Hacker - jak se jím stát?

Od: Datum: 26.01.12 20:13 odpovědí: 14 změna: 27.05.14 17:01

Zdravím. Neustále čtu člányk typu že ti ati vyřadili ten server. Chtěl jsme se zeptat kde se o naučili? Škola na to žádná není, ani na internetu nic není? A navíc jednou chytli ve španělsku 15 letého heckra? Jak to dělajíže dokáží vyřadit servery takových kapacit jako je FBI atd?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.12 20:15

mají na to mozek. nic víc, nic míň! kluci šikovní - ale jak pro koho...

Od: terezucka
Datum: 27.05.14 17:01
Nemusi to být jenom kluci ;)
Od: jack®
Datum: 26.01.12 20:18

Práve. když třeba vidím filmy kde tam na PC dávají kódy docela mě to fascinuje. Musí určitě dobře znát cizý jazyky a hlavně programování. Ve většině případů ale s nimi souhlasím.

Od: k2
Datum: 26.01.12 20:39

Pokud myslite Anonymous, tak to nejsou hackerske utoky v pravem smyslu slova (nikam se defacto nenabouraji a neprolamuji zadne ochrany). Jsou to "jenom" DDos utoky - zjednodusene receno se jich na 1vytipovany server pripoji tolik, ze ho pretizi a server to neustoji a spadne.

Od: gp*
Datum: 26.01.12 20:42

Jo, holt v jednoduchosti je krása;)

Od: lui*
Datum: 26.01.12 21:09

Učit se, Učit se, Učit se, Učit se, Učit se, Učit se, Učit se, Učit se, a ještě jednou učit se. Musíš vědět o systému všechno. Pak ho dokážeš dokonale a efektivně využít. To ale platí obecně všude. Nejen u počítačů. Stojí to námahu a ta bolí. Ale stojí to za to.

Datum: 26.01.12 21:14

Jééééééééé, to jsem kdysi dávno slýchával pravidelně.

Že by to říkával, tedy jen třikrát za sebou soudruh Uljanov, tedy Lenin? *smich**smich*

Od: hop®
Datum: 26.01.12 21:15

Nedávno tu byl dotaz, jestli raději hrát hry nebo programovat. Tito lidé by podobný dotaz asi nevznesli, protože především programováním je člověk nucen přicházet na kloub různým problémům a pronikat do softwarových útrob počítače. A to je nejlepší základ pro budoucího hackera!

Datum: 26.01.12 21:33

Když jsem se v patnácti rozhodoval, co dál budu dělat.. ;)

On bude docela rozdíl mezi tzv. script kiddies, kteří si najdou návod na netu, spustěj skript nebo generátor viru a budou machrovat na nezabezpečený systémy, a těma, kdo tomu rozuměj a dokážou něco vymyslet sami.

Zkuste se rozhlídnout po netu, existuje několik stránek s různými návody (disassembler, síťová infrastruktura) i úvodními články, někde třeba i formou v podstatě korespondenčního semináře, periodicky zadávané úkoly k vyřešení. Nebo jak britové hledali nějaký ty experty na bezpečnost, kteří zvládnou vyřešit jejich hádanky na netu. U nás loni společnost 4mobile (dělaj aplikace pro mobily a nějakej herní portál, snad pro tmobile) měla netradiční výběrové řízení, taky taková série úkolů testující nejrůznější znalosti IT a matematiky, po několika měsících nahrazena jinou sérií, pod názvem 4mpron to ještě najdete (přiznám se, že jsem ani jednu z nich nedal celou, pár částí jsem musel přeskočit, nebyl ten správný nápad :().

Datum: 27.01.12 02:15

15-tiletého chytli, protože uměl kulový, ty desetiletí stihnuli zdrhnout nebo po sobě zamést stopy...*smich*

Slyšel jsem, že správný hacker umí dřív programovat než mluvit a psát. Nevím, kolik Ti je, ale možná máš jeden nadějný předpoklad být v budoucnu být dobrým hackerem...

Datum: 27.01.12 08:51

Tak tohle bylo dobrý. *haha*

Od: hlopejhonza
Datum: 27.01.12 21:41

jestli chceš hekrovat jako tady psát, tak na to zapomeň. I ten nejobyčejnější hekr musí umět psát sebemenší prográmek bez jediné chybičky, ty ještě tyto základy nezvládáš. Zkus u rodného jazyka, pak u prográmků na hraní. Pokud ti to pojede, máš první krok k hekrování za sebou. Snaž se a nedej se odradit 1.neúspěchem.

Datum: 27.01.12 21:56

Není to tak úplně pravda. Znal jsem programátora, který velel týmu "podprogamátorů", společně realizovali komplexní bankovní informační systémy. Vše fungovalo velmi dobře. Ale největší průšvih a sranda zároveň bylo luštit po něm popisy konfiguračních souborů - pane Lstibůrku, nečtete to náhodou? :)

Datum: 28.01.12 13:33

Tak pokud jde o shození serverů pomocí LOIC a DDoS útoků je to velmi snadné...

Pokud jde o nějaké prolomení kodů atd... těm lidem funguje část mozku jinak.. popřípadě ti lidé myslí jinak...

Jako malíř dokáže obraz vidět hotový na bílém plátně oni dokáží řekněme v kupě znaků vidět chybu atd...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.