Snadné obrázky pro kreslení

Od: Datum: 02.12.14 19:44 odpovědí: 14 změna: 03.12.14 17:55

Dobrý den, nedavno jsem začala kreslit a zjistila jsem, že mi vůbec nejdou reálné obrázky, tak jsem si našla tenhle a myslím, že se mi povedl docela hodně, sice ne úplně stejně jako na obrázku, ale mám z toho radost. Mám jenom problém, že nemůžu najít žádný podobný lehký obrázek na kreslení. Když si napíšu na google např. kreslený pes, vyjedou mi tam samé obrázky pro děti, nebo kresby co vypadají jako černobílá fotka, takže dost těžké. Nevíte o nějakém obrázku, který by byl opravdu hezký a snadný, jako je např, tento?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.14 20:00

Ahoj, máš určitě talent, ale obkreslováním obrázků naprosto utloukáš to nejcennější, co v sobě máš - vlastní nápady. Vždycky mne iritovaly tyhle postavičky, co se holky naučily malovat podle nějakého komiksu, co letěl a to střílely do památníků.

Maluj podle sebe, hledej vlastní styl. Vymysli si nějaký komiks třeba, stylizuj vlastní postavičky. I kdyby byly mnohem horší, má to daleko větší cenu, než překreslovat kopírováním, co někdo vytvořil.

Přemýšlej o postavičce, kterou bys chtěla vytvořit, jaké rysy vytáhnout, co zjednodušit, jaký postoj ti vyhovuje, co by měla dělat. Pozoruj lidi kolem sebe, jejich rysy, co dělá charakteristického určitého člověka, jak má posazené obočí, tvar obličeje, vrásky, nos, rozkládej si ty obličeje na jednotlivé detaily a zkus načrtnout karikaturu.

Neboj se přihlásit na kurz kresby nebo malby do LŠU nebo ateliéru, je to hodně o technice a bude se ti líbit, jak se budeš zlepšovat. Skvělá kniha na kresbu je tato, mohu doporučit http://www.arara.cz/product/152344

Neboj se propojit kresbu s fotkou a neboj se i počítačových úprav, výsledky jsou někdy opravdu skvělé. Čím míň se budeš ale rozhlížet kolem, tím líp, jinak hrozí kopírování a nenajdeš svůj vlastní styl.

Datum: 02.12.14 20:00

Zkus si pro inspiraci probrat kresby třeba na deviantart.com

Od: terez0
Datum: 02.12.14 20:06

Děkuju moc všem, pomohli jste mi. Já mám nevýhodu, že si něco představím, ale z tý představy to neumím přenést na papír. Až něco nakreslím, třeba dám vědět, jak to dopadlo, aby jste viděli výsledek :)

Datum: 02.12.14 21:38

Tak zatím to vypadá nějak takhle, není to úplně povedené, ještě to samozřejmě obtáhnu a vybarvím, ale nevíte, co bych tam ještě mohla přikreslit? Nic mě už nenapadá, chtěla jsem tam nakreslit vlčici se zámkem na krku, ale to už by se mi nepovedlo. Nevíte co tam chybí? *nevi* a ještě se omlouvám za ten přehyb papíru, ale doma nemáme ŽÁDNEJ normální papír :(

Datum: 02.12.14 22:52

Já bych ji udělala hubenější ,,Ty chceš malovat?A čím?Ono zvířata jsou docela těžší.Já jsem začínala olejem A portrét rétem,,i když ten je nejtěžší.Musíš toho vlka vystínovat,aby byl plastický...

doplněno 02.12.14 23:08:

Začni kreslit barevně,kvůli stínování. Nejlehčí jsou kytky i kytice

Datum: 03.12.14 13:17

Děkuju za radu, zatím jsem se stínování vyhýbala, tak už je asi načase, abych se to naučila :)

Od: ria®
Datum: 02.12.14 23:19

Obkreslování má jedinou hodnotu a to, že se pro začátek naučíš používat různou techniku malby, kresby, ale časem tě to asi přestane bavit. Když už, neobkresluj obrázky, ale různé reálné předměty, zátiší, krajiny..

Pak takové "fantasy" obrázky můžeš začít kreslit podle své fantazie a ne obkreslovat. Na obkreslování není nic moc těžkého, nemá to téměř žádnou uměleckou hodnotu, a ten podpis k tomu přeci neptaří. :)

Datum: 03.12.14 13:17

Děkuju moc :)

Datum: 03.12.14 13:20

Slyšela´s někdy o autorských právech? Jak si můžeš dovolit ukrást cizí obrázek a vložit jej jinam? Vložením obrázku sem jsi porušila jak autorská práva, tak zdejší pravidla. Navíc je obrázek nevkusný.

Chceš-li se naučit kreslit, začni tříbením vkusu. Navštěvuješ výstavy obrazů, galerie, muzea?

Datum: 03.12.14 13:25

Já myslela, že když obrázek nevydávám za svůj a nechám tam ten podpis, tak že to nevadí. A žádné galerie ani nic podobného nenavštěvuju.

Datum: 03.12.14 17:55

Zveřejnit cizí obrázek můžeš se souhlasem autora. Případně můžeš zveřejnit obrázek z některé "free galerie", většinou je nutné uvést odkaz na zdroj.

Ale v každém případě je nutné si přečíst licenci a řídit se jí.

Datum: 03.12.14 14:09

Pokud jsi někdy slyšela o autorských právech, tak víš, že porušení autorských práv není krádež, odkaz není porušení autorských práv a ne každý obrázek je autorské dílo.

Datum: 03.12.14 17:53

Obrázek s vodoznakem nebyl ukraden? Pochybuji ...

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.