Název a logo zahradnické firmy

Od: Datum: 30.11.14 16:10 odpovědí: 13 změna: 30.11.14 20:07

Dobrý den,

potřeboval bych využít Vaši kreativitu k vymyšlení názvu a loga zahradnické firmy. Když jsem o nich přemýšlel, mělo by se jednat o něco, co procházejícího člověka na ulici zaujme.

Napadl mě třeba název Zelení strážci a logo by vypadalo stylizovaně tak, že v centru loga by stál panáček, kde okolo něj by z něho sršely paprsky na stromy, záhony atd. Pomohl by mi někdo s vhodným rýmem? Děkuji za Vaši kreativitu. Michal

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.14 16:26

Co třeba: Mezi dvěma pražci, hlídají dva šašci. :-D

:-D

Promiňte, mne nic solidního nenapadá, protože pod zeleným strážcem vidím buď esenbáka nebo militantního ekologa. Asi bych dala buď něco pragmatičtějšího, ze kterého jasně vykoukne, co nabízíte (prodej zeleně, údržbu zeleně, návrhy a realizace zahrad) nebo něco poetičtějšího. Logo by mohlo být sevřené dlaně, v nich kopeček hlíny a z něho vyrůstající stromeček. Nebo zelený strom a v něm bílý výsek ve tvaru menšího stromu, květiny či nějakého zahradního nástroje.

Datum: 30.11.14 18:24

Velmi děkuji za projevení Vaší kreativity. Toho stylizovaného panáčka jsem myslel jako jakéhosi strážce zahrad a parků, který by dohlížel na péči zahrad a parků. Ty směřující paprsky jsem myslel takovým způsobem, že by směřovaly k zájmovým objektům péče o zeleň. Avšak nevím, zda by procházející člověk pochopil význam tohoto loga?

Zatím to vypadá, že se přesměruji k tomu, co mi nabízíte v nejnižším odstavci. Ale velmi Vám děkuji, ochotná slečno. M.

Datum: 30.11.14 18:48

Zkuste podrobněji popsat jméno majitele a obor činnosti, čemu byste se především chtěli věnovat, třeba nás něco ještě napadne někoho, teprv jsem provedla první výkop. :-D

Datum: 30.11.14 18:59

Tato úloha je studentská, tedy jde o vymyšlení fiktivní reklamy, která má zaujmout potenciálního zákazníka. Majitele nemusíme psát, ale obor činnosti je důležitý. V tomto případě by se jednalo o návrhy a péči o zahrady a jiná prostranství. Nemá to být reálná reklama, ale po schválení se jí může stát.

Datum: 30.11.14 19:04

Tak to určitě hladce zvládnete, když je to studentský úkol, to už mou pomoc nepotřebujete. :)

Datum: 30.11.14 19:22

Jako student bych byl rád, kdybych tento úkol zvládl, avšak si velmi vážím Vaší pomoci. Nevím, zda Vaši pomoc budu potřebovat, ale myslím si, že Vaše kreativní nápady mi daly podnět k tomu, jak sestavit reklamu zahradnické firmy. Nepsal bych, že Vás nepotřebuji, neboť se na Vás mohu opět v případě dalších dotazů mohu kdykoliv obrátit.

Datum: 30.11.14 16:46
Datum: 30.11.14 18:53

K těm názvům: mně osobně nejvíce ulpívají v mysli jména a názvy, které nemají žádný smysl, alespoň v mém jazyce. Takže kdybych měla zakládat firmu, jmenovala by se Pixtu, Lombden, Firrsalk nebo Vgeh a podobě :-D ale je mi jasné, že to není pro každého; zajímavý název, která smysl dává, může být sám o sobě dobrou reklamou.

Jako logo mi připadá krásný břečťanový list jako podklad a něco trefného dovnitř. Nebo co takhle rostlina, která si s člověkem podává ruku? (stačí záběr těch "rukou")

Snad nejsem s těmito návrhy úplně mimo :-D

Datum: 30.11.14 19:04

Dobrý den,

velmi děkuji za Vaše kreativní nápady. Ta rostlina, která by si podávala ruku, mě velmi zaujala. Vnímám to jako jakýsi projev úcty k rostlinám a také, že člověk a rostlina mají mezi sebou pozitivní vztah a rostlina děkuje zahradníkovi/ zahradníci za jejich péči. Jen, jak to nastylizovat...

Datum: 30.11.14 19:40

Tohle by byl na logo těžký oříšek, logo musí být viditelné a identifikovatelné z dálky, proto se používají jednoduché tvary, tak se moc detaily nehodí, myslím, že znázorněním rukou hrozí, že se dostanete k jinému útvaru, než logo, ale třeba se pletu a půjde to dobře, já bych se tomu osobně vyhnula. Taky mi ty podané ruce evokují loga různých půjčkových společností.

Datum: 30.11.14 19:53

No, ty podané ruce nepůsobí sice moc věrohodně jako logo zahr. firmy, ale správným stylizováním by se výsledné logo mohlo podařit. Pokud nebudu kreslit peníze, půjčkové společnosti by to nemuselo znázorňovat. Snad, aby to pochopil druhý člověk, tedy zákazník.

Datum: 30.11.14 19:46

Logo může být i první stylizované písmenu názvu, např. ve tvaru stromu, lodyhy, listu, či cokoliv, co se zahradou souvisí.

Datum: 30.11.14 20:07

Např. nastylizovaný list lípy navlečený na písmeně L? Nebo mě napadla sekačka, nad kterou by stál strom.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.