Vrácení peněz za nákup na netu

Od: Datum: 15.11.14 07:55 odpovědí: 7 změna: 16.11.14 02:50

Dobrý den...do jaké časové lhuty mi musí prodejce vrátit peníze za zboží?.je to stále 30 dní..nebo je to už jinak? děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 15.11.14 09:58

Najdete to v OZ, odstoupení od smlouvy, 14 dnů.

Od: ki
Datum: 15.11.14 17:31

že mám právo na odstoupení do 14 dnů vím...mě zajímá ,do kdy mi musí vrátit peníze...měli na to měsíc...jak je to ted nevím,proto se ptám :)

Datum: 15.11.14 20:56
avatar

Stále platí 30 dnů.

Datum: 15.11.14 21:05
avatar

14 dni plati pote pro vraceni penez

buss ma pravdu

Datum: 15.11.14 21:21

v NOZ §1829-§1837 - platí pravidlo 14x14x14 - do 14 dnů, musíte vypovědět smlouvu, do dalších 14 dnů vrátit zboží a prodejce vám musí do 14 dní od odstoupení od smlouvy vrátit peníze, včetně poštovného. Zajímavé výtažky:

Jestliže spotřebitel zvolil jiný, než nejlevnější způsob dodání zboží, který podnikatel nabízí, vrátí podnikatel spotřebiteli náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží.

Podnikatel uhradí spotřebiteli náklady spojené s vrácením zboží, jestliže neupozornil spotřebitele o povinnosti nést tyto náklady...

Odstoupí-li spotřebitel od kupní smlouvy, podnikatel není povinen vrátit přijaté peněžní prostředky spotřebiteli dříve, než mu spotřebitel zboží předá nebo prokáže, že zboží podnikateli odeslal.

Od: copo
Datum: 16.11.14 00:03

moudrá z toho zas nejsem..D...ZBOŽÍ odešlu prodejce převezme...a od té doby na to má prodejce kolik dní na vrácení penez...14 nebo 30?:))

Datum: 16.11.14 02:50

Vy vůbec nemusíte odesílat zboží společně s odstoupením. Takže pokud odešlete jen odstoupení třeba 1.12, tak musíte do 15.12 vrátit zboží a do stejného data prodejce vám vrátit peníze. Má ale povoleno, počkat na vrácení zboží, takže peníze může vrátit třeba až 16.12.

Pakliže ale oboje odešlete prodejci najednou, má 14 dní na to aby Vám vrátil peníze. Podívejte se zároveň na jeho obchodní podmínky. Pokud v nich nebude uvedeno, kdo platí poštovné při vracení zboží, máte nárok na jeho zaplacení.

 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.