Zvedani cizich cisel(policie)

Od: Datum: 27.11.14 18:31 odpovědí: 7 změna: 27.11.14 20:04
dobry den,volaji mi casto skryta cisla (jednou jsem to zvedl a policie). chci se zeptat,musim to zvedat,ikdyz by to byla policie nebo mam pravo to i nezvedat? je to dost otravne ty jejich caste dotazy.dekuji za odpoved :)
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.14 18:35

Podle toho, co píšete, máte nejspíš nějaký nedořešený problém, který byste měl s PČR dořešit a přestat se schovávat. Myslím, že PČR nikomu jen tak zbytečně nevolá a neotravuje.

Datum: 27.11.14 18:40

Ne, neni zadna povinost brat telfon nikomu. Pokud vas hleda policie, najde si vas i jinak nez telefonem.

Datum: 27.11.14 19:07

Jasně že máte právo zvednout telefon jen tomu, komu chcete.

Od: petr02
Datum: 27.11.14 19:23

Taky mi několikrát do roka volá někdo se skrytým číslem. Nikdy jsem to nebral, stejně jako většinou neberu neznámá čísla, pokud žádnej hovor zrovna nečekám. I kdyby to byla policie, tak mi je to jedno, pokud mi něco chtějí, tak budou muset použít poštu nebo ať přijdou osobně, pokud na mě maj kontakt, tak určitě i ví, kde bydlím.
A mohu se zeptat, co vám ta policie chtěla?

Datum: 27.11.14 19:33

Já skrytá čísla nezvedám a nikdy jsem je nezvedal. Nikde není ustanovena povinost zvedat každý hovor a když někdo považuje za nutné volat mě ze skrytého čísla, tak mě to přijde jako nepřijatelné tajnůstkářství. Mimochodem - policajti když chtějí, tak zavolají i z normálního čísla. Mě takhle volali kvůli svědectví.

Od: buss®
Datum: 27.11.14 19:42

To je tedy dotaz, ono ani není povinnost mít telefon, tedy dnes mobil, ani počitadlo. Takže pokud své číslo někomu nedám, tak co bych to bral, ne? Co to je často, tomu nevěřím. Proč se bojíte, že to bude P, jak to poznáte a proč by měla skryté číslo? Předvolá písemně.

Datum: 27.11.14 20:04

Asi tak nějak:volali mi z policie-měl jsem dát své auto k expertize.Nejprve skryté číslo asi 3x. pak,když jsem nevzal zak normální číslo ,pevná linka a že policie ČR a proč neberu tlf.tak jsem odvětil na základu čeho mám brát tel osobě,která nechce abych věděl číslo? něco zamumlal a pak teprve teprve ofiko-představil se (hodnost,příjmení a jméno)a že mám v dne x.x, v xx hod přistavit auto.Při opětném předání )po expertize tlf s již bez skrytého!

Žádná taková povinnost brát ,nejen skrytá čísla NENÍ !

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.