Přehrávání - význam slova

Od: Datum: 22.12.12 02:44 odpovědí: 5 změna: 22.12.12 13:30

Poslední dobou se setkávám se slovem, jehož významu prostě nejsem schopen porozumět.. Co to znamená, když někdo "přehrává"? Např. Joeyho z přátel vyhodili z filmu, protože "přehrával", v jinym filmu zase někdo říkal, že někdo při lhaní "nepřehrával"... Co to znamená?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.12.12 02:46
avatar

Že se člověk snaží hrát moc "dramaticky" skoro až jak z lacinýho divadla. Prostě vidíte, že to jen hraje a jde to na něm poznat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.12 06:17
avatar

Když někdo tu postavu hraje, není jí. Divák mu to nevěří. *jasne* Vzpomeňte si na některého z herců, kteří se svou postavou stali. Lidé potkávali třeba pana Miloše Kopeckého a oslovovali ho pane doktore Štrosmajere a stěžovali si na bolavý kotník. Nevím, jestli znáte herce staší generace, např. Rudolfa Hrušínského. Neměl skoro žádnou mimiku, neměnil hlas a přesto jsem mu všecko, všecičko věřila. A takových herců a jejich postav je spousta. ;) Toto rčení se používá i v civilním životě. Když někdo předvádí emoce příliš teatrálně, příliš okatě, že mu to nikdo nevěří, že je tak šťastný nebo nešťastný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.12 11:47
avatar

Prostě že to přepísknul.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.12 12:10
avatar

Přehrávání je to, co předvádí Morávková v Ordinaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 22.12.12 13:30

Když někdo brečí víc než sitace(role) vyžaduje, když se směje víc než situace(role) přikazuje, když příliš-viditelně prožívá zpívanou písničku. Těch sitací je moc. Prostě přehnaný, rádoby citový projev, který vypadá, nebo je, spíš kalkul na city, než prožívaná(předváděná) situace.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.