Je stáří hezké?

Od: Datum: 27.11.14 20:32 odpovědí: 12 změna: 28.11.14 18:55

Dobrý den, musím si postěžovat, taky se vám zdá, že jak stárnete tak vás nikdo nebere vážně? Jen v poslední době jsem byla v nemocnici s oboustranou embolíí plic, ležela jsem tam jak lazar a měla jsem brát antibiotika. Nikdo mi je nedával, až jsem si postěžovala pak se mi přešla sestra omluvit, naštěstí jsem se z toho vyhrabala. Dost se to na mě podepsalo. Dávám si dělat etážové topení, vedou trubky po celým bytě a okolo vany, po stěnách je to opičárna na tom by se dalo věšet prádlo, říkám jim to a nic nedbají, hlavně že chtějí 100000. Musím jim je dát, co mám dělat, bojím se jich. Dělají si dál, nejsem spokojená, bábě všechno odfláknou, nic nedbají. Říkají si at se vykecá... Ono by toho bylo víc. Ne starý lidi di už nemají nic dávat dělat, pro všechny jsem stará bába, která ničemu nerozumí. Už se bojím něco říct, nebo něco dát dělat. To se mi dřív nestávalo asi jsem si to tak jsem si to tak nebrala, ted kvůli tomu nespím. Už mi nic nebaví.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: karkulka*
Datum: 27.11.14 20:41

Nenechte se, to není o stáří, ale necháte si líbit něco, co nechcete.Vždyť vidíte, že i v nemocnici po postěžování přišla náprava. Nemáte příbuzné, kteří vám pomohou? Jednou jsem vyhodila od maminky řemeslníka, co jí předělával koupelnu. Řvala jsem po něm, že za ty peníze by ji musel pozlatit. Našli jsme druhého, který tu udělal za slušnou cenu.Mám starou maminku a starám se o to, aby ji nikdo neošidil.

Datum: 27.11.14 20:43
Nevím jestli je stáří hezké ale až na výjimky nás nikoho nemine. Bohužel si to lidi o kterých píšete neuvědomují. Nechtějí si připustit že se může stát, že až zestárnou, budou se k nim lidi které si sami vycvičí chovat možná ještě hůř než oni k vám. Boží mlýny melou. . . pomalu, ale kdo na to nevěří,ten na to dojede.
doplněno 27.11.14 20:52: Nevim odkud jste, kdybyste byla z okolí HK a potřebovala poradit na místě s problémy se řemeslníky, tak pokud vám s tím nepomůže nikdo z rodiny, zkuste mi napsat soukromou zprávu.
Datum: 27.11.14 20:55

Tak za neveliký peníz pověřte mladší příbuzenstvo, ať trénuje ostré lokty...ostatně to budou potřebovat, čím dál tím víc. Je stáří hezké? Může být a nemusí, i ve stáří je každý strůjcem svého štěstí i průseru. Ovšem vysoké stáří (over 75 let) je na pytel v každém případě a v každé roční době.*uf*

Datum: 27.11.14 20:56

Dobrý den, jsem o trochu mladší a chápu vaše rozpoložení. Osobně jsem si nařídil, že musím bojovat a snažím se držet krok s vývojem. Je mi naprosto jasné, že to nedokážu na stálo, ale snažím se. Co se týká opravy topení, tak vy to platíte a vy si tedy poroučíte. To, že si to neumíme ošéfovat je právě důsledek doby ve které jsme vyrůtali.

doplněno 27.11.14 20:59:

Velmi mě dřív vadilo, když moje matka něco řešila a po dobře míněné radě odpověděla: "já tomu nerozumím a mě to nezajímá" na takové dno nechci klesnout.

Od: buss®
Datum: 27.11.14 21:09

No ono stáří je takové, jak si ho kdo zařídí, jak si vychoval potomky, neberu nemocea an koho být odkázán. Pokud jde o váš byt, barák vy to platíte a vy rozkazujte. Můžete je vydědti, je-li co. Vy nic nemusíte. Nad věkem nepřemýšlím, ale co to je stáří? Když se dívám na parte... ale ještě tam nejsem. Podívejte, jak si někteří umí života užíívat.

Datum: 28.11.14 06:11

Stáří je takové, jak si ho kdo udělá. Já už mažu čárky do důchodu /únor 2015/ a kdyby mi dneska chtěl někdo odebrat 30 let, nedovolila bych to ani za nic. Jsem ráda, že je mi tolik, kolik je. Zažila jsem v práci dost a dost, od 40 - 45 let většinou špatné zážitky a už nikdy bych to nechtěla vrátit.

Co se týká toho topení, nesmíte se dát. A připomínat, hodnotit, požadovat. Byla v Černých ovcích paní, 90 let. Objednala poštou prstýnek a náušnice pro někoho z rodiny jako dárek. Asi za 300 Kč. Přišlo jí to, k tomu navíc neobjednaný řetízek a celková cena skoro 2 tisíce. Bála se, zaplatila to, ale pak se jí to rozleželo a začala jednat. Vložila se do toho až televize, řetízek nebyl objednaný, firma musela peníze s omluvou vrátit. Jenže to byla, bohužel, jen kapka v moři. Víte, kolik je lidí, co to zaplatí a neozvou se?

Určitě máte děti nebo vnoučata, ať na práci dohlížejí a hned hlásí chyby, co předělat, opravit... Sto tisíc není maličkost a za špatnou práci bych je nikdy nedala. Pokud Vy sama to nedokážete být důsledná a vytknout chyby /někteří staří lidé jsou takoví už připos**ní, aby někoho náhodou neobtěžovali/, pověřte někoho z rodiny, ať Vám práci dozoruje. Dáte za to hodně peněz, musí to podle toho i vypadat.

Zatím jsem taková, že si nenechám nic líbit. Nereklamuji, nepřipomínám zbytečně a bezdůvodně, ale když je to potřeba, nerozpakuji se ozvat. Pokud jednou věkem "vyměknu", budou tu zase děti, vnoučata. Tak ať Vám rodina pomůže, když to sama nedokážete, jste přece jejich mamka, babička. A nic je to nestojí. *bum* Jaga.

Datum: 28.11.14 07:30

Mili, všimněte si, kdo a jak vám odpovídá. Jisté věci jsou prostě nesdělitelné. Kdo má ještě kousek "mládí" v sobě, je energický (nechci říkat držkatý) ten to, co píšete nemůže pochopit. Já si myslím, že je dobře, že si to všecko uvědomujete, ale bylo by dobře, abyste si také uvědomila, že co si sama sobě neuhájíte, to není a asi ani nebude. ;) Můžete mi říci, proč brbláte na dělníky? Proč je nezastavíte a nechcete mluvit se šéfem, se kterým zkonzultujete projekt? Který jste si zaplatila! Který není dárkem, ale vámi zaplaceným zbožím. Já si myslím, že štěkáte na nesprávné stromy. Mám hodně let a jsem babka, prababička, ale nikomu nedovolím, aby si, byť jen na chvíli, pomyslel, že jsem bezmocná! To vůbec! Bez bez kraválu, bez pyskování, bez brblání. Promyslím, narovnám se, začnu mluvit spisovně, bez ostravského přízvuku, a každému je jasné, že je konec srandy, začíná náboženství. A trvám na tom, co chci, zvláště pak, když jsem si to zaplatila. Uvědomte si, že se musíte hájit a bránit sama. Když budete na správném místě potichu a budete v koutě, na chodbě brblat, zůstane to tak, jak píšete. Seberte sebe, své síly a braňte se! Nikdo to za vás neudělá! ;) Hodně sil a hodně štěstí. babka z OV

PS Bez projektu se firma vůbec nesměla do práce pouštět! Ten je, ten jste odsouhlasila a dělníci si nemohou dělat to, co se líbí jim!

Datum: 28.11.14 09:32

Můj děda bojuje za svoje osobnostní práva přes deset let, vůči ignoraci, vypočítavosti, obstrukcí, šlendriánství úředníků u žlabů a je to vzdělaný a tvrdý protivník, proti bezpráví úředníků absolutně nic nezmohl, proto jak kdy máte štěstí na nápravu a nejste li zbohatlík, mafián, učedník v politice a další šlechta, která si okamžitě najme špičkového advokáta za špičkové grošáky a začne se soudit, tak pravděpodobně nic nezmůžete

Datum: 28.11.14 10:34

Mili, nedá mi to, musím se vrátit a napsat úvahu. ;) Staří lidé nemají problém v tom, že se neumí bránit. Staří lidé mají problém komunikovat. Zapomněli to. Mlčí, když se jim něco nelíbí. Mlčí když se jim něco líbí. Mlčí, když s něčím nesouhlasí. Mlčí, když s něčím souhlasí. Mlčí a skladují to v sobě. Až si nasbírají, tak se začnou litovat, popláčí si, stěžují si, brblají, dělají divadla, stěžují si na své děti, na vnuky, na svět, který jim ubližuje. Kdyby se chovali jako když byli mladí, dokázali by si říci, bez stěžování, bez vymýšlení, co chtějí. Prodavačce, úřednici, lékařce, sestře, svým blízkým. Místo toho, aby si normálně řekli, mlčí a něco tichounce pípají a předpokládají, že to každý musí chápat, že je to logické že něco chtějí. Že jim lidé umí číst přání z očí. Jen si neuvědomují, že na jeho oči se nikdo nesoustředí, protože si každý řeší svůj život, své potřeby, své problémy. Pak se cítí ublíženě, ukřivděně, stěžují si kamarádkám na chodníku, na lampárně. A přitom stačilo včas a jasně říci, co chci, co nechci, co si myslím. Ne až pak! ;) Všimla jste si, jak máme problém dát dohromady větu, celou myšlenku? Jak se bojíme, že řekneme něco, co nás znemožní, zesměšní? Napsat, to není takový problém, protože si to rozmyslím, zkontroluji, opravím, vymažu. Ale z fleku něco říci, to už je skoro problém. A v tom to je! Čím více starý člověk mlčí, tím si zadělává na větší problémy. Navíc, nosí je v hlavě. Je doma sám a z prdu si v hlavě vyrobí vzducholoď.

Od: mili*
Datum: 28.11.14 12:04

Děkuju všem za povzbuzení, dnes ráno přišli řemeslníci a hned jsem jim řekla rezolutně, co se mi nelíbí. Oni, že prý jim to tak šéf řekl a kdesi cosi. Já na to, musíte hlavně poslouchat mě, protože já to platím a když to neuděláte tak jak já chci, tak vám nedám peníze. Tak začali vrtat v zemi a všechny ty trubky dali do země. Před tou vanou taky, kdo to kdy viděl táhnou trubky před vanou? Přijde ještě zedník a zadělá všechno a zapucuje. Už nechci řemeslníka do smrti vidět, ale bohužel na jaře má zase přijít vyměnovat dveře. Ještě jednou děkuji všem chytrým lidem, kteří se mnou soucítili a poradili mi.

Od: honzajs122
Datum: 28.11.14 12:10

Gratulace patří především Vám, že jste se vzchopila a rázně zametla ...
ten okamžik si do budoucna zapamatujte, je to k nezaplacení

Pěkný víkend a úsměv do tváře, není furt zamračeno

Od: esme*
Datum: 28.11.14 18:55

Ono to opravdu není stářím, na některé řemeslníky prostě člověk musí být semetrika. Měla jsem známou, 30let, ovdověla a potřebovala opravit dům. Co tam si řemeslníci dovolovali, to jsem žasla - a ona jim to trpěla a jen si stěžovala. Poradit a pomoct si ale nedala.

Já jsem měla doma taky řemeslníků hodně, někteří v pohodě, některé bylo třeba nekompromisně usměrnit, a dva jsem vyhodila bez placení. Jeden si říkal "zedník" a přitom se mne ptal jak se míchá v míchačce malta; druhý zedník přišel ráno evidentně rovnou z flámu, začal zdít křivě, a ještě pyskoval jak si to představuju že to chci rovně. :-D

Myslím - jak jsem obvykle mírná a usměvavá a dobrých pracantů si považuju - že tenkrát mne slyšela celá vesnice. Ten letěl! A tu zeď jsem tenkrát vzteky postavila sama. :-D

Tak přeju hodně štěstí s dveřmi a pevné nervy, vy to zvládnete. ;)

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.