Jak funguje dobírka?

Od: Datum: 18.11.14 20:27 odpovědí: 9 změna: 08.09.15 19:10

Zdravím, Na jednom internetovém obchodě si chci něco objednat na dobírku ale mám pár nejasností. Když si v internetovém obchodě něco objednám na dobírku tak to znamená, že tam internetový prodejce dodá balík? a já to pak na poště zaplatím pošťákovi? Ale není mi jasné, jak se ty peníze dostanou tomu internetovému prodejci? Prosím o objasnění, jak funguje dobírka v případě objednávky na poštu, už podle zkušeností můžete poznat, že nejsem plnoletý :) Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.14 20:32

U balíku posílaného na dobírku je přiložena dobírková poukázka, a to buď na doručení peněz v hotovosti, nebo přes účet. To si určí sám obchod, na to nemáte vy vůbec žádný vliv. Pošťák od vás vybere peníze, odevzdá na poště, ta to doručí internetovému obchodu.

Od: petr155
Datum: 18.11.14 20:37

Děkuji za rychlou odpověď, Takže stačí zaplatit pošťákovi na poště a dále je to už záležitost pošty? A když přijdu a není mi 18 tak po mě bude chtít občanku? A jak se mám přihlásit o ten balík?

Od: ericjr
Datum: 08.09.15 14:28

A když jsem prodal pc hru a zájemce to chce na dobírku, já účet nevlastním (16let), můžu dát kontakt a adresu prodejce na mne a účet bude se vztahovat na někoho z rodiny? Může to jít i takto?

Datum: 08.09.15 19:10

Nepotřebuješ účet. Vyplníš svoji adresu a peníze ti přinese pošťačka nebo si je vyzvedneš na poště.

Od: jofa®
Datum: 18.11.14 20:35

Pokud si zboží necháte poslat od prodejce poštou na dobírku, zboží převezmete po zaplacení a podepsání převzetí zboží. Peníze většinou chodí na bankovní účet prodávajícího.

Datum: 18.11.14 20:39

Když je mi 16 tak se tedy můžu podepsat jako jménem na občance?

Datum: 18.11.14 20:42

Není v tom problém. Ano.

Datum: 18.11.14 20:58

A jak se mám přihlásit o ten balík?

Datum: 18.11.14 21:02

Pošta Vám dá vědět na Vaší adrese, na kterou jste si nechal poslat balík, že máte na poště dobírku. Vemte si občanku, peníze a jděte pro balík.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.