Deprese- léčení

Od: Datum: 08.01.15 15:37 odpovědí: 16 změna: 14.06.15 00:33

Ahoj, tak jsme byli u psychologa s depresemi a ten řekl že musíme mámu dostat k němu. Máme jí říct, že pojedem třeba do obchodu, aby neměla tušení že jede k psychiatrovi. Ale to mi přijde blbý když obchodů máme u domu tunu. Co jí máme říct aby tam šla? Nechce totiž o psychlogovi slyšet a stydí se, ale prostě tam bude muset jít. Nevíte jak ji tam dostat? Co jí nakecat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.15 15:39
avatar

Mohl by velmi pomoct lék Lenuxin. Ale nevím, jestli se dá dostat bez receptu, třeba jo. Pomohlo to mnoha mým známým tak snad můj tip pomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonymni
Datum: 08.01.15 15:41

No děkuji, ale nejdřív ji potřebuju dostat k tomu psychologovi :(

Od: peter18
Datum: 13.06.15 19:54

Ahojte poslední rok jsme si regulérně přiznal,že mívám dost silné deprese a bohužel často myslím na sebevradu,kterounejspíš nikdy nevykonám,ale mám tolik problémů,že to beru opravdu jako jediný únik. chci se zeptat jestli se nemám bát doktorů aby mě někde nechtěli zavřít. Moc rád bych se vypovídal psychologovi,ale bojím se,že přiznám to,že na sebevraždu myslím.

Jinak nemám veškeré příznaky deprese jako jsou buzení se vnoci, nechuť k jídlu apd. Dokážu se radovat s maličkostí a užít si hezké chvilky,ale bohužel smůla u mě je taková,že to většinou trvá minuty a ní hodiny či dny a pak se veškeré věci kolem mě obráti pro ti mě a všichni lidé taky. ani rodina nepomůže bere to vš na lehnkou váhu a sledoval jsme video,kde psycholog říkal,že on jediný se k tomu všemu může vyjádřit a nebude to zesměšňovat a brát na lehkou váhu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.15 21:19

peter: vůbec se nemusíte bát, že by vás někam zavíral. normálně si s vámi promluví a když uzná, že potřebujete nějaké léky, tak vás pošle k psychiatrovi a ten vám předepíše nějaké léky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: peter18
Datum: 13.06.15 21:51

Blbé je to,že já nechápu jak mi může pomoct nějaký prášek. Kámoš řikal,že to taky polyká a je mu lépe,ale já jsme špatný ze své neměnící se životní situace( jsem bez přátel, víc jak 2 roky bez vztahu, v práci brutální stres, neustále přicházím o peníze...)

Spousta chytráků mi řekne najdi si holku ,kamarády a lepší práci,ale to se těžko dělá,když se neumím seznamovat jinak než na internetu a tam 90% holek ignoruje nebo lže a hraje si na něco. řším to fakt už víc let a je to čím dál horší a chuť a smysl do života je minimální.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.15 15:45

nedá, tyto léky jsou pouze na recept! Bez lékaře si nic neberte, Lenuxin je antidepresivum ze skupiny SSRI (selektivní inhibitor zpětného vychytávání serotoninu), obsahuje escitalopramum a má různé názvy dle firmy, která lék vyrábí. To jsou rady, shánět snad někde na černém trhu... *bzum*

Léky předepisuje psychiatr, nikoli psycholog

Neexistuje způsob, jam mamku násilím zatáhnout k psychologi (leda by ohrožovala sebe nebo okolí),pak přes soud násilná hospitalizace na psychiatrii.

Co třeba zaplatit psychologovi, aby přišel k Vám domů? Nebo sehnat psychiatra, který bude ochotný přijít k Vám?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.15 16:18
avatar

Tady je každá rada drahá, když neznám ani ji, ani tebe. Strategií je nepřeberně, od oznámení jí to předem s tím, že je již objednána a domlouvání jí, že kdyby měla zlomenou ruku, tak to též řeší s lékařem, není to hanba a jak už dlouho bezúspěšně se s tím pere sama a nikam to nevede, aby měla čas si na tu myšlenku zvyknout a vyřádit se. Zkus argumentovat s tím, že jí tam nikdo nezavře, nebude držet násilím a nikde ji nikdo nezavře a když se jí doktor nebude líbit, přece tam už nemusí jít znovu, ale aspoň aby tam jednou zašla se na něj kouknout. To by mohlo zmírnit její strach.

Přes sdělení až ve městě, že někam jdete třeba kvůli tobě a na místě, že potřebuješ její pomoc, protože už to naprosto nezvládáš a jsi moc nešťastná, až po zaskočení té osoby na místě a riskování konfliktu – tahle varianta mi přijde jako nejméně vhodná, využívá se jen u těžkých psychotiků a často následuje agrese, se kterou je třeba počítat.

Já si ale myslím, že bys především měla mít oporu někoho dospělého, koho ona vnímá jako autoritu a podvolí se mu, kdo by měl jít s vámi. Že byste se na té strategii společného nátlaku měli spojit jako rodina.

Žádné léky jí nedávej, lámala by to s alkoholem a to je smrtící kombinace, nejhorší, co může být. Pokud by to nevyšlo a vyvlékla se z toho a utekla, zavolej hned tomu doktorovi, co se děje, případně návštěvu zruš nebo zkus domluvit návštěvu domácí, někteří jsou sice k tomu ochotní, ale stojí to víc a větší cenu má, když se tam pacient vypraví sám, protože je to první náznak, že s tím chce něco sám dělat. I doma, pokud nebude chtít, se může někam zašít nebo se opít tak, že nebude schopna slova, bojkovat to lze spoustou způsobů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jine
Datum: 30.01.15 16:17

Deprese v začátcích se dá zvládnout dvojím způsobem u praktického lékaře i doma pokud je to ta lehčí forma, stačí zajít s ní praktickému lékaři a ten jí léky napíše přímo na depresi

Navíc deprese nevzniká sama o sobě, má vždy nějaké příčinu -ztráta blízké osoby,ztráta zaměstnání,atd.

Nejdříve by se měla zjistit od čeho má ty deprese?Co jí trápí?Aby léčba pomohla,chce to oboje zjistit příčinu a léky

Předem upozorňuji, jakmile začne s léčbou u psychiatra jsou to jen léky, bylo by vhodná psychoterapie , samotné léky neřeší příčinu !jinak zkončí časem invaliditou a nezavadí už o práci.

Jelikož lidi s psychickým onemocnění je brán,jako bubák pro zaměstnavatele i společnost,kolik lidí skončilo v invalidním důchodě i přesto,že své zdravotní obtíže mají pod dohledem lékaře

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.15 17:38

jine...souhlasím

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.15 17:21

Nemusíš jít k psychiatrovi. Zajdi sám za její obvodní lékařkou a všechno jí vysvětli. Buď ti dá sama antidepresiva pro maminku( tak to udělala mě) nebo si mamku pozve.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kklaban
Datum: 13.06.15 21:35

Koukám, že ty deprse se nějak začínaj rozmáhat. Za chvíli budem jako Amíci zobat antidepresiva každý den jako lentilky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.15 21:55
avatar

- jenom by mne zajímalo, jak jste přišli - předpokládám, že děti, na to, že maminka potřebuje psychologa?

Zkuste ji přesvědčit, že psycholog je normální člověk, který má zkušenosti, dovede lidi poslouchat a umí jim poradit a že je dobré si s někým o svých potížích popovídat. Je to, jakoby se svěřila kamarádce, nebo dospělé dceři. Ženy se svěřovat někomu potřebují a často se svěřují kamarádkám, které jim zrovna dobře neporadí, tak proč by nemohla zkusit doktora?

Mimochodem - je to psychiatr, nebo psycholog? Pokud psycholog, tak ten snad nemá tak strašidelnou pověst, že by se maminka musela nějak zvlášť stydět. Pokud by to měl být psychiatr, tak je asi fakt lépe, zkusit jako první krok toho psychologa a třeba by jí mohl poradit i praktický lékař - každý by měl být tak trochu psycholog, pokud má jednat s pacienty.

Nevím, jestli je dobré ji nějak podvádět, to záleží na její povaze - moje maminka by to např. neskousla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: dylin
Datum: 13.06.15 22:52

Vraťte se už konečně všichni depresisti k Bohu a budete v klidu... deprese je jen z toho, že neznáte smysl života a váš mozek si to moc dobře uvědomuje

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 14.06.15 00:33

Dyline, to by také šlo, bohužel to chce taky výchovu, nějakou tradici, a to bohužel většinově nemáme. Pak se v tom každý plácáme sám. Spíše si ale myslím, že hlavní příčinou depresí, je to, že hodně lidí chce hodně zažít, hodně mít atd. A to se obyčejně nedá zvládnout. Pak nastane obranný mechanismus organismu, a on prostě vypne. Řekl bych, že podobné je profesionální vyhoření a syndrom únavy. Organismus to načas ochrání, ale pocit ducha je slušně řečeno vyprázdněný. Znáte ten pocit, že nemůžete zvednout telefon, že nemůžete dojít do schránky, vstát s postele? Tak to je, přátelé, deprese. Ostatní je jen rozlada a neuspokojení. Kdo nepoznal, neví. A hodně všem přeju, kteří to zatím nepoznají, aby to nikdy nepoznali. Je to taky trochu tak, že zatím o moc nejde. Myslím, že ve chvíli, kdyby bylo třeba řešit nějaký způsob přežití, tak se "zázračně" uzdravíme a začneme myslet zase racionálně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.15 23:09

K léčbě deprese se nemůže vyjadřovat laik. Proč asi lékaři tolik roků studují a pak ještě dělají atestaci na psychiatra? Znám řadu věřících lidí, ale jejich víra jim od duševních poruch neulehčí. Jsou pod stejným tlakem choroby, jako lidé, kteří v Boha nevěří. Je velký omyl, že člověk může duševní poruchy sám ovládat tak, aby se vyléčil. Chyba není v nemocném člověku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 14.06.15 00:17

Co je nemoc? Je to nějaký stav člověka, který ho odlišuje od průměru. Děje se něco, co většina nemá. Jsou nemoci, které tak oslabí organismus, že to končí koncem. S některými nemocemi můžete žít až do smrti. V první řadě si to každý musí uvědomit sám. Tam mu stejně nikdo nepomůže. Takže jedině dobrovolně Vaší maminku přesvědčit, že by to měla alespoň zkusit. Jinak to stejně nemá cenu. Příklad - přesvědčte kovaného Sparťana mít rád Slávii, a naopak. K tomu musí být trocha něčeho (nevím čeho), ale to pak si ten člověk poradí sám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.