Jak dostat svíčku z formy?

Od: Datum: 16.12.14 20:20 odpovědí: 10 změna: 01.02.15 10:38

Ahoj,

začala jsem si doma vyrábět vlastní svíčky - použila jsem průhlednou svíčkovou směs, rozehřála, nalila do formy a teď nevím, jak ji vyndat (forma je polykarbonátová jednodílná). Poradíte prosím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.14 20:26

Ahoj, pokud dostatečně nahříváš formy i vosk, problém většinou bývá ve vosku samotném.Je lepší kupovat kvalitnější, palm vosk ve formě šupinek (např. trigonmedia.cz). U levnějších vosků ve formě mini kuliček se stává, že to nejde vyndat. Formu i se svíčkou pak musíš složitě nahřívat v troubě a pak ji za horka vyndavat a obratně utírat stékající vosk, abys nepoškodila krásný povrch svíčky.

Datum: 16.12.14 20:29

Je to tato směs http://www.svicky.net/-parafi…icek-pruhledna-svickova-smes- měla by být kvalitní..

Datum: 01.02.15 10:38

Přímo v popisu materiálu této vaší směsi je napsáno
2. Díky své lepivosti je možno používat pouze tyto formy:

- lukoprenové, nebo dvoudílné polykarbonátové - z těch se vyklápí nejlépe a naprosto bez problémů
- z jednodílných polykarbonátových je možno použít pouze rozšiřující se formy - jehlánky a kužele. I u nich je vyklápění možné pouze po vychlazení v ledničce a s určitou dávkou opatrnosti

Takže do ledničky a vychladit...

Od: donkarel*
Datum: 16.12.14 20:29

Je to vosk, nebo gel? Jestli je to gel, tak to jinak než uvařením z té formy nedostaneš.

Datum: 16.12.14 20:39

takže tu formu mám dát do horké vody?

Datum: 16.12.14 21:01

Psala jsem vám, že do trouby.

Od: standachlouba
Datum: 01.02.15 07:55

ahoj lidicky.jako kazdy odlitek,tak i svicka.pokud se kokila neotvira,tak odlitek,tak i svicka musi vychladnout.protoze odlitky se po odliti smrstuji o nejake procento,pak jde svicka lepe vytahnout a kdyz se tady tak bavite o svickach.

mel bych zajem od vas vykupovat svicky dlouho dobe.

dekuji vam zanabidky.email-standa.chlouba@seznam.cz

Datum: 16.12.14 20:56

V horké vodě sw rozpuatí.

Já bch to dal na pár hodin do mrazáku.

Datum: 17.12.14 08:13

Já si myslím, že vytahováním vzniká podtlak a ten svíčku ven nepustí. Možná kdybyste udělala dírečku do nejvyšší části, že by tamtudy forma nasála vzduch a svíčku by pustila.

Datum: 17.12.14 10:17

Zdravím.! Když dělám svíčky, tak než do formy naliju vosk, potřu vnitřek silikonovou vazelinou.

Silikon se dá koupit i ve spreji. Slouží jako separátor, ať se Vám to k formě nepřilepí.

Jako formy používám novodurové trubky o různém průměru. Jako největší formu mám nádobku od Tetraminu. (krmení pro rybičky). Jako dno použiju tvrdý papír, třeba z krabice. Doprostřed udělám dírku na průměr knotu a nahoře knot zajistím

klamerkou.

Nikdy se mi nestalo, že by se svíčce nechtělo ven.

Používám jen různé barvy vosků, které liju na sebe.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.