Nechodit k doktorce?

Od: Datum: 14.12.14 09:18 odpovědí: 8 změna: 14.12.14 14:43

Dobrý den. Chci se zeptat jestli můu v 16 letech přestat chodit k doktorce (alergologie), prostě cítím že mi to nepomáhá ani ty tuny prášků. Nebo můžu přestat k ní chodit až od 18ti? Předem díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.14 10:06

tak v šestnácti jsou za vás ještě zodpovědní rodiče, takže i když váš názor je nutno brát v potaz, pořád to jsou rodiče, kteří mohou být popotahováni za to, pokud s vámi na léčení docházet nebudou. teprve od 18 jste plně zodpovědný sám za sebe.

jinak pokud navzdory lékům máte stále alergické projevy, spíš než ukončení léčby bych zkusila buď promluvit s lékařem, že jím nastavená léčba nezabírá, jak by měla anebo změnit lékaře. jako matka bych z vysazení léků měla obavy, aby projevy alergie poté nebyly tak bouřlivé, aby vás neohrožovaly na životě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: oo
Datum: 14.12.14 10:09

Já už právě ty léky neberu, protože mi bez nich je líp...

Datum: 14.12.14 10:20
avatar

Běžně se takové situace řeší tím, že člověk doktorovi řekne, že léčba nepomáhá (či dokonce škodí), a lékař zvolí jinou formu léčby. Pokud je lékař vůl a trvá na léčbě i když nepomáhá (škodí), tak jej lze změnit.

Ty léky jste bral dlouhodobě? A dlouhodobě je už neberete? Víte, někdy nemá člověk-laik úplně schopnost posoudit, jestli léčba opravdu nezabírá. Mnoho léků způsobuje dočasné problémy, při čemž je člověk hned vysadí, aniž by se dočkal účinku. Ale tím nechci zpochybňovat Vaše jednání, třeba Vám léky fakt nepomáhají a zvolená léčba nebyla nejlepší.

Takže takhle - co to nejdříve s lékařem zkonzultovat? Jen Vy víte, jak se bez léčby cítíte, tak to doktorce řekněte a uvidíte, co ona na to.

Ale abych odpověděla na Vaši otázku - předchozí odpověď je správná, léčbu přerušit na vlastní přání lze, ale zodpovídají za to rodiče. V praxi: dokud neumřete na rakovinu, protože Vám nedopřáli konvenční způsob léčby a léčili nemoc zeleninovými šťávami, tak je nikdo za to soudit nebude.

doplněno 14.12.14 10:59:

Lesi, ano, na sociálku jsem zapomněla. Ale taktéž si nemyslím, že by to u 16-letého člověka řešili. Je dobře, že se v zájmu menších dětí starají, ale na druhou stranu - co z toho bude? Rodič s odlišnými názory na výchovu a zdravotní péči se bude cítit buzerován, čímž jeho nechuť ke konvenčnímu způsobu života bude jen narůstat... ale to už je téma samo o sobě

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 10:40

no, já bych měla připomínku k tomu, že pokud neumře na rakovinu, tak je nikdo soudit nebude. shodou okolností jsem zrovna minulý týden byla svědkem hovoru mezi dvěma dětskými odbornými lékaři, kteří v podstatě pokud rodiče s dítětem nedochází řádně na kontroly a dítě je dle nich ve stavu, že by mělo být léčeno, hlásí to na sociálku, aby si rodiče prošetřila. jako sociálka rodiče nesoudí ve smyslu soudu, ale nepříjemná být může. u dospívajícího dítěte už nejspíš ta potřeba řešit to přes sociálku nebude tak velká, jako u dětí menších, které se samy nemají šanci ozvat, ale i tak se to stát může, záleží na závažnosti onemocnění a na tom, jak celou situaci lékař vyhodnotí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 11:33
avatar

Já si myslím, že je to tvoje tělo a ty bys ho měl hájit. Měl bys promluvit s rodiči a pak s lékařem. Je potřeba věci řešit bez rozčilování, bez emocí, pouze argumentovat. Navíc je potřeba všechno říkat na těch správných místech. Řešit, ne utnout. Nejednat zkratkovitě. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 14.12.14 12:48

Že je ti v zimě i bez léků daleko lépe není žádný div. V přírodě v zimě je těch alergenů moc málo, počkej do jara, ať s prosíkem neběžíš k lékaři.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 14.12.14 14:41

Pokud ti mohu poradit, tak si s alergií nezahrávej, protože se to postupně zhoršuje a můžeš se dostat do situace, že se v noci nevyspíš a dusíš se v záchvatech astmatického kašle. Taky jsem nechtěl brát prášky, ale to bylo ještě v době, kdy na nich byl výstražný trojúhelníček. Pořádně to uspávalo a já tehdy jezdil s lokomtivou. Pak mi obvodní lékař upozornil na to, že si tím tak dělám rozedmu plic. Dnes už ty prášky nemají takové účinky a tak bych ti doporučil abys hezky polykal každý den svůj Xizal. Ten sice neléčí, ale snižuje alergickou reakci. Spíše bych ti doporučil přejít na nějaké spezializované pracoviště, při fakultní nemocnici. Tam dokážou i léčit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 14:43
avatar

Na alergie nejvíc pomůže mít v pořádku játra, protože původcem jakékoliv alergie je vždy problém v játrech. Sám jsem chodil na alergologii kvůli alergii hlavně na černý bez, neboli bezinky - to je rostlina, kdyby někdo neznal :)

Výsledek léčby? Nula. Prostě k ničemu. Žádný existující tzv. "lék" totíž neřeší příčinu problémů, pouze důsledek. A tak defakto neléčí, jen přesouvá problémy jinam.

Potom se mi podařilo alergie skoro zbavit i bez prášků (dřív jsem nemohl v létě existovat, dnes o alergii nevím). Začal jsem jinak, resp. zdravěji jíst, zaměřil jsem se na to, abych měl dost železa, protože jak asi víš, játra obsahují železa nejvíc a když železo chybí, nefungují správně. Nedostatek železa způsobuje i jiné problémy mimo alergií - člověk je bílý jako zeď, má problémy s krevním tlakem, únavou, plešatí, prostě celkově strádá. Železo nejvíc ničí mléko a mléčné výrobky, doporučuji omezit. Stejně tak se vyhnout všem druhům drog, sladidlům, prostě začít žít aspoň trochu zdravě. Zařadit do jídelníčku potraviny se zvýšeným obsahem železa - červené maso, zelenou listovou zeleninu, jáhly, atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.