Proč je street view zamlžené?

Od: Datum: 07.01.15 22:06 odpovědí: 4 změna: 08.01.15 09:07

Ahoj, našel jsem na street view dům tohoto únosce. Už je to starší případ. Není to nic tajného, adresa domu je volně k nalezení----> http://www.lidovky.cz/urady-o…30509_072853_ln_zahranici_jzl

Zajímá mě, proč je dům zamlžený? Ať se pohnu kamkoliv, z každého pohledu je to zamlženo. Jaký to má smysl? Nic mě nenapadá. Snad to Google dělá schválně.? Děkuji za nápady! :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.15 22:09

Nevím, ale nápad mám - v USA když vyjádříš nesouhlas se zveřejněním obrazu Tvého soukromého majetku, třebas to musí respektovat, pod hrozbou pokuty.

doplněno 07.01.15 22:13:

Napadlo mne to proto, že známej, kterej žije v NY, říkal, že tam, když si na kaslík dáš nálepku, že si nepřeješ vhazovat reklamu, tak formy toto prostě musí dodržet. U nás to někdy dodržujou, ale někdy ne, a postih žádnej. Ale u nich, jakmile to porušej, tak tvrdě platěj. On mi říkal, že občas se opravdu nějaký roznašeč letáčků splete a ta firma pak, když si dotyčnej stěžuje, tak bez řečí zaplatí. Dokonce se mi ten známej přiznal, že jednou potřeboval peníze a říkal si Už by mi tam zas moh někdo něco hodit ;) ..nevím, nakolik to myslel vážně, práci má dobrou, ale třeba to bylo v začátcích.

doplněno 07.01.15 22:14:

oprava: firmy.

Zajímalo by mně, zdali je to rozmlžení tento nebo podobný důvod, či nikoli.

Datum: 08.01.15 08:45

On ten "street view" je celý čím dál, tím horší. Včera jsem potřeboval najít jeden konkrétní dům v konkrétní ulici v Praze a zjistil jsem, že jsou rozmazané tabulky s čísly domů (to ještě nedávno nebylo), takže orientace prakticky nulová. Chápal bych to třeba u SPZ aut a obličejů lidí, ale proč nesmím vidět číslo domu? Celá tahle věc se tak stává značně nepřehledná a pomalu přestává mít smysl.

doplněno 08.01.15 12:31:

honzajs122 - Jenže ono to není všude, jen v některých ulicích.

Datum: 08.01.15 08:46

JO! Taky jsem si toho nedávno všimnul. A vůbec to nechápu. Číslo domu a název ulice jde přece přes mapy najít, ale na streetu je to zamlžené. Je to divné.

Od: honzajs122
Datum: 08.01.15 09:07

to bude tím že to dělá automat, takže zamlží asi každý číslo, nejenom RZ a podobné

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.