Obyčejný uživatel auta

Od: Datum: 16.11.14 08:55 odpovědí: 4 změna: 16.11.14 10:09

Jaké znalosti by měl mít. Brzdnou dráhu, zatíženého a nezatíženého vozidla, na mokru na sněhu, náledí, akceleraci, rozměr, tlak, vlastnosti pneu, jaký olej do motoru, převodovky, chladicí kapaliny, ostřikovačů, brzdové kapaliny, jaké palivo, příp. směsi, znalost výměny žárovek, pojistek, výměny kola, výkon motoru, otáčky a.p. Stačí takové základní pro provoz.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.14 09:09
avatar

To co píšete nezná 50 % řidičů , ale měli by to znát , + by měli znát vyhlášku ( dalších 50% nezná např. řazení podle zipu)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mil®
Datum: 16.11.14 09:14
avatar

A předvídavost, ohleduplnost, slušnost a vědět co při nehodě, při zranění, atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.14 09:21
avatar

Z Vámi uvedených bych bral jako nezbytné vědět typ paliva a tlak pneu (obé většinou na víku nádrže), případně výměnu žárovek a výměnu kola - bez toho se nedá jet. Zbytek se dá v klidu najít nebo předat někomu jinému. Přesná čísla akcelerace, brzdné dráhy, výkonu motoru, otáček vúbec znát nepotřebuje to se vnímá subjektivně, brzdná dráha se zpravidla nadsazuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.11.14 10:09

Bude stačit znát dokonale to, co učí v AŠ. Brzdnou dráhu svého auta je třeba si vyzkoušet. Ve stresu budete počítat metry? Předvídat a včas brzdit, zpomalit. Kolik lidí si u moderních aut vymění oleje? U některých ani žárovky. Obyčejný uživatel si většinu nechá až na maličkosti udělat. Nepřehánět.

.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.