Umíte říct RRR?

Od: Datum: 17.12.14 23:03 odpovědí: 7 změna: 18.12.14 14:39
Dobrý den, dneska jsme se s kámoškou koukaly na film RRR, ale já zjistila, že to vůbec neumím vyslovit. Jedno R zvládnu říct v pohodě, ale když se pokusím říct RRRR, tak z toho vyjde RRŠŠ... Vím že je to divná otázka, ale je to normání? Všichni který znám to řeknou v pohodě, jenom já to nezvládám, zkoušela jsem to asi 10 min a nic. Má to tak taky někdo?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pot
Datum: 17.12.14 23:19

Řekněte NAHLAS: Jedna bedna zaneřáděná, druhá bedna nezaneřáděná. Pokud to dokážete napoprvé, pak kloubouk dolů.

Datum: 17.12.14 23:23

Číst každé R samostatně je těžší, ale dá se to také nacvičit.

Datum: 18.12.14 08:29

zkusila bych to ne tak rychle

Datum: 18.12.14 09:13

Já to také neumím a jde to i bez toho.

Datum: 18.12.14 10:29

"Pot" bedny řeknu bez problémů a RRRRRRRRRRRRRR rovněž.

doplněno 18.12.14 10:52:

Rio tdtdt a tdnka, tdenky to se učí říkat R malé děti, předpokládám, že tazatel R umí jen má problém říkat RRRRRRRRRR, napada mě pomůcka, zkusila bych říct HRRRRR, TRRR, FRRR prostě se nadechněte, řekněte první hlásku, opřete jazyk o patro a nechte to R znít jak dlouho jen to půjde.

Od: ria®
Datum: 18.12.14 10:37

Zkuste "tdtdtdtdtd" :) rychle za sebou to dá R.. :)

doplněno 18.12.14 10:58:

Vím, že umí, ale je to takové procivičování které neuškodí.. ;)

Od: pb®
Datum: 18.12.14 14:39

Nemám s tím problém, ani se zaneřáděnou a nezaneřáděnou bednou. Umím dost jazykolamů.

Od poklopu ku poklopu kyklop kouli koulí.

Královna Klára na klavír hrála.

Jíří řeže dříví z břízy za vteřinu čtyři řízy, Řehoř řeže dříví z dřínu dva tři řízy za vteřinu.

Chodil ježek na žížaly dokud pažit nevyžali, když vyžali místo žížal, žmoulá ježek plátky křížal.

Koupil kocour starou rouru roura byla plná mouru. Kocour koupil rouru s mourem, mour se práší za kocourem.

Pštrosí táta nosí kšandy vymýšlí si pštrosí švandy, pštrosí máma žehlí šosy pštrosíčatům čistí nosy. A není to všechno.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.