Je nutný odrezovač?

Od: Datum: 08.01.15 11:12 odpovědí: 8 změna: 09.01.15 16:50

Zakoupil jsem zahrádku a potřebuji nutně natřít branku. Tato branka byla kdysi nějakou barvou natřená, ale nyní je již barva z části oprýskaná někde je i rez.Musím použít opravdu odrezovač+ barvu ,nebo zná někdo z čtenářů jednodušší řešení?Děkuji-Josef


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.15 11:21
avatar

Zdravím,
osobně bych doporučil použít řešení - obrousit starou barvu, pak bezoplachový odrezovač (já nedám dopustit na "Odrezovač T"), pak očistit a natřít nejprve syntetickou základovkou S2000 (2 vrstvy) a pak 2 vrstvy syntetického emailu Industrol S 2013. Pokud to uděláte pečlivě, nátěr vás přežije.
Pak je řešení rychlé, ale výsledek (trvanlivost) je tak trochu sázka do loterie - použít barvy typu Hamerite a podobné "jednošichtovky" s určením přímo na rez.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fesojriha
Datum: 08.01.15 11:56

-ronyx-moc a moc děkuji Josef

Datum: 08.01.15 11:39
avatar

chcete diskutovat a nebo poradit, že to rvete sem do volné diskuse? jinak souhlas s předešlým příspěvkem, dal bych mu bod, ale takhle nemůžu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: josefrih*
Datum: 08.01.15 11:58

pavoučku, moc se nečil,chtěl jsem poradit.Josef

Datum: 08.01.15 14:20
avatar

Kdysi se říkalo, že na rez je nejlepší "drátěný kartráč a lidské sádlo" *smich* (místo kartáče bych doporučil šmirgl). Takže řešení spíš složitější a hlavně namáhavější *uf* , za to ale nejlepší. Ten "odrezovač T" je sice skvělý výrobek (vyrábí se to vůbec ještě?), ale funguje jen při tenkých vrstvách rzi po obroušení. Takže spíš jako doplňující úprava. Ale pozor! Po uschnutí odrezovače T je potřeba suchým hadrem otřít vzniklý fialový prach, jinak Vám proleze skrz barvu a udělá neodstranitelné fleky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.15 19:53

Ahoj. Já bych si dovolil polemizovat. Osobně, mám velmi dobře vyzkoušené řešení, s použitím barev 3 v 1. Natíral jsem branku v parku. Odrbal jsem nejsilnější vrstvy starých barev a rzi. Bez dalšího ošetření jsem to natřel dvěma vrstvama a několika barvama v lesku. Po třech letech na dešti, slunci, mrazu a plískanicích to drží bez problémů i ve svárech. Taková je moje zkušenost. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.15 16:21
avatar

Odrezovač dnes nutný není,pro venkovní použití jsou dnes barvy,které brání v pokračování korozea mají vynikající přilnavost a odolnost vůči počasí.Zkus barvy Alkyton nebo podobné s obsahem alkydových pryskyřic.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.15 16:50
avatar

Barvy Hammerite byli vyvinuty původně skrze lodní trupy,Sic je asi hoodně drahá-co je dnes levné že?- ale dá se přímo na rezavý kov a podklad stejně jako pod ostatní-ale nemusí se odstranit rez!

Osobně jsem použil na starých discích z polského fiatu-ty jsem jen aby se neřeklo vzal ocelovým kartáčem a hned na to barvu,používal jsem je pak ještě dalších asi 7 roků než šlo auto pryč ale těch 7 roku na nich nenechalo žádnou stopu,dokonce mi přišlo,že díky té barvě šla dolů a nedržela tolik nečistota z destiček!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.