Invalida parkování

Od: Datum: 16.11.14 15:27 odpovědí: 7 změna: 16.11.14 17:32

Dobrý den,

uvedu příklad, řidič invalida, držitel průkazu ZTP zaparkoval vůz necelé 3m od krajnice, odešel k doktorovi na vyšetření. Policie vůz odtáhla, přesto že se dal objet, svedli to na překážku na silnici (tak nějak). Řidič tedy musel zaplatit cca 2400 za odtah, když si šel auto vyzvednout, zjistilo se že je nepojízdné (došla v něm nafta). Tato osoba nejen že je invalida, má problémy s ledvinami a musí dializovat. Položený trojuhelník neměl.

Chci se zeptat jestli policie jednala protizákoně, připadně jestli má právo žádat vrácení peněz.

doplněno 16.11.14 15:32:

Pro upřesnění auto odstavil protože mu v něm došla nafta a bylo nepojízdné, pak odešel k lékaři na vyšetření. Jednalo se o městskou policii.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.14 15:36
avatar

Já tedy nevidím do legislativy, do jaké míry jednala PČR protizákonně, ale dost dobře nechápu, proč je nutné odstavit auto 3m od krajnice? Pokud vím, tak i invalidé jsou povinni jezdit stejně jako ostatní při pravém kraji vozovky, takže proč tedy dotyčný od onoho okraje odjel? Navíc nafta sice dojde, ale auto nezastaví na fleku, takže když slyším, že motor hapruje a evidentně to asi dál nepojede, tak přece není problém zajet ke kraji byť jen setrvačností auta.

Takže já to nevidím tak černobíle - jednání dotyčného invalidy vyvolává dost otázek. Když už nic jiného, mohl požádat někoho z okolí, aby mu auto odtlačili bokem. Ano, na silnicích je spousta debilů, ale i dost řidičů ochotných pomoci, obzvl. jde li o ženskou, či seniora/invalidu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 16.11.14 15:37

zaparkoval vůz necelé 3m od krajnice...přesto se dal objet
Na toto mi asi chybi predstavivost, lze to nejak rozvest?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: henry666
Datum: 16.11.14 15:41

Vůz byl odtlačen ke krajnici, přesto to od krajnice ke druhé straně vozovce nebyly 3 metry. Městská policie ho odtáhla a odůvodnila to překážkou na silnici.

Od: x*
Datum: 16.11.14 16:03
Můžu soucítit s tím, že je dotyčný invalida, ale co je na invalidech tak speciálního, že se nemusí starat o to, jestli mají dost paliva, a když jim náhodou dojde, mohou si auto nechat, kde je napadne, a jít si řešit jiné záležitosti? Tohle zrovna je případ, kdy bych aktivitu MP hodnotil jako přiměřenou situaci (a že se jinak u MP ty přiměřené případy hledají špatně!).
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.14 17:07
avatar

I invalidi jsou povinní dodržovat dopravní předpisy a pochyboval bych jestli parkování necelé 3 m od krajnice je v souladu s těmito předpisy. To, že mu došla nafta nebo, že se auto dalo objet je asi nedostatečná výmluva. Předpokládám, že v tomto případě policie asi nijak nepochybila. O vrácení peněz asi bude mít právo žádat, ale nepředpokládám, že by mu bylo vyhověno a proto to vidím jako zcela zbytečné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jfzyik
Datum: 16.11.14 17:09

To, že je někdo invalida, přeci neznamená, že si na silnici může dělat, co chce! Mě by nikdy nenapadlo nechat nepojízdné auto trčet na silnici (a ještě bez trojúhelníku!).

Myslím, že je otázka, jestli by takový řidič vůbec měl mít řidičák.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.14 17:32
avatar

Henry, bez přesného místa, nebo bez nákresu nelze (ne)hájit policii. Třeba tam nemohl projet někdo s větším autem...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.