Jak hrát doprovod k písničkám na piáno?

Od: Datum: 21.12.14 00:24 odpovědí: 2 změna: 21.12.14 09:51

Dobrej chtěl jsem se zeptat, jsem úplnej začátečník na piáno a docela bych se zajímal o to jen tak pro zábavu zkoušet dělatcovery písniček. Jde mi spíš o zpěv než o to hraní, ale bylo by super plus umět k tomu hrát. Nevím jestli to vysvětloju správně, ale rád bych se naučil jednoduchý doprovod k písničkám. Te´d jde o to co se mám učit? Mouze levou ruku a pravou jakoby zpívám nebo jak to vlastně je? Děkuju za odpovědi a omlouvám se pokud se vyjadřuju tak neodborně, ale jak říkám jsem fakt začátečník, díky moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.14 06:00

Dobrý den,

já vás od toho nechci nějak zrazovat, ale jestli to má být k poslouchání i pro ostatní, je lépe si najít aspoň na rok - dva učitele. Potřebujete znát noty, prstoklad a pochopit logiku stupnic, abyste věděl, co s čím ladí a na jakých klávesách lze improvizovat doprovod pro určitou tóninu a nebyla to jen příšerná šumařina. Databázi lektorů hry na piano najdete zde - nesnažte se to uspěchat. Když člověk chce něco umět, nějaké úsilí do toho musí dát a uvidíte, jak mílovými kroky budete postupovat a bude vás to bavit. Za chvíli budete hrát jednoduché písničky a skladby.

Jistě, jsou různé kurzy hry na samohrajku i klávesy, např. tento , nebo tento , kde najdete noty, jsou tutoriály i pro lidi bez not na youtube, kdy vám to ukazuje, co máte zmáčknout, ale pokud si máte osvojit nějakou techniku a prstoklad a zahrát na to piano něco, co ocení i druzí, neosvojit si řadu příšerných zlozvyků, vřele doporučuji toho učitele.

Datum: 21.12.14 09:51

Člověče, neblbněte. Hraju na klavír od svých 5 let a měla jsem problémy s doprovodem k lidovým českým písničkám.

Je k tomu zapotřebí perfektní znalost stupnic a technik doprovodů (existuje jich několik, těžší i snadnější, ale ty těžší jsou samozřejmě působivější), a to vím jen o těch, které se používají právě s lidovými písněmi.

Co Vám můžu poradit je abyste si sehnal noty k těmto písním a učil se to (zatím?) z nich. Existují weby, kde se to dá sehnat, i když asi ne všechny budou doprovodem - ale hledejte. Např. Music Sheet Trade apod.

doplněno 21.12.14 09:53:

Dejavu má pravdu s tím učitelem. Nedávno jsem dělala zkoušku z klavíru na VŠ a zkoušející mi prozradil, že do prvních 5 tónů pozná člověka, který někdy v minulosti hrál pod dohledem učitele. Když jsem viděla hrát mých pár kolegyň ze studia, sama jsem poznala ty, které nikdy nehrály. Je to na těch prstech vidět, už jak je přiloží ke klávesám...

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.