Odkdy vám děti kupují dárky?

Od: Datum: 17.12.14 14:32 odpovědí: 17 změna: 21.12.14 19:04

Dobrý den.

Odkdy vám vaše děti kupují/vyrábějí dárky k Vánocům? Odkdy jste kupovali/vyráběli vy svým rodičům? Možná si teď budete myslet, že jsem trouba, ale nikomu z rodiny jsem nikdy nic nekoupil. Ne snad proto, že bych je neměl rád, ale žiju ve městě s 1800 obyvateli a moc obchodů tady není. Jasně, mohu zajet do většího města, ale to by se mě hned ptali proč a tak. A ještě ani nevím, jak bych to dával pod stromeček. Co si o tom myslíte? Zdá se mi, že se tím spíše chtějí puberťáci dostat do světa dospělých.

Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.14 14:41
avatar

Pamatuji, že jsem první dárky kupovala na Vánoce, kdy s námi byl ještě táta, takže jsem nemohla být starší než v 5. třídě. Ale byly to takové neumělé dárky, myslím, že můj první pro mamku byla obyčejná zubní pasta :-D

Jinak si ale myslím, že pouze dostávat a nedávat by dítě po ZŠ už nemuselo.

Když se zeptají proč do města? "No přece nakoupit dárky, mami." - A vůbec, pokud mají v těch obchodech nějaké dobré víno, oblíbenou čokoládu nebo směs drahých oříšků, tak ani bydliště neomlouvá. Není to o ceně a prestiži dárku.

Jak to dávat pod stromeček? Použijí se ruce, do nich se dárky chytí, pod stromečkem stačí svaly pomalu uvolnit tak, aby se dárkům nic nestalo.

Nemyslím si, že se tím puberťáci snaží dostat do světa dospělých, na to jsou tu cigarety a alkohol.

Ale nejste sám - mě minulé Vánoce překvapil přítel, který neměl dárek pro babičku s dědou. Prý jim nikdy nic nedával... skoro jsem se za něj styděla. (Je mu 30.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 14:43

Ahoj,

a kolik je ti let? Úpřímně si myslím, že město 1800 obyvateli a že by se ptali kde jak proč a že nevíš jak to dát pod stromeček, jsou jen tvé výmluvy.

Já rodičlm kupuju dárky od cca 10/11 let nepamatuju si přesně, samořejmě peníze jsem neměl, ale máma řekla vymysli tátoci dárek a koupíme ho spolu a obráceně. od nějakých 14let, jsem si vždy něco ušetřil a koupil to sám, pokud jsem nechtěl, aby rodiče věděli, že jdu pro dárek, tak jsem si vymyslel cokoli, že se zdržím venku, že jdu na fotbal prostě cokoli, od nějakých 17 let, jsem to říkal na rovinu, protože někdy mi to přišlo i na poštu, tak jsem zkrátka řekl, že to jsou dárky na Vánoce, a jak to dát pod stromeček? Buď jsem to už zabalené zamíchal mezi dárky rodičů a řekl jim ať to pak daj taky pod stromeček, nebo jsem to tam prostě hodil sám ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 14:50
avatar

Kde je vůle, tam se najde i cesta.

Já s tím začínal snad kolem 5. - 6. třídy a stejně tak i moje děti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 14:52
avatar

Asi od 6 let, kdy jsem přestala věřit na Ježíška. Byla to radost, ráda jsem to vyráběla i sháněla. Tátovi jsem vyšívala dečku, máma dostala voňavku, vyšívaný jehelníček atd. Byla to radost a peníze v tom nějak nehrály roli, i když jsem je vůbec neměla. Už od října jsem to připravovala a tvořila, sháněla a chystala.

Ty jsi jedináček, viď? :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 15:07
avatar

Co si pamatuju... možná už ve školce, kde jsme na Vánoce vyráběli (malovali) hrníčky, to jsem pak dala mamce. Cca od 5. třídy už i kupované. To s 1800 obyvateli je nesmysl, na vsi máme 250 obyvatel a v přilehlém městě asi 1500 obyvatel a stejně se tam vždycky dalo něco vybrat. Města nad 1000 obyvatel budou mít minimálně nějakou sámošku s drogerií, a tam se hned dá něco vybrat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 15:24
avatar

odkdy? no, já myslím od té chvíle, kdy dítě pochopí, že místo ježíška si dárky navzájem dávají ti, co se mají rádi a chtějí si udělat radost... takže v době, kdy dítě nemá vlastní peníze, dárky vyrábí... jakmile začne dostávat kapesné, šetří si a kupuje maličkosti, kterými, jak doufá, udělá radost... no a pak už se to jenom vylepšuje - jak roste, začíná mít lepší nápady na dárky a obvykle i víc peněz... co já si pamatuju, tak jsme asi ve 4. 5. třídě vyráběli různé věci z moduritu - korále, ježka na párátka atd. - pak jsem kupovala drobnosti např. v drogérii - tátovi pěnu na holení, mamce mýdlo, bráchovi purpuru *smich*...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mili*
Datum: 17.12.14 15:26

Už v druhé třídě jsem koupila pro rodiče a babičku dárky k Vánocům. Bylo to na malém městě ve výprodeji. Tatínkovi jsem tam koupila sirky za 20 hal, mamince zrcátko za 1 Kč, a babičce formičku na vykrajování cukroví asi za 50 hal. Stálo to necelé 2 Kč, penízky mi dal spolužák co to tam taky nakupoval. To bylo překvapení a radosti!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 17:04
avatar

Zajímalo by mě, jak jsi starý. Připadá mi to totiž tak, že pokud jsi starší než 10 let, jsou to jen nejapné výmluvy.

Žiješ ve městě s 1.800 obyvateli. Já žiji na vesnici se 110 obyvateli a kvůli tomu přece nezavrhnu Vánoce. Jistě tam máte prodejny potravin, novinový stánek, nebo nějakého všudypřítomného Ťamana. A určitě nakoupíš. Třeba jen maličkosti - čokoládu, pytlík bonbónů, hřeben, klíčenku, pěknou propisku, voňavé mýdlo, malou voňavku, několik kapesníků...a plno dalších drobností. Pro maminku třeba balení barevných kolíčků na prádlo. To koupíš i u vás, nemá cenu se vymlouvat. A potěší i maličkosti, to mi věř. Měl bys umět nejen dárky přijímat, ale i dávat.

Jinak, možná se dají udělat i drobné dárky ve škole při výtvarce, pracovce, či třeba v keramickém kroužku.

Vzpomínám si, že jsem dávala rodině dárky asi tak někdy od 5. třídy, to je, bylo mi asi 10 -11 let. Proto mě zajímá, kolik je nyní Tobě.

A že nevíš, jak to dát pod stromeček? Až to všechno úhledně zabalíš a popíšeš jmény, dej to do igelitky a tu dej mamce, aby to pak navečer rozložila pod stromeček, že je to od Tebe.

A víc není co řešit. *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 17:27
avatar
Já jsem začala kupovat dárečky někdy ve 2. nebo 3. třídě. Byly to samozřejmě drobnosti,ale byla jsem šťastná, když měli rodiče radost. Vzpomínám si, že mamince jsem kupovala šeříkové mýdlo a voňavku „živé květy” a tatínkovi pitralon. Jak jsem měla větší kapesné, tak samozřejmě také dárky nabyly na hodnotě.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 17.12.14 17:42

Tak já si o tom myslím to, že snad si děláš tímto dotazem legraci, neboť jinak bych musela smutně konstatovat, že Tvoji rodiče na něco podstatného ve výchově zapomněli. A jak říkám - spoléhám na to, že si děláš legraci. Už proto, že máš dobrý pravopis i styl psaní - Ty rozhodně nebudeš malé dítě.

Jinak mohu odpovědět i k věci - mamince třeba hrneček na kafe po okraj naplněný oříšky, případně dva stejné hrnečky rodičům a k tomu čaj v dárkovém balení, takové teď mají všude, jistě i u Vás v Jednotě. Nebo mamince nějakou zajímavost z kuchyňky a tatínkovi ze železářství.

Potěší je cokoli - když jsem nadělovala v první třídě poprvé, tatínkovi jsem koupila dětské mýdlo a hřebínek, i když nemá vlasy. Fakt jsem to myslela dobře a srdečně, ne jako recesi. A vím, že měl radost.

doplněno 17.12.14 18:47:

já jsem vychovala svoje děti asi dost stejně jako moji rodiče vychovali mně (ono zkoušet to jinak je stejně boj s větrnými mlýny a s genetikou, haha) - takže ano, i moje dcery si užívají s radostí ten okamžik, kdy se raduju z jejich dárků. A vzhledem k tomu, že už asi měsíc mám zákaz chodit do skříně, tak si myslím, že ani letos tomu nebude jinak

Ale jo, máte pravdu, rodiny mohou být různé. Jen ten dotaz vyzněl tak, že dospěláci dárky dávají, jasná věc, a dítěti že přijde v tuto dobu výhodnější být bezmocným dítětem; tak snad si na to vzpomene, že je dítě, až bude chtít jít na diskotéku ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 18:29
avatar

záleží na tom, jak to mají v rodině zavedeno, někde si dárky nedávají a někde se ani Vánoce neslaví.

Jenom by mne zajímalo - Vy od svých dětí budete dárečky očekávat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 20:31
avatar

Dnes měla vnučka v MŠ odpolední dílničku, chtěla aby za ní do školky přišel děda, hlavně nesmí chodit maminka, v dílničce totiž děti vyráběly dárek pro maminku a ten dospělý jim pomáhal. Co dělali, nevím, děda mi to neřekl, prý je to překvapení.

Zda jsem už v MŠ dělala dárky na Vánoce to fakt nevím ale od ZŠ se vždycky dárky vyráběly, vzpomínám si jak mi strýc vyřezal s dýhy loď a květiny pro celou třídu, pak se to lepilo na tenkou překližku, lakovalo zase to byl vánoční dárek. Sama mám první dárek od dcery schovaný, dělala ho v první třídě, kvetina z pecek nalepená na tvrdý papír a napsané přáníčko.

Na vesnici kam jezdím na chalupu je 1000 obyvatel + chalupáři, 2 obchůdky s dárkovým zbožím, květinářství, papírnictví, nezlobte se ale i zde bych maličkosti nakoupila.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tytyty
Datum: 18.12.14 19:24
Díky za odpovědi. Je mi 13, nejsem jedináček a vzpomněl jsem si, že jsem taky někdy dělal něco asi v 1. a 2 třídě. Šel jsem něco dneska koupit. Chtěl jsem sadu čajů, ale žádnou neměli. Pak jsem koupil nějaké knížky, ale moc toho neni. Máte nějaké nápady co bych mohl koupit mamce? Mám vymyšlený jen parfém. Pak bych koupil něco tátovi do práce, ale nevim co. Asi nějakou čokoládu, rád mlsá. A ještě brácha, je mu 20.Mám knížku o fotbale, dál nic. Chápu, že bych to měl vědět sám, že ho neznáte, ale budu rád za jakýkoliv tip.

 

Datum: 18.12.14 20:07
avatar

Ten parfém bych nekupovala, čaje nebo káva je dobrý nápad a u nás v Albertu, Lídlu, Penny, Bille,Tescu mají sady čajů za 100Kč, hezky balené s hrníčkem nebo o málo dražší s malou, keramickou konvičkou, kávu mletou + rozpustnou také s hrníčkem do 200Kč. knížka o fotbale pro bráchu stačí, všem stačí maličkost, sám přece nevyděláváš a všechny potěší, žes na ně myslel.

doplněno 18.12.14 20:35:

Tytyty, nesnažila bych se být originální, moje maminka miluje Jihlavanku a když jsem ji koupila Davidof tak ho vařila jen mě a sestrám, kup to co pijí běžně. Sama jsem dostala krásné balení několika druhů kávy z Izraele, jistě to bylo drahé ale vůbec jem si nepochutnala. Možná bych místo parfému, koupila tekuté mýdlo a šampon, krásně zabalila, jako hodně mladá jsem mýdlo šeříkové dávala mamince pravidelně, táta dostával zase mýdlo na holení v hnědé krabičce a někdy k němu dokonce i štětku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tytyty
Datum: 18.12.14 20:24
Jinak jsem se bál,aby to nevyznělo tak, jak píše faithoncemore. Snažim myslet na ostatní a ani mi moc nejde o dárky co dostanu.Vánoce nemám moc rád. Plná nákupní centra, shon, otravné reklamy, to neni nic pro mě a někdy je mi z toho zle. Myslim si, že jsem docela skromnej, celkem rád mamce pomůžu třeba s úklidem a tak.
A diskotéky mě (zatim) moc nazajmají , alkohol mi nechutná, ale může se to změnit.
Takže díky všem za odpovědi a hlavně klid v tomto čase.
Možná chci být moc originální no. U nás v coop maj jen samostatné čaje a ještě jsou většinou léčivé tak nevim. Naši si taky rádi dají kafe, ale nevim, jestli je to dobrý taky jenom tak pojednom. Jaké myslíte, ze je dobré? Dík.
Datum: 19.12.14 15:25
avatar

Podívej se doma do kredence, nebo do špajzu, a určitě tam najdeš sáček s kávou, kterou rodiče pijí. A podle toho vybrat.

A když už jsme u té kávy - poradím dál. Kup tu kávu, nějaký dobrý ovocný čaj, tu čokoláddu /když taťka mlsá/, rybičky, slané brambůrky nebo tyčky, třeba krabičku kakaa, krabičku pralinek. A třeba i nějaký dobrý kompot - ananas nebo mandarinky? A třeba i krabici dobrého džusu. . A bráchu popros, aby Ti koupil láhev dobrého vína. Z toho všeho pak můžeš udělat dárkový balíček, srovnat to pěkně do ozdobného sáčku, nebo igelitky a napsat na to: Pro mamku a pro taťku. A mlsnou si všichni. Tím by ses určitě trefil do vkusu všem. Jaga.

Do balíčku určitě najdeš v prodejně plno věcí, záleží jen na tom,kolik do toho budeš chtít investovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tytyty
Datum: 21.12.14 19:04
Opravdu všem díky za pomoc. Už to mám vše připravené. ;)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.