Zakopání ´´pokladu´´ mince

Od: Datum: 04.12.14 22:13 odpovědí: 3 změna: 05.12.14 19:13

dobrý den, rád bych udělal takové malé tajemství které by se týkalo ´´zakopání pokladu´´

Chtěl bych sehnat mince, které bych dal do měděné nádoby a kopal ji nějakm na zahradu...Už nějaké mince mam..starší i nové...a ještě nějaké z dob R-U chci sehnat...Mám ale také hodně 50 hl. z do Českoslovenka...

Moje otázka zní...Budou tyto 50hl mince nějak chemicky reagovat na jiné mince , když budou neustále hluboko hlíně...Nechtěl bych, aby nějak kvůli nim z oxidovaly ostatní mince..

..ještě bych se chtěl optat...jak by se to dalo ještě vylepšit..co bych mohl přidat donádoby...Nějaký vzkaz..či lahev slivovice? děkuji za rady. P.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.14 22:34

V ideální variantě je to evakuovat a zatavit do skleněné ampule a tu potom vložit do měděného pouzdra. Ještě k tomu přidejte třeba váš vytržený zub, jako DNA poselství budoucím generacím. Třeba vás za 500 let naklonují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.14 22:42
avatar

Nevím zda budou halíře nějak chemicky reagovat s jinýma mincama každopádně všechny mince budou reagovat na dost vlhé prostředí pod zemí. Doporučil bych mince nasypat do plastového vodoodolného pytle (zvážil bych i ty pytle s možností vysátí vzduchu) . Zkuste si na netu vyhledat něco o "časových schránkách". Dost takových pokladů už se nenajde a to buď protože se prostě rozpadli nebo lidé co je zakopali na ně nějak zapoměli, nezapsali kam přesně je zakopali a zemřeli a schránky třeba s alby, penězi jsou dnes zakopány hlubouko pod novými baráčky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.14 19:13
avatar

Slivovice, to je ten nejlepší nápad! Náš praděda zakopal 5l,každý z rodiny vždy věděl kam, vykopal si půl litr, připsal pár slov, dal nějakou fotku, pokud měl, dal slivovici s datem a zase zakryl. Vykopává se u nás jak má ten nástupce 50 let, manžel byl zatím poslední kdo kopal. Slivovice výborná!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.