Zkušenosti s rhinoplastikou

Od: Datum: 06.04.15 13:02 odpovědí: 2 změna: 11.04.15 16:41
máte někdo zkušenosti s rhinoplastikou (plastická operace nosu)? Pokud ano byly nějaké komplikace nebo následky? Jste spokojeni? Je mi 16 let a v 18 bych ji chtěla podstoupit, tak by mne zajímal váš názor :) Díky!
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: webbiecz*
Datum: 06.04.15 14:31

Jako jakýkoliv chirurgický zákrok má svá možná rizika. Kamarádka ji podstoupila a úplně bezproblémové to nebylo. Nemluvím o bolestech, které měla velké, ale měla následně i nějaké obtíže s dýcháním nosem a musela podstoupit ještě další operaci. Jak jsem pak zjistila, není to úplně neobvyklé. Takže bych asi doporučila to v první řadě znovu promyslet, jestli to opravdu potřebuješ. V 16ti člověk často vidí věci jinak... No a pokud už do toho půjdeš, dobře si vyber místo, kde ti to budou dělat. Při operacích nosu se prý docela často stává, že sice nosánek pak vypadá pěkně, ale nefunguje tak jak by měl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aiko®
Datum: 11.04.15 16:41

Tuto operaci jsem podstoupila v roce 2009 na jedné pražské soukromé klinice. V deseti letech jsem měla úraz na kole, jehož následkem se mi vychýlila nosní přepážka. Nejen že to bylo vidět (nos nebyl rovný), ale díky posunutí nosní přepážky se mi i hůř dýchalo. Při snaze o "narovnání" hned po té události, jsem zažila tolik bolesti, jelikož to vše probíhalo bez anestezie, že jsem si říkala, že už nikdy nic takového zažít nechci. Nicméně od té doby uplynulo dvacet let, lékařská věda postoupila dál, jsou jiné možnosti a metody než tehdy, proto po přečtení pár diskuzí na toto téma jsem se rozhodla to podstoupit znova. A nelituji toho. Netvrdím, že to bylo úplně bezbolestné, několik dnů byl otok, pak obrovské modřiny, ale s tím co jsem zažila jako dítě, se to nedá absolutně srovnat. I přes nemalé finanční náklady a již zmiňovanou bolest mohu říci, že to stálo za to!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.