Jak by měla vypadat politika v naší zemi

Od: Datum: 22.12.12 10:48 odpovědí: 2 změna: 22.12.12 11:21

Jak by měla vypadat politika v naší zemi dle Vás?

Hodně se tady píše o politice,jak je všechno špatně,ale mě by zajímalo jak by dle vas měla u nas vypadat a dělat se politika?

Pište pouze za sebe(neregujte na názory předešlích rádců),vaše názory a co by se ve vašem životě mohlo změnit,aby jste byly spokojeni a hrdi nato,že žijete v téhle zemi.

Děkuji všem.:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mates*
Datum: 22.12.12 11:03

Především je nutné odstranit korupci. Je to neuvěřitelné jak se plýtvá veřejnými penězi. Cca polovina rozpočtu se promrhá v předražených zakázkách. Někdy až o tisíce procent, nebo za nesmyslné a zbytečné projekty. Podnikatelé pak peníze vyvádějí do daňových rájů.

Stát se musí chovat jako dobrý hospodář. Zatím vláda snižuje výkonost ekonomiky a zvyšuje daně. To je cesta do pekel.

V EU to není o moc lepší. Buhužel mám pocit, že tzv. západní svět jde do kopru. Všechny státy jsou zadlužené včetně USA. Kdo rád půjčuje? Ano Čína. Až si k nám přijde pro svůj majetek, tak budeme jejich otrokáři a žít v nuzných podmínkách za pár korun denně. Jako tomu bylo v Číně celá desetiletí.

Datum: 22.12.12 11:21

Já mám pocit, že nejvyšší politika se odehrává úplně izolovaně od světa, od lidí. Kapku mi to připomíná Velkého bratra, Vilu, Farmu. Občas na ty lidi v izolovaném prostoru koukám proto, že se nestačím divit, čím oni žijí, co řeší, co pokládají za důležité, s kým se proti komu spiknou a až kam jsou schopní zajít proto, aby si zachránili kůži. Pro pocit moci, pro sumu peněz, která je nesmírnou motivací. *sok*Tak se chovají politici. Vůbec jim nedochází, ikdyž to slyší, že existuje svět, lidé,kteří jsou na nich a jejich rozhodnutích závislí. Jen chápou, že svým návrhem někoho naštvali, zvítězili, prosadili pro něco, pro někoho. Vědí, kolik stojí rohlík a třeba mlíko, ale neví, kolik stojí jeden celý nákup. A to o rohlíku ví jen z doslechu. Je to smutný, tragický příběh. Protože tam nahoře to začíná a postupuje to dolů a všichni potřebují zajistit sebe, svou rodinu, své sympatizanty, všechny, kteří na ně něco vědí. Bez hranic, bez pocitu nasycení, bez hanby, bez studu. :D Škoda, že nemůžeme jít spolu na pivo. Po jednom pivu bych přesně věděla, jak se to má dělat. Takhle to nevím. Jen vím, že jako doposud, to tedy opravdu ne!*bum*

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.