Je Lando fuj? nebo tajfl

Od: Datum: 20.11.14 17:42 odpovědí: 9 změna: 21.11.14 10:44

Ahoj,

místo másla aj. hodně používám margarin Lando 25 % (ne ale na smažení) - nikde jsem žádné jednoznačné hodnocení nenašla - myslíte, že je jeho častá konzumace nezdravá? Doufám, že to není reklama.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.14 17:55

dTest v loňském roce tento výrobek ohodnotilo slovním hodnocením kvality NEDOSTATEČNÉ. Zisk 12% ze sta je opravdu žalostný.

Datum: 20.11.14 19:27

Jednu dobu jsem skrz diabetes a vyšší hladinu cholesterolu jedl jen tento tuk.Položím otázku-pomohlo nižší hladině krevního cukru nebo cholesterolu?

NE NEPOMOHLO v ničem,začal jsem zase raději konzumovat obyčejné máslo a vepřové sádlo ,samozřejmě že ne v takovém množství jako před indikací Dia... a colesterolu, a představte si že obojí je LEPŠÍ než při konzumaci margarínů!

Takže za mne jedině přírodní tuky.máslo,sádlo a TEKUTÉ RO.Tuhé oleje nechci ani vidět!

Datum: 20.11.14 20:11

Lando je obojí, stejně jako ostatní rostlinné tuky. Moje praktická lékařka stále tvrdí, že je lepší používat máslo, případně i sádlo, ale nepřehánět jejich spotřebu ...

Datum: 20.11.14 20:33

Máslo i sádlo jsou pro tšlo v rozumných malých dávkách rozhodně zdravější, než tyhle umělé hnusy vyráběné z ropy, nebo z čeho. A že mám kolem sebe hned několik zdravotníků :).

Datum: 20.11.14 20:37

Po letech konzumace margarínů jsem se vrátil ke klasickému máslu.

Namažu tam toho podstatně méně (díky ztuhlosti) ale přesto si pochutnám mnohem více.

A podle posledních studií skutečně je lepší konzumovat máslo, než margaríny.

Datum: 20.11.14 20:50

Bože lidi.. co Vás nutí k tomu, aby jste museli jíst jakési podivné deriváty ropy, či jiných sajrajtů.?

Schválně zkuste hodit zbytek toho margarínu někam ven, aby ho třeba sbaštili ptáci, pes, kočka.. atd.

Myslíte si, že se toho někdo z těch zvířátek dotkne.? Těžko... Je to hnůj.!

Kupte si máslo, nebo sádlo. To je to, co člověk opravdu potřebuje. Nenechejte se zmermomocnit

debilní reklamou megařetězců, nebo z telky..!

Udělejte si vlastní sádlo tím, že si ho sama uškvaříte. Je to jednoduché. Nebo si přepusťte máslo, na kterém jsou úplně fantastické kuřecí řízky. *srdce*

Chce to jen trošku práce a výsledek je dokonalý.! *palec*

Datum: 20.11.14 21:10

Byli jsme vychováváni na másle a sádle. Mně věškeré rostlinné tuky odjakživa prostě smrdí. Kdysi jsem četl nějakou studii, že s používáním rostlinných tuků místo másla a sádla, nastal i prudký nárůst všech možných i nemožných alergií. A já tomu docela věřím. Zdravé - nezdravé, na každého to může působit trošku jinak. Ty to konzumuješ, tak máš nejlepší příležitost posoudit, jestli to na tobě zanechává následky a jaké.

Od: petr02
Datum: 20.11.14 21:14

Podívejte se na složení a z toho to vyčtete.
Navíc platí pravidlo, že neexistují nezdravé potraviny, existují jen nezdravá množství. Pokud to obsahuje jen běžné tuky a oleje, tak se není čeho bát, není to o nic horší než tolik doporučované sádlo či máslo, což jsou potraviny, které ve velkém množství škodí úplně stejně jako margarín v případě, že sníte třeba 50 gramů denně. Mléčný tuk patří k těm nejhorším tukům, horší je snad už jen palmový tuk. Ale pokud to nebudete hltat po kilech, tak se vám nic nestane.
To, co jíte, je pro zdraví důležité, ale ještě důležitější je životní styl, míra stresu.
Ještě jednou, přečtěte si složení a posuďte sama. Já konzumuji vše, máslo, margaríny, sádlo, mléčné výrobky denně a jsem naprosto v pohodě.
Smažení doporučuji na řepkovém oleji či ještě lepší je třeba rýžovej olej. Sádlo taky jde, máslo na smažení není, ale chápu, že třeba míchaný vajíčka bez másla prostě nejdou.

Datum: 21.11.14 10:44

Děkuju za všechny odpovědi.

Jenom - sádlo mi nechutná a přijde mi navíc hodně mastné, máslo je sice dobré, ale je s ním poněkud horší manipulace, obsahuje více tuku, ale hlavně - je drahé. Za 1 kg másla zaplatím o ca 120 kč více nežli za margarin.

Chtěla jsem jenom nějaké další informace a názory. Konzumaci margarinu na zdravotním stavu zřejmě asi hned tak nepoznám - navíc: na vysoký tlak beru Kylotan, na vysoký cholesterol - Atorvastatin, na žaludek -Helicid (no - a na hlavu - ani nemluvím). Ale Lando mi docela chutná a cpu ho do všeho (ale nepřepaluju ho). Tak ahoj. Marcela.

doplněno 21.11.14 16:05:

- jo a na kosti - Caltrate

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.