Jaký Vyrobený dárek pro přátele na Vnoce?

Od: Datum: 16.12.14 20:08 odpovědí: 6 změna: 16.12.14 22:28

Dobrý den, :)

Chtěla bych se zeptat.

Nějaké rady a tipy na dárek na Vánoce pro rodinu, přátele, který zdládne vyrobit 14 lete dítě? Nic mě nenapadá, vím že na internetu je dost tipů,ale chtěla bych se zeptat na vlastnoručně vyrobený dárek, který potěší každého z rodiny...

Moc děkuji za jakékoliv tipy :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.14 20:12
avatar

Zdravím, co třeba příbor nebo cokoli jiného ozdobeného fimo hmotou? Pokud je dítě zručnější, tak to zvládne:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.14 20:14
avatar

Co třeba vánoční stromek ze starého časáku nebo knížky? Viz zde návod


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.14 21:37
avatar

Co třeba figurky z nějaké hmoty, vlastní koláž, panenky z květináčů, malá vitráž nebo mozaika ze starých kousků kachlíků, obrázek na sklo nebo malovaný kamínek, ubrousková technika, petriho misky třeba se suchým květem a broukem...máte pravdu, na internetu najdete návod na všechno jen si vybrat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 16.12.14 22:09

Třeba kalendář. Může se využít starý nástěnný kalendář, který má na druhé straně bílé listy, vhodné jsou bílé, křídové. No a na každý list může namalovat nějaký obrázek typický pro každý měsíc (sněhuláka se saněmi, rampouchy, jarní bledule, v létě vodu a koupání...atd.) a pod to udělat pěkně podle pravítka chlívečky na datumy a označit červeně neděle.

Dívka může vyšít monogram obdarovaného na kapesníčky nebo na ručník, nebo na košili (když už to hodně dobře umí), uplést šálu nebo kulicha. Pro legraci na zimní maškarní plesy místo motýlka pod bradu (místo kravaty) udělat šňůrku s bambulemi. Nebo třeba toho motýlka pod límeček ale z pěkné barevné látky, třeba červené, bíle puntíkované jako měl Ferda mravenec (nebo šáteček).

Pokud dítko vládne PC a nějakým vhodným programem pro úpravu fotek, může udělat nějaké album a dát ho na SD kartu nebo na flešku jako dárek.

Pro menšího sourozence může ušít jednoduchou panenku a vycpat ji vatelínem nebo nějakou jinou vhodnou vycpávkou. Nemusí to být jen panenka, podle látky kterou bude mít k dispozici třeba žábu, želvu jako polštářek, nebo ... atd.

Kluk může vyrobit věšák na klíče, nebo na čepice, na deštníky - dřevěná lať a do ní zašroubované šroubovací háčky, nebo vlepené dřevěné kolíčky - věšák pak s pomocí dospělého pověsí na zeď tak, že do zdi navrtá díry a vloží hmoždinky a na ně přišroubuje.

Krmítko pro ptáčky pěkně za okno, aby se lidé mohli potěšit pohledem na krmící se ptáčky (z PET láhve, z květináče, ze dřeva, z kokosového ořechu, atd.)

doplněno 16.12.14 22:19:

V místech, kde bývá sníh je možné pro rodinu vyrobit z násady zlomené hokejky "sněhotyč" - tyč zapíchnutou do země, na které jsou od země nahoru po 1 cm (s vyznačenými poli po 10 cm, aby to bylo lépe vidět i z dálky) čárky a po 10 cm čísla, aby bylo vidět, kolik je sněhu.

Do kuchyně věšáček na různé sběračky, sítka, cedníky, utěrky apod.

atd..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.14 22:15
avatar

Já maluji na skleničky. Sklenky se dají koupit v Tescu za 36,- po 4 kusech, jedinou investicí je tedy barva. Ale stačí např. bílou a nějakou barvu a míchat odstíny. Po namalování se skleničky dají zapéct do trouby. Nejsou však vhodné do myček nádobí, ani po zapečení. Když si vzpomenu, až budu mít fotky, vložím je sem ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.14 22:28
avatar

Ještě mohu nabídnout tenhle svůj návod na dozdobení venkovního světýlka - lucerničky.

Vyndala jsem z původní lucerničky, kterou lze zakoupit v obchodech s osvětlením neprůhledná skla a podle nich si udělala šablonu z tvrdého papíru ve velikosti a tvaru požadovaných skel, kterou jsem zanesla ke sklenáři a nechala si skla uříznout.

Připravíme si obrázek a vytiskneme si ho v požadované velikosti skla. Obrázek je nejvhodnější černobílý, zachycující pouze kontury, aby byl dobře patrný, obtáhněte si obrysy ještě mikrofixem. Podložíme si obrázek pod sklo a hlídáme, aby se nám neposunul. Pak nanášíme konturovací barvu v místech obrysů. Můžete volit z barev stříbrné, šedé, černé nebo měděné či zlaté. Jedná se vlastně o hustou pastu. Na kontury i na vybarvení skla se mi nejlépe osvědčily barvy Vitrail, ve kterých nezůstavají tak patrné tahy štětcem po zaschnutí, některé barvy jsou téměř dokonalé a tahy v nich nejsou patrné (žlutá, zelená, červená), jiné horší a v nich jsou tahy více vidět (modrá).

Konturku nanášejte přímo z tuby, snažte se obrys dělat jedním tahem, aby nebyl přetrhaný. Po zaschnutí kontury opakujte novou vrstvu kontury, aby se vytvořil hřeben. Dotahujte až ke krajům pole, aby až budete nanášet barvu do políček, nevytékala ven. Nechte zaschnout, prohlédněte proti světlu z různých úhlů, jestli nevznikly drobné nedotaženinky v krajích kolem kontury, případně opravte a pak po oschnutí zasuňte do rámů lucerny. Když se v noci rozsvítí, vypadá pěkně, fotka to bohužel nedokáže díky blesku věrohodně zachytit, ve skutečnosti žárovka není tak patrná a barvy vypadají přirozeněji.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.