Zemřel mi přítel, není rodném listu

Od: Datum: 22.12.12 10:49 odpovědí: 12 změna: 23.12.12 05:43

Co dělat,nemám otce v rodném listě naší dcery,kterou hrozně miloval.Pořád jsem to odkládala.Teď tu s námi není a on si přál tam být.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: artik*
Datum: 22.12.12 10:57

už s tím nejde udělat nic , je to ponaučení , že nemáte nic odkládat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.12 11:11
avatar

Je to moc bolestivé, smutné a těžké. Zvláště nyní, v předvánoční době. Lidský život je tak křehký. Stačí okamžik a zhroutí se celý svět. Buďte silná.

Přítele už nic nebolí, ani to, že není v rodném listě. A dceři určitě řeknete, jak ji měl otec rád i bez toho, že jste nebyli svoji a nebyl zapsán v rodném listě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.12.12 11:33

Když si přál tam být, tak měl jít s vámi na matriku/soud a učinit prohlášení. Jiná situace je u zemřelého manžela. Řeší to zákon o rodině. Myslím, že přes soud by to šlo, zajděte na matriku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.12 11:40
avatar

Obávám se, že to nebude možné. Pokud je otec zapsaný v rodném listě, má dítě nárok na sirotčí důchod, i když nejsou rodiče oddáni. Takhle by bylo plno sirotků se sirotčím důchodem a nemohla by se udělat ani genetická zkouška.

Paní nemá ani nárok na vdovský důchod, když nebyli spolu sezdáni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.12.12 11:51

Já bych to nechal na té matrice, popř. na dotazu na soud, na to tam jsou.

doplněno 22.12.12 12:44:

Pohanko. Může podat návrh o určení otcovství na soud, nechme to na něm, pokud to chce matka řešit. Pak by mohla žádat výživné na dítě po rodičích otce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.12 12:02
avatar

1/Stát má některé věci velice dobře ošetřené, aby nemusel platit.

2/Dodatečně se otec zapíše do rodného listu až po testu DNA, který se provádí ze stěru sliznice v ústech, což v tomto případě již nebude možné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 23.12.12 03:48
Možné to je.Stěr DNA matky zemřelého syna.Jednou tady psala nešťastná maminka zemřelého syna.Chtěla uznat vnuka a chtěla tam vepsat po domluvě s potencionální snachou jméno otce(zemřely syn).Tuhle situaci jsme měly v rodině.Když to nejde přímo vedou Dna prarodičům.
doplněno 23.12.12 03:51: Vemou...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 22.12.12 13:00
avatar

Nevím, jestli s tím ještě půjde něco udělat. Ale kdyby ne, je to jen papír. Vašemu partnerovi se však podařilo mnohem víc, než nějaký zápis: má dceru! A Vy ji dobře vychovejte. To je mnohem důležitější a i Váš partner by z toho měl mnohem větší radost, než z úředního papíru. *mala*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lena36*
Datum: 22.12.12 15:47

a nemůžete se obrátit na jeho rodiče,jestli věděli že je otcem vaší dcery tak to mohou udělat oni za svého syna.vždyt jsou to prarodiče a ty maj na vnučku taky práva

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.12.12 18:07

A to podle čeho?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukask
Datum: 22.12.12 23:48

Dobrý den, je to smutné, ale pravděpodobně s tím nic neuděláte. To by si pak mohl člověk například najít svědky, že otcem je Michael Jackson, a pak žádat po něm dědictví.

Je to bohužel spravedlivé i vůči společnosti. Jednou dítě vychováváte naoko jako svobodná matka, s finančními výhodami, které to přináší, a pak když se stane něco neočekávaného, tak chcete změnu, ze které plynou opět pro Vás benefity v podobě důchodu od státu. Budiž toto varováním ostatním matkám.

Ve Francii se něco podobného jedné ženě povedlo asi před půl rokem. Muž padl v Afganistánu, ale ještě před tím projevil vůli si ji vzít za manželku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.12 05:43
avatar

V okolí žije několik mladých párů na tzv. "psí knížku". Slyšela jsem od několika z nich tento vztah chválit - žijí spolu, mají dva platy, oba se na všem podílejí, je to vlastně rodina, přesto je nesezdaná paní brána jako samoživitelka a je na tom finančně lépe, než její provdané kolegyně. Protože poslanci házejí mladým lidem klacky pod nohy, je to takový protiútok.

Jenže najednou zasáhne osud, a když partner zemře, jako v tomto případě, nemá žena nárok na vdovský a dítě na sirotčí důchod. Prostě se to otočí. Paní pak zůstane skutečně s děckem sama a má se co ohánět.

Nedá se s tím, podle mě, nic dělat. Uchovejte si partnera v mysli v dobrém, s dcerkou si o něm vypravujte. Pokud měl čas si dát dceru zapsat a neudělal to, je to jen jeho liknavost. Nakonec - proč ho nezapsali automaticky na matrice hned po porodu? Tam se přece uvádí oba rodiče. Ledaže byste tehdy odmítla ho tam uvést. Nestala se nějaká chyba na úřadě?

Takže teď už Vám opravdu nezbývá, než s dcerkou na otce vzpomínat v dobrém a vychovat ji tak, aby z ní měl taťka radost, pokud by žil.

Hezké Vánoce přeje Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.