Nepřijde vám to počasí letos ujetý?

Od: Datum: 07.06.13 08:12 odpovědí: 26 změna: 28.06.13 08:40

Zdravím,

nepřijde vám to počasí letos divné?Nenormální s porovnáním s jiným rokem, nebo se to zdá jen mně a jsem mimo?

Pamatuju si z dětství, když babička říkávala: Takle nikdy nebylo.--- a já teda zdaleka tolik let ještě zatím nemám a už taková slova poslední měsíc vyslovuji pořád dokola.

doplněno 07.06.13 08:13:

Nebo jsem já předčasně zestárla a jenom melduji něco co není pravda...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ifkali*
Datum: 07.06.13 08:15

Vždyt´ ani třešně letos asi nedozrají včas, jak mají. V červnu už se na ně chodilo. Jé fakt mluvím jak moje babička kdysi*slunce*

Datum: 07.06.13 08:44

Jo jo,co jsme zaseli to sklízíme...

doplněno 07.06.13 08:54:

a mezi námi,není to jen letos,je do už delší dobu.

Datum: 07.06.13 10:42

Je to tak už stovky, tisíce a miliony let.

Datum: 07.06.13 12:33

Jasně počasí už je milióny let. Ale já pamatuju (a není to tak dávno), že když koncem února skončila zima, přišlo jaro. Teplota stoupala pozvolna a plynule. Ze zimníku jsem se převlékl do baloňáku a v něm chodil pár týdnů, než jsem ho odložil. Všechno kvetlo a v polovině června jsmem lezl sousedům na zralé třešně. Meruňky dozrávaly před vysvědčením. To jaro se dalo užít, protože trvalo 3 měsíce...

Už pár let je to jinak (a to mi nevymluvíte). Koncem února přijde pár tropických dní, ve kterých zblblá vegetace vykvete. Následně toho polovička pomrzne. Předloni mi na chatě v dubnu zmrzlo i kapradí. Pak je zima-nezima až do května. Původně několikaměsíční jaro se smrsklo na pár dní. Baloňák prakticky nepotřebuju, protože se teplota z 5 stupňů změní na 25 během pár dní (letos ovšem nosím teplý svetr ještě skoro v polovině června). Co nezmrzlo a neshnilo, pro změnu uschne. Vloni třešně prakticky nebyly, o meruňkách ani nemluvím, těm opakovaně mrznou květy už pár let.

doplněno 27.06.13 19:02:

Stále se Vám zdá letošní počasí normální? Konec května 12 stupňů, pak čtyři dny 38 stupňů ve stínu, na konci června v noci 10 - 5 stupňů (zatím nad nulou :D)...

Od: axus®
Datum: 07.06.13 12:58

1. Prave, ze to neni tak davno = z jednoho dvou divnych roku nelze vyvozovat trend.

2. Pocasi mi nijak zvlastne divne neprijde. Byla zima, pak byla min zima, mezitim sprchlo a ted uz je tepleji. Plus minus je to kazdy rok to same.

Datum: 07.06.13 13:05

Tím "není tak dávno" jsem nemyslel 2 roky, ale let tak 10 až 15! Z toho už cosi vyvodit lze :( .

Od: bmbx®
Datum: 07.06.13 13:11

magdon:

ano, souhlasím s tebou, byly doby, kdy se na počasí a na roční odobí dalo s minimálními odchylkami spolehnout. Teď je třeba jeden den letní a následující je pozdní podzim, takovéto výkyvy dřive vůbec nebyly.

Datum: 07.06.13 13:12

Tak to asi kazdy zijeme jinde, pac ja si poslednich 15 let pamatuju docela pekna jara. Nektera povedenejsi, nektera mene, presne jak to s pocasim byva - je nepredvidatelne. Ale v zasade je v zime zima a snih, na jare vlazno, v lete teplo a bourky a na podzim pliskanice.

A ze to obcas nekam ujede*nevi*

Co to podle Tebe znamena? Podle mne vubec nic.

doplněno 07.06.13 13:18:

Mimochodem, kdyz se podivate na statistiky pocasi, napr. sem http://www.in-pocasi.cz/archiv/

tak zjistite, ze v cyklech objevuji studenejsi a teplejsi roky (repektive obdobi jednotlivych roku) a ty dnesni nejsou nicim vyjimecne.

Vim, ze teplota je pouze jeden z ukazatelu, ale jelikoz je vsechno provazano se vsim, tak i tohle malo nam neco rika - ze se nic vyznamneho nedeje.

Datum: 07.06.13 13:25

axus:

rozhodně nebývaly teplotní změny v rozsahu 10-15 stupňů ze dne na den na denním pořádku

Datum: 07.06.13 13:35

To neni na dennim poradku ani v dnesnich letech. To, ze se to deje zrovna nyni jeste neznamena trend, jak sem jiz zminoval. Ze je to neobvikle souhlasim (na to znel vlastne i puvodni dotaz), nicmene z toho nelze delat jakekoliv dlouhodobe zavery.

Datum: 07.06.13 13:40

"jak to s pocasim byva - je nepredvidatelne"

To je právě ono! Před 20 - 30 lety bylo +- předvídatelné. A průměrná teplota? Ovšem, ta je podobná. Jenže tenkrát během jara kolísala mezi 14 a 18 stupni, dneska kolísá mezi 6 a 26 stupni. Takže průměr 16 stupňů se vlastně nezměnil.

Datum: 27.06.13 23:00

Počasí se mi stále zdá normální. Problém je v tom, že srovnávate pravěpodobně počasí, které jste zažíval běžně ve 20. století. Celé 20. století, a zejména jeho druhá polovina, je z hlediska dlouhodobých statistik abnormální. Pokud chcete srovnávat a vyvozovat závěry, vezměte si pro porovnání spíše 19. století. Vývoj počasí v několika posledních letech (třeba 20 nebo i 30) nelze brát jako všeobecný trend.

P.S. Na přelomu 19. a 20. století se běžně vyskytovaly teploty jako teď. Mnoho platných teplotních rekordů souvisejících s minimální teplotou pochází z tohoto období.

Datum: 28.06.13 08:40

kovis:

to je pěkný blábol *haha*

Od: pt®
Datum: 07.06.13 09:02

No, jo, když u nás se toho hodně pokadilo, tak se to musí spláchnout. /To jen pro odlehčení/ - pt

Datum: 07.06.13 09:25

Jestli bude ještě pár dní bez *slunce*jdu si nechat předepsat antidepresiva. Jahody hnijí zelené na záhoně, třešně májovky nezrají, přísady se od doby zasazení ani nehly, jediné co roste až moc je plevel a 4 koťátka co má naše loni narozené kotě přivandrovalé kočky. I tak si myslím, že takové počasí zde už bylo mnohokrát a snad to příroda dožene. Moje babička říkávala za to můžou kosmonauti, to si sice nemyslím ale jak se k přírodě chováme tak nám to ona oplácí.

doplněno 07.06.13 09:27:

"pt" kdyby to mělo pomoct tak ať klidně ještě 14 dní prší.

Datum: 07.06.13 09:39

Lidus. Ono bude pršet déle než těch čtrnáct dní. *zed* Bude pršet celý červen . A možná to bude horší, jak minulý týden *plac*.

Datum: 07.06.13 09:33

Je divné, ale s tím nic nenaděláme. Radujme se z jiných věcí, dělejme radost druhým...

Však se to vylepší...

Všem lidem přeji krásný víkend.

Datum: 07.06.13 13:32

Nejlepší odpověď a souhlas. Beru gumáky a dešťník jdu na ryby.

Datum: 07.06.13 10:38

Každopádně je to průšvih. Březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem *klik*Studený máj, ve stodole ráj :) tři zmrzlí mužové :), uchcaná Žofka *sok*, Medard *cert*, svatá Anna, chladno z rána *plac* Kdyže to fouká ze strnišť? *zed* Kdy příjde léto? Už bylo. Začátkem května *sok**plac**zed*

Datum: 07.06.13 13:19

Březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem, květen, topím jak kreten...

Od: hop®
Datum: 07.06.13 15:55

... červen, plavu si světem...

Od: fribble*
Datum: 07.06.13 11:40

To takhle se jednoho dne českej Honza naštve kvůli počasí a vydá se do nebe, zeptat se, proč u nás pořád prší. Zabouchá na nebeskou bránu, otevře mu svatý Petr a ptá se ho co si přeje. Honza odpoví, že se přišel zeptat, proč u nás pořád prší? Svatý Petr mu říká: " Tak se jdeme podívat, co mám napsáno ve svaté knize. Odkud jsi?" Honza říká: "Z České republiky". Svatý Petr listuje v knize, najde Českou republiku a říká : "Pojď se podívat, mám tu napsáno - všechno posraným navrch - 3x denně splachovat!"

Od: ifkali*
Datum: 07.06.13 11:58

*frajer*

nebo

Do hydrometeorologického ústavu volá rozzuřený muž: "Už dva dny vynáším ze sklepa v kýblech to vaše polojasno!”

Od: pt®
Datum: 07.06.13 15:41

Nová česká hymna: Kde domov můj, člunem tam pluj. Voda hučí, po ulicích, auta plují na silnicích. Rybník mám hned za domem, zvyklej sem, na povodeň. A to je ta země česká, domov můj - vodní svět, domov můj - v blátě květ.

doplněno 07.06.13 15:45:

http://vtipalek.borec.cz/vtipy_04_vseobecne.htm

Od: zabu
Datum: 07.06.13 15:13

Potká se takhle u Mělníka Vltava s Labem, koukají kolem sebe, a pak vltava říká Labi: "zima, furt prší, nezatopíme?".

Datum: 07.06.13 15:31

*sok*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.