Známá slíbila, že se ozve a nic

Od: Datum: 22.11.14 13:50 odpovědí: 8 změna: 22.11.14 16:35

Včera jsem mluvila s kamarádkou nebo spíš známou po telefonu. Měla se ozvat už včera večer nebo alespoň dneska a říct v kolik se dneska sejdeme a neozvala se. Vadilo by Vám to? Psala jsem jí před skoro 4 hodinami email a neozvala se. Mám chuť se s ní ani nesejít, jestli se ozve. Už mi několikrát udělala to, že jsme se domluvili a ona mi pak těsně předtím napsala, že nemůže přijít. Teď ani to ne.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.14 13:54
avatar

Mně by to vadilo - a hodně. Je to moje Achillova pata, že se snažím si tzv. "z huby nedělat hajzl" a co řeknu, to splním, je to znak dospělosti. Navíc to čekám i od druhých a hodně mi to vadí, když neplní slovo. Snažím se krotit a být ticho a neprudit, ale je pravda, že když zjistím, že ten člověk nedrží slovo, za přítele si ho nevyvolím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 22.11.14 13:57

Děkuju za odpověď. Dokonce jsem přemýšlela, jestli jsem neřekla něco, co by jí vadilo. Ale bavila se se mnou normálně. Buď je to nespolehlivost nebo skrytá agrese.

Datum: 22.11.14 13:59
avatar

Jestli to dělá opakovaně, lze dělat jen jedno - zařídit se podle toho, tedy nic si s ní nedomlouvat, nebo, pokud vám za to stojí, s tím počítat a udělat si i náhradní program. Přijde? Fajn. Nepřijde? Čekám pět minut a jdu si po svém vlastním programu.

Jsou lidi, co si se druhými hlavu nelámou, či pojmou nechuť automaticky ke všemu, co slíbí a cítí, že nějak musí. To je ale její problém, ne váš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 22.11.14 14:06

Mně připadá, jakoby si ze mě dělala dobrý den.

Datum: 22.11.14 16:03
avatar

Jsou takoví lidé. Já s tím měla problém ve Španělsku, zvláště u Peruánců, u kterých jsem tam bydlela. "Dneska jdeme do kina, zůstaň doma s malou, o víkendu tě vezmeme s sebou na výlet." V pátek se ptám, kam pojedeme na ten výlet a oni jako by se nechumelilo, že žádný výlet v plánu nemají, že pojedou za někým tam a tam a v neděli budou doma. A bylo to pořád, prostě naslibují hory doly, jen aby se člověka zbavili. Nemysleli to špatně, myslím, že je to tam úplně běžné. Cokoliv slíbí do budoucna je jako by nic neřekli. Resp. my prostě bereme vše jako slib, oni nezávazně.

Na známou bych se vyprdla, jestli od ní něco potřebujete, tak ji na rovinu o to požádejte, ale jinak bych ji nekontakovala. Kdyby chtěla, už by se Vám ozvala, dohodly jste se na něčem a ještě jste jí psala mail. A možná bych na just příště, až něco navrhne, přislíbila a pak "najednou nemohla" já. Je to jen známá, ne? Ve vztazích není dobře, když jeden je vůči druhému aktivnější. Ale zase jsem měla na SŠ kamarádku, která by mě v životě nepozvala podruhé ven, pokud jsem ji jednou odmítla. Prostě trvala na tom, že teď musí iniciativa vycházet ode mě :-D U kamarádky z dětství mi to přišlo trochu "ledové"...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.14 16:03
avatar

Psala jste jí na e-mail. To ale neznamená, že má k němu momentálně přístup. Poradím, příště raději zavolat, tel. číslo předpokládám máte. Vy čekáte, do ničeho se nemůžete pustit, škoda ztraceného času.

Jestliže už Vás někdy vypekla, tak jak asi správně tušíte, nedá se s ní moc počítat. Pokud neupřesnila, proč se nemohla na plánovanou schůzku dostavit, tak je vidět, že pro ni až tak důležitá nejste. Něco jí do toho vždy přišlo, a bylo to pro ni priorita více, než Vy, tak Vás odsunula. Nebo si neumí zorganizovat čas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.14 16:18
avatar

Zdravím, také máme podobnou známou. Člověk se vždy těšil, že s ní vyrazí třeba na kávu, popovídá si, připravoval se, a ona to deset minut před srazem zrušila. To je - dnes už bývalá - kamarádka mojí mámy, a její dcera - bývalá kamarádka moje - je stejná. Jednou, dvakrát se opravdu může stát, že do toho člověku přijde něco nečekaného. Potřetí, počtvrté a popáté jsem to skousla. Posedmé jsem jí napsala, ať se nezlobí, ale že nevěřím tomu, že to zase nezruší, a pokud bude mít čas, tak ať se za mnou zastaví.

Zajímavé, že to mámina známá zrušila vždy, když si měly povídat obě, případně měla o svých problémech mluvit máma. Když měla problém známá, potřebovala radu a pomoc, to nezrušila nikdy. Takže žádná kamarádka, ale jednoduše vyžírka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 22.11.14 16:35

Ona se ozvala. Na mailu ale zřejmě nakonec nebyla, tak to nečetla.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.