Nevím, jakou anglickou knihu mám číst?

Od: Datum: 16.11.14 10:10 odpovědí: 5 změna: 16.11.14 15:05

Ahojte. Mám takový problém. Potřebuji nějaké anglické knížky, ale jsem tak trochu začátečník. Ve škole teď čteme THE ABSOLUTEY TRUE DIARY OF A PART-TIME INDIAN a už jsem se z téhle knížky naučila hodně slovíček a taky hodně té knize rozumím. Proto se chci zeptat, jestli neznáte nějaké knížky podobné téhle, nebo těžší (ale zase tak abych to zvládla přečíst). Za JAKÉKOLIV odpovědi budu moc ráda. Jinak, mám koupenou čtečku Kindle a jestli budou placené nebo ne je mi jedno. Hlavně abych to zvládla přečíst. Chtěla bych se líp naučit anglicky a vlastně se o to snažím všemi způsoby, ale tento mi přijde opravdu hodně efektivní. Co myslíte vy?
Takže ještě jednou, předem děkuji za všechny ohlasy a rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.14 10:36
avatar
U nás v knihovně měli několik tenkých románů psaných tak, že byla vlevo anglická stránka a vpravo stejný text v češtině. To bylo pro začátečníka skvělé. I když určitě lepší v papírové podobě než na kajndl.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.14 11:03
avatar

Nevybírejte četbu podle obtížnosti, ale podle toho, co Vás zajímá. Jakmile Vás něco zaujme, bude se Vám kniha lépe číst, přestože po jazykové stránce bude třeba obtížnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.14 15:05
avatar

Velmi dobře řečeno. Když člověka to téma baví, jde mu to i v cizím jazyce mnohem snáz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.14 14:41
avatar
A už jsi četla Harryho Pottera? V TV mě moc nebavil, ale knížka byla úžasná. Stáhla jsem si na ulozto dvojjazyčnou verzi a přečetla jedním dechem všechny díly..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.14 14:48
avatar

Z osobní zkušenosti pro začátek doporučuji knížku kratších povídek. Dlouhá kniha často odradí, když je psána těžkým stylem, člověka to odradí velice rychle. Ty krátké povídky jsou optimální. Je to uzavřený celek, ze kterého pak víš, co jsi pochopila, máš z toho dobrý pocit, vypiš si neznámá slovíčka a těš se na další povídku, která zas bude o něčem jiném. To udržuje pozornost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.