Ozdobne pismo

Od: Datum: 02.12.14 11:49 odpovědí: 5 změna: 03.12.14 13:15

chtěla bych k vánocům napsat ozdobně přání a potřebovala bych poradit jak by to šlo máte někdo zkušenosti prosím? děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.14 12:07
Ohodnoceno: 0x
 
Od: makytakybo*
Datum: 02.12.14 12:25

Co se týče fontů, tak si trochu zagooglete, ale např. tady je pár moc pěkných. Stažený soubor (v případě zipu/raru rozbalíme) umístíme do složky Ovládací panely> Písmo, poté se nám automaticky zobrazí v programech s možností výběru písma.
Některá písma, ačkoliv jsou označena jako česká neumí některé háčky. Umíte-li s grafickým editorem, lze je dokreslit pomocí "´" ("čárky") a vodorovně obrácené čárky.

Co se týče samotného přání, to je individuální. Záleží na znalosti grafických editorů, cítění a zručnosti. Existují však programy nenáročné, kde se z šablon skládají obrázky (aneb proslulý scrapbook).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.14 14:40
avatar

Programů je spousta, přání můžete vytvořit v čemkoliv, co už máte v počítači, nemusíte instalovat další program(y).

Pozor na použití nestandardních písem. Před stažením si zkontrolujte, jestli obsahují české znaky (háčky a čárky).

Dokument napsaný nestandardním písmem se korektně zobrazí pouze tomu, kdo má v PC nainstalováno stejné písmo. Jinak systém zvolí nějaké náhradní, což může dopadnout katastrofálně.

Takže buď hotová přání vytisknout a poslat poštou (ev. předat osobně). Nebo výsledek uložit jako obrázek, případně do formátu PDF. Pak by bylo možné přání zaslat i elektronicky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.14 19:56

taky by to slo timto zpusobem-vyhodite televizi do popelnice a ve volnem vecernim case budete trenovat krasopis,jako jsem to udelal ja.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.14 13:15
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.