Jak se naučit zpívat výšky?

Od: Datum: 14.12.14 15:58 odpovědí: 8 změna: 11.04.17 07:09

Dobrý den, zpívám si doma a baví mě to, ale nejdou mi zpívat výšky, tak se chci zeptat, jestli se to dá nějak naučit, předem děkuji. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.14 16:02
avatar

Hlasový rozsah lze rozšířit cvičeními. Najdi si učitelku zpěvu a ona tě to naučí. Když ti napíšu, že máš zpívat třeba li li li nebo mi mi mi po triolách, nic ti to nepomůže, protože ona musí vidět, jak to děláš, jak dýcháš, odkud taháš tón a jestli to není falešné. Též tě naučí posadi hlas, nepoužívat takové ty manýristické rejstříky, které obvykle používají amatéři, když něco nevyzpívají. Fakt to udělej, nebudeš litovat a budeš žasnout, co se ještě dá z hlasu vytáhnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 16:09
avatar

Ano, ale jen do určité míry; z basbarytonu nikdy nebude tenor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 14.12.14 17:01
avatar

Bruno *palec* Přesně tak,pokud nemáš správný hlasový rozsah,tak se můžeš třeba rozkrájet a ono nic :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 18:17
avatar

Základem je zjistit barvu hlasu a hlasový rozsah, který lze postupným cvičením rozšiřovat nahoru i dolů. Stejně jako Dejavu doporučím najít si učitele zpěvu (např. v základní umělecké škole).

Souhlasím s Dejavu: Najdeš-li si učitele, budeš se divit, co vše se dá s hlasem dokázat.

A doplňuji: Nenajdeš-li si učitele, můžeš se za nějakou dobu divit, jak snadno/rychle se dá o hlas přijít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eliiiis
Datum: 11.04.17 03:46
Ale prosim vás, že cvičením doma ztratíte hlas? :-D Nemohu souhlasit, pokud to člověk nepřehání a dělá to tak, jak to cítí , tak o hlas vážně nepřijde, ale pokud si ty hlasivky vážně dráždí, tak určitě ano..:D ono je to o tom jak to kdo dělá. Já se doma naučila zpívat dokonale každodenním cvičením za měsíc a půl, a taky mi hlasivky žijou :D
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.17 07:09
avatar

No, zpěvem se zčásti živím už nějakých 11 let. Pokud bude někdo řvát, protože to "tak cítí", může si hlasivky úplně odrovnat. Spousta rádobyzpěváků vůbec netuší, co znamená pojem hlasová hygiena a neumí používat nic jiného, než silný zpěv. Pokud tomu člověk nerozumí a hlasivky bude v dobré víře přepínat, skutečně může přijít o hlas.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 14.12.14 23:12

Určitě je těch technik i více. Podle mne to nějakými fígly "šulí" i profesionálky, napadají mne hned dvě, které ve středních výškách mají sytý hlas, zatímco vy výškách ne - jedna z nich ve výškách je sotva slyšet (Filipová) a jedna výšky řeší řvaním (Bílá).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: name
Datum: 20.12.14 23:34
Naučit se to dá, je třeba nalézt a vycvičit falzet, což je hlasový mechanismus, který umožňuje zpívat výšky (a také je to tzv. hlasový rejstřík, při němž kmitají hlasivkové okraje a hlas rezonuje v hlavě, podobá se imitaci ženského či dětského hlasu) a jeho propojení s hrudním hlasem do tzv. voix mixtu a dále do tzv. plného hlasu. Doporučuji hlasového pedagoga /učitele zpěvu/.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.