Prodej bytu

Od: Datum: 17.11.14 09:02 odpovědí: 9 změna: 17.11.14 16:42

Dobrý den, potřebuji radu.

Za kolik by jste prodali byt 3+1 o rozloze 104,6 m2. Byt se nachází v klidné části města, je poblíž škola, školka a nákupní středisko. Byt je ve třetím patře bez výtahu. K bytu je připojená půda, z které jdou udělat další místnosti.

Z vážných rodinných důvodů bych tento byt potřebovala prodat a nevím jakou si nasadit cenu. Nemám dobré zkušenosti z realitkou. Na další dotazy odpovím. Děkuji za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.14 09:15
avatar

Tohle vám nikdo nemůže poradit, protože jsme byt neviděli a neznáme lokalitu. Podívejte se na realitní servery, za jakou cenu se prodávají stejné byty v této lokalitě a podle toho nasaďte cenu prodeje za byt váš. Počítejte s tím, že se vám budou ozývat realitky, i když do inzerátu napíšete, aby se vám neozývaly. Je však mnoho lidí, kteří hledají přímého prodejce. Na internetu je mnoho serverů, kde můžete inzerovat prodej bytu zdarma. Udělejte si pěkné fotky, případně video bytu a připravte si smlouvu.

My jsme prodávali byt napřed s realitkou, ale pak jsme ho prodali bez realitky, protože z realitek nic kloudného nevypadlo a nesnažiliy se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.14 09:25

Co třeba uvést lokalitu? Dále se podívat na inzerci jak se ceny bytů ve vaší lokalitě pohybují...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 123456789*
Datum: 17.11.14 09:35

Jihočeský kraj

Od: vklus
Datum: 17.11.14 10:01

No tak to je krutopřísné upřesnění lokality. Můj nástřel je od nuly po dva miliony.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.11.14 10:09

Za 8 mio nejmíň. Jak vám to zde někdo řekne? Je rozdíl Pha a vesnice. Ptejte se v místě, za kolik se byty prodávají , nasaďte cenu a popř. snižujte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 17.11.14 10:11

Jak doporučuje kolegyně nahoře: Omrknout ceny bytů nabízených v nejbližším okolí, nejlépe přímo v domě, pokud je tam nějaký kvartýr na prodej, porovnat také jejich vybavení a vnitřní úpravy a dát cenu o pár desítek tisíc nižší. Alespoň já to tak za tři roky udělám. *kafe*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.14 10:56
avatar

V poslední době se po bytech 3+1 dívám pravidelně, tak zkusím poradit. Ale předchozí odpovědi mají pravdu, že bez udání přesné lokality to je těžké.

V Liberci, pokud je to novostavba nebo zrekonstruovaný panelák, a pokud je zrekonstruovaný byt, v klidné části města, byste za to snad mohl chtít i 2 milióny. Pro začátek, snižovat můžete vždycky. Pokud by to byla nějaká luxusnější novostavba a byt by byl nějak hezky vybavený, tak samozřejmě víc.

Pokud je to starší dům, nedejbože dřevěná okna a nějaký ne moc preferovaný typ vytápění, popř. je to "klidná" lokalita ve smyslu žádné továrny, ale žádná zeleň a pouze sídliště, tak klidně milión.

Ta půda je velké plus, ale pokud vyžaduje kompletní práce k vybudování dalších místností, tak zase tak moc ne (sestra nedávno toto měla - nakonec museli zateplit celé podkroví, vybudovat podlahy, upravit schody..., půl roku života a pár set tisíc v pr...).

To vše platí pro středně velké město - čím menší město, tím nižší cena.

Ta rozloha je také pěkná, nedá se tam někde vybudovat příčka a udělat 4+1? Bylo by to velké plus. Jako rodič, když vím, že budu muset dětem jednou v budoucnu rozdělit pokoj např., to ocením.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 123456789*
Datum: 17.11.14 15:36

Ano jde z toho bytu udělat 4+1 ale klidně i 5+1.U paneláku je les a poblíž žádné továrny nejsou ani hlavní silnice.

Datum: 17.11.14 16:42
avatar

Tím, že je byt ve třetím patře bez výtahu se okruh zájemců zůží a cena trochu klesne. Pokud to bude mladá rodina, bude záležet hlavně ženském pohledu na komfort. Já osobně, s dnešními zkušenostmi, bych při představě, že budu nákupy a předpokládané dvě děti tahat do 3. patra, moc nadšená nebyla.

Plus je školka, škola, nákupní možnosti. Též vemte v potaz, jaké jsou v dosahu pracovní příležitosti. Byt prodávejte čistý, je dobré vymalovat. Cenu nasaďte vyšší, vždy můžete snížit. Pamatujte, že každá věc má svého kupce. Čím dřív potřebujete prodat, tím nižší cena bude. Netlačí - li Vás čas, klidně může být cena vyšší a počkat si na zájemce a případně cenu snižovat. Realitky to dělají také tak.

Těch pro a proti je více, ale cenu, jak si představujete, Vám tady nikdo neurčí, tan byt je potřeba vidět, v jaké lokalitě a jaké jsou ceny v okolí a také, jaká je v místě poptávka po bytech atd..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.