Prodej polí

Od: Datum: 14.11.14 06:01 odpovědí: 35 změna: 21.11.14 16:28
avatar

Dobrý den. Tímto článkem nic nechci řešit, je ve volné diskuzi. Je to jen má zpověď, abyste viděli, jak jsme my, obyčejní lidé /žádní Janoušci, Rittigové, Nagyové atd./ holeni státem.

Vím, musí být vybíráno na předraženou stavbu dálnic, na tunely Blanka, na Opencard, na zlaté padáky papalášů z ČD. Ale proč od nás a za co?

Měli jsme po předcích pole. Nebylo to mnoho, asi 3 ha. Rozhodli jsme se pro prodej. Jelikož nebožtík tchán pole na dlouhou dobu nevýhodně pronajal, bylo to na překážku. A nedostali jsme proto plnou cenu, kterou byla pole ohodnocena. Dostali jsme o dost míň.

Nejsme ekonomicky vzdělaní a opravdu mě nenapadlo /ne že bych chytračila/, že z prodeje polí se musí zaplatit daň. Proč? bylo to v naší rodině, je to v naší rodině, koupili to předci už za řádně zdaněné své peníze, tak proč znovu daň? Ale nedalo se nic dělat. Letos v srpnu, za rok po prodeji, nás obeslal finančák. Vyměřil nám daň a nebyla za ten kousek půdy ledajaká. Měli jsme zaplatit celkem 13.912 Kč. Za to, že jsme si dovolili prodat něco, co nám patřilo a s čím nám stát nikdy nepomáhal /orat, hnojit, sít.../. Navíc nám úřednice řekla, že platíme daleko vyšší daň, než za to co jsme získali. Je to prý ze zákona- neplatí se za skutečně stržené peníze, ale za znalecký odhad, který má finančák k dispozici. Je to prý proto, že lidé by mohli uvést, že prodali půdu třeba za 10 korun a tím by stát přišel o daně. Proto se vždycky platí z toho, co je víc. Když je větší odhad, než náš zisk, platí se z odhadu. Když někdo dokáže vyšroubovat částku nad odhad, platí se daň z této vyšroubované částky. Prostě, jen aby to bylo co nejvíc. Tak jsme tedy platili daň i z toho, co jsme nedostali.

Byli jsme upozorněni, že nám přijde ještě penále - nezaplatili jsme daň hned a včas a to se trestá. A tak nám za pár dní přišel dopis, že máme zaplatit částku ve výši 696 korun. Zaplatila jsem ji se skřípěním zubů a věřila, že už mám od financů pokoj.

Předevčírem zvonila pošťačka, donesla doporučený dopis. Od finančáku, samozřejmě. V dopise stojí, že máme opět zaplatit částku ve výši 1.635 korun. Rozběsněná už na nejvyšší míru jsem popadla telefon - a co mi paní na finančáku řekla?

Tak ta minulá částka, to byla pouhá pokuta, za to, že jsme státu neodevzdali desátek včas. Prostě obyčejný člověk musí být potrestán a to byla ta pokuta.

Takže až nyní se jedná o penále, za to, že jsme nezaplatili včas.

Když to sečtu, nacpali jsme státu do tlamy celkem 16.243 korun. Za to, že jsme prodali to, co bylo naše, co bylo už několikrát zdaněno, danilo se i to, co jsme ani neobdrželi /podle odhadu/.

Připadám si, jako prosťáček, který, když k něčemu přijde, vrchnost ho okamžitě obere /Zaplať, ševče!/ Když tak uvažuji o českých boháčích, když mají něco zaplatit, nikdy nic nezaplatí, najmou si právníka Sokola a naopak, ještě získají tučné odškodnění, za to, že po nich, nedejbůh, někdo něco chtěl.

Jsem už za zenitem svého života, ale být mladá? Nechtěla bych ani náhodou. Připomíná mi ta dnešní doba tak 18. století, kdy se platily desátky, posnopné, odsypy, kdy byli poddaní dušeni ze všech stran.

Nekladu otázku, není jaká. Jen prostě jsem si chtěla postěžovat, že když člověk dneska něco má, urvou mu co nejvíc. Aby cikáni nemuseli makat, aby se mohly po Praze vozit stříkačky a látky pro feťáky. Je mi z toho zle. Takhle jsem si ten "podzim života" vážně nepředstavovala. *blee* Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 14.11.14 06:47

Ano, platí se za cenu odhadu. Požadujte po kupujicím doplatek do ceny odhadu. Také mne to potkalo. A doplatili...magistrát to koupil a musel doplatit. Dodatkem ke smlouvě. Nenechte to tak. Požadujte částku, kterou vám stát zdanil!

Prostě z tohodle jsem zaplatila daň a tak tu částku chci...

doplněno 14.11.14 10:02:

A dostali jsme ji!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 14.11.14 07:59

Bohužel neznalost zákonů neomlouvá a naši mocní ýe nás holí jak to jde - dobře nám tak, na chudý lid musí být přísnost!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vklus
Datum: 14.11.14 08:36

Já to jinak říkám furt tahle zku*vená doba je podle mě horší jak za komančů nebo za nevolnictví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 08:39

Kde jsi celý život žila, že jsi nikdy neslyšela o zdanění převodu nemovitostí?

Už od roku 1921 za TGM se platil poplatek za převod. Po revoluci začal platit v roce 1993 nový zákon, kdy daň byla již vyměřována prakticky stejně jak dnes. ( Od tohoto roku je změna, ale prakticky k lepšímu, protože ve většině případů odpadá znalecký posudek)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 10:35
avatar

Stát nás musí oškubat, aby politici měli co rozkrádat - to je přece jasný, ne?

Když si spočítáme, co státu platíme, zjistíme, že do poloviny června pracujeme na stát, a teprve potom na sebe.

*zed* *zed* *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klaban*
Datum: 14.11.14 10:50

Jo jo...tohle je holt legální krádež státem posvěcená. Zbytečné daně za převody nemovitostí, daně z majetku, daně dědické apod. Zlodějský stát musí přece nějak nakrmit všechny ty cigoše, co umí jen natahovat ruce a všechny ty kriminálníky a nemakačenka. Někde to stát vzít musí. Přece Naše politická smetánka to nebude platit ze svého...jste se zbláznila. Já bych udělal 2 systémy.

Jeden by byl ten co je teď a druhý, že bys i každý člověk svobodně zvolil, jestli chce státu platit a nebo ne. To by se týkalo i nemocenské, zdravotního apod. Samozřejmě člověk by pak po státu a státních organizacích nemohl požadovat vůbec nic, ale měl by svobodnou volbu se rozhodnout.

Tady v ČEZké republice je téměř vše postavené na hlavu a v kocourkově se nám musí smát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 14.11.14 11:30
avatar

Dobry den.

Mne nevadi dan z nemovitosti při prodeji, z ledasjakeho zisku se platí daň ale co mi vadí je daň z nemovitosti,kdy kazdorocne platime za to,ze si vubec dovolime vlastnit nemovitost,na kterou nam stat neprida absolutne nic.

Tak proboha proč se to platí?

Ale jiste se najde spousta absurdnich dani,jen aby se naplnila statni kasa.

Schvalne, co povazujete za nejabsurdnejsi dan,pokud je za takove nepovazujete vsechny.

Ja cekam,az nebude .z ceho vybirat,kdy zacneme platit dan z cerstveho vzduchu *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 11:41
avatar

Ta daň z nemoviotostí nám také klepe každým rokem na dveře. Jen proto, že máme domek, u něj dvorek a kůlnu s garáží, sypeme každý rok. Proč? Jednou jsme to řádně zaplatili /nebo naši předci* a tudíž by to mělo být naše. Bez jakýchkoliv podmínek.

Stejně mi vadí placení za psy. Psa nemám, netýká se mě to. Ale: majitel psa si svého chlupáče krmí, ošetřuje, pokud je slušný, nosí pytlík a sbírá si po něm výkaly. Stát psa nikomu nekrmí. Proč tedy za něj majitelé musí platit? Je to jen moje rozhodnutí, zda psa chci, zda ho uživím, postarám se o něj. Stát mi nic nepřidá. Proč tedy za psa platit daň? *cert*

To budeme za chvíli platit daň i za tchýni. A věřte, málokdo ji zaplatí! *bum* Jaga.

Od: klaban*
Datum: 14.11.14 11:50

Ano, ta daň za psa je taky pěkné absurdum... Proč bych měl platit za psa, který běhá na mém, oploceném pozemku? To je vrchol. A ta daň je povinná?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kklloo
Datum: 14.11.14 12:14

Za psa se neplatí daň ale poplatek obecnímu úřadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klaban*
Datum: 14.11.14 12:19

A je povinný i když psa nemám?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 14.11.14 14:53

zkuste platit nájem a energie mesíčně z důchodu 10500,- a budete rára že platíte daň

to je pro tazatelku, se to nevhodně zařadilo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.14 15:35

babčo,,to máte prvdu také si to říkám,,,kdo má kočky,ten nemusí Kočka -za ni se neplatí,také se ptám.Po psovi se sbírají se hovínka snbírají a kočka si nas-re všude venku,a to je fér?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.14 16:28

Proč by se mělo platit za kočky? Ty to po sobě na rozdíl od čoklů zahrabou, kdežto psí ho*** ležej všude, proto se za ně platí, aby bylo z čeho platit ty koše se sáčky na exkrementy. Navíc kočky jsou na rozdíl od psů užitečné, chytaj myši. ( těch pár užitečných psů - asistenční a slepecké jsou od poplatků osvobozeny. Navíc kočky neobtěžují kolemjdoucí hlasitým štěkotem, když jdu po chodníku a za plotem je pes, tak ho sice má majitel na svém pozemku, ale hluk od psa obtěžuje chodce na veřejném prostranství. Ještě se mě nestalo, aby mě hlasitým mňoukáním obtěžovala kočka co za plotem buď v klidu sedí, případně chytá myši. O pokousaných lidech od psa nemluvě, počet pokousání, případně poškrábání lidí kočkou je nepatrné procento proti pokousání psem. Případně zašpinění nohavic štěnětem, co si "jen chce hrát", jak říkají jejich majitelé. Tak proč se divíte, že se za psy platí? Kdyby byli jejich majitelé svědomití, tak by se na cestách neválely jejich exkrementy, nebyli by lidé pokousaní, pošpinění či obtěžovaní štěkotem, pak by jiste poplatky být nemusely.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: uska®
Datum: 14.11.14 12:57

Vím, je to nepříjemné, ale daň z prodeje nemovitosti se platí minimálně 90 let. Nikdo vás nenutil prodávat pole pod cenou, ze které jste zaplatili daň. Že jste nepodali daň. přiznání je prostě vaše chyba a ta se trestá pokutou - penále.

Nechápu, že se zlobíte na stát, můžete se zlobit sama na sebe. Když něco nevím, předem se jdu informovat a net je těchto informací plno.

Každoroční daň z nemovitosti ni sakra vadí, daň při prodeji chápu, dostanete peníze a musí vás stát trošku oškubat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.11.14 14:05

Ale proč od nás a za co? Já nechápu, že nevíte, že se platí daně, a kdybych nevěděl, tak se zeptám před akcí. Nevíme, jak jste to prodali (že by notář, právník nic neřekl?), nezjišťovali v okolí cenu obvyklou. Jak se říká, neznalost zákonů neomlouvá, máme se starat, zvláště v dnešní svobodné době. A vy jste se nestarala, i o naše poslance, kteří nám určují povinnosti. Pokud si vzpomenete, tak nějak po 90tém roce se hovořilo o zrušení daně z pozemků. Jistě, proč platit za něco, na co nikdo nic nedá, musím do toho vrážet prachy. Bydlíte v činžáku, platíte daň ...Dokonce za komuny se od určté bonity daň nehradila. Boháči byli, jsou a budou a dnes jím může být každý, pokud na to má. Nadávalo se na komunisty, nadává se na dnešní dobu. Ale co jsme si zvolili, to máme! Je třeba nadávat na sebe. Nezbývá než kandidovat, zrušte daně, zaveďte jiné zákony, spravedlivé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 14:13
avatar

trochu odbočím, v zásadě proti daním nic nemám, ale pokud se daně vybírají, měly by se taky účelně použít a né rozfofrovat do ztracena ve státní žumpě, daně by měly být více adresné a směřovat třeba na zlepšení infrastruktury tam, kde byly vbrány, třeba na komunikace, které právě vedou k té vaší daněné nemovitosti, v Německu, kde se platí za každý prd, to tak většinou funguje, je tam třeba i dan ze silnice, která vám vede před domem, avšak peníze se vrací zpět na obec a slouží právě k zajištění infrastruktury

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 21:28

Jsem rád, že ani já, ani moje partnerka nechceme děti; člověk by se o ně musel starat, platit jim jídlo, ošacení, pomůcky do školy, školné, stát by přispěl jen nepatrnými rodičkovskými přídavky a nakonec by z něj byl daňový poplatník jako my, celej život makat, z výplaty zaplatit bydlení, jídlo a dopravu a celej život takto stále dokola, od výplaty k výplatě. A rok od roku stále hůř, výplata je roky stejná, ale ceny stále vyšší. A když by se člověk "náhodou" dožil důchodového věku, tak by měl sotva na suchý rohlíky a musel obíhat krámy s různými slevami, aby měl co do huby. Je to možná od nás sobecké, ale nás se taky nikdo neptal, jestli se chceme narodit, když už jsme se narodili, tak to musíme nějak doklepat, než si pro nás přijde zubatá, ale opravdu těmto vydřiduchům nemáme pražádnou chuť přivádět dalšího daňového poplatníka na tento podivnej svět...*blee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 21:49
avatar

a tak to mi na důchod bude vydělávat (odvádět) kdo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.14 13:29

Jak kdo? Já si na svůj důchod odvádím skoro polovinu svého platu, to Vy ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 19:44
avatar

nemyslím důchodové spoření či připojištění, ale nyní z platu odvádíte na důchod (stejně jako já) dnešním důchodcům, sobě určitě ne, vám musí pak na důchod odvádět ti, kteří budou pracovat, když vy už nebudete

takhle jsem to myslel, to vám nedošlo? Když nebudou mít manželé děti, nebude kdo by na důchodce v budoucnu odváděl

Každá rodina by měla vychovat minimálně 2 potomky, aby se zachovala linie reprodukce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 20:39

To je sice fajn, ale já si ten jejich systém nevymyslel, tak nechápu, proč bych se kvůli němu měl nutit do potomků. Stejně mě tento stát na ty potomky pramálo přispěje, můj brácha který dvě děti má, tak se kvůli tomu, aby je byl schopen uživit, musel přestěhovat z Prahy do pohraničí, aby se nechal zaměstnat v Rakousku, sice jen jako zámečník, ale má plat dvojnásobný v porovnání s platem, co by měl v ČR. Že je to tady takto blbě nastavené, že stát rodinám není schopen rozumně přispívat třeba aspoň na školu a školní pomůcky, za to já přece nemohu. Nevidím proto důvod, proč bych jim měl zachovávat linii reprodukce, když oni nejsou schopni podporovat rodiny s dětmi. Z mého platu jde polovina neznámo kam, sociální a zdravotní pojištění, daně atd. A ještě musí člověk platit další daně - DPH, spotřební daň, daň z prodeje, dědickou daň, poplatky u lékaře, ve špitále, atd... Pak když člověka začne něco bolet, tak zase platit léky, přitom jsou rostlinky, které jsou léčivé a dá se z nich dělat mazání na kolena a klouby, které pomáhá. Jenže tento "skvělý stát" pěstování těchto léčivých rostlinek zakazuje a trestá, aby farmaceutické firmy měly svoje prachy a mohly nás také ždímat *ee* Prostě jen makat od nevidím do nevidím, a platit, platit, platit... *blee* Je čím dál těžší přežít od výplaty k výplatě. Proto prostě nevidím sebemenší důvod, proč bych si měl uvázat na krk po většinu svého mrzkého života nějaké potomky, aby se z nich stali další zoufalci, kteří budou po té, co se z nich stanou daňoví poplatníci, tento podivný stát po zbytek svého života podporovat. Beztak bych je ze svého platu neuživil, nehledě k tomu, že je planeta čím dál víc přelidněná a místa k životu ubývá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 20:53
avatar

systém státního hospodaření s prostředky je na nic, to máte pravdu, že za všechno 3x zaplatíme, to taky, ale nemůžete všechno jen přepočítávat přes peníze, pokud nemáte k dětem žádný vztah a nemáte potřebu někoho, v kom se budete shlížet a nebo mu předávat zlušenosti, vychovat, tak to s vámi nemá z mého pohledu cenu diskutovat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 21:46

Je pravdou, že jsme o tom dlouhou dobu přemýšleli, ale jednak asi nemáme tu touhu a potřebu mít "pokračovatele rodu" a jednak v tomto státě je to prostě nesmysl... Vidíme to u kamarádky, která si po naléhání svého přítele pořídila dítě a teď za námi ani nemůže přijet, protože prostě nemá na jízdenku na vlak a když jedeme k ní, tak si jen postěžuje, kolik jí stojí pomůcky pro děcko do základní školy. A ještě slyší od děcka stížnosti na spolužáky, kteří se mu posmívají, že se obléká v sekáči a u vietnamců *fn* Bráchovi na dětech záleželo, tak to řešil tím přestěhováním do pohraničí a prací v Rakousku. Jenže je o 10 let mladší, takže na rozdíl ode mně stihnul po střední škole pár let pracovat jako au-pair v Německu a tak se měl možnost ten jazyk naučit. Já jsem bohužel Husákova generace, když byla sametová, tak měl bylo 25, věřil jsem jako většina že se to tady za pár let dá dohromady, viz tenkrát ty kecy Klause, že nás čeká ekonomický zázrak jako po válce Německo. A kde jsme teď? *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 22:18
avatar

jj, jsem taky váš ročník a dítě Husákova režimu, děti mám 2 - obě mají VŠ, a finančně to někdy utáhnout opravdu nebylo lehké,, navíc jsme stavěli dům..., naštěstí oba pracujeme v jednom podniku a plat máme mírně nad celorepublikový průměr (když si oba sečteme a podělíme dvěma), takže ty životní náklady stačíme utáhnout a ještě něco málo naspořit. Je 25 let od revoluce (byl jsem jedním z těch studentů..), a plně s vámi souhlasím, že ta očekávání, kde bychom nyní měli být, se nenaplnila. Bohužel Čechům trvá hrozně dlouho, než se probudí a nějak organizovaně postaví proti režimu, mezitím se tady buduje systém korupce, rozkrádání, lobismu,..., a to na všech úrovních, nejvíce pak v orgánech státní správy, což je smutné. A do toho ta byrokratická EU s nesmyslnými požadavky. Klaus svou privatizací nechal rozkrást všechen průmysl, republika ztratila v mnoha oborech, kde jsme byli dobří, ve světě jméno, co skláren, textilek, cukrovarů, strojíren, zaniklo - buď se vytunelovalo (a často bývalými komanči, kteří měli styky a začli podnikat) a nebo prodalo korporacím do zahraničí, které tady podniky zrušili, aby neměli konkurenci, o zemědělství ani nemluvě. Také nemám rád politiky, ať je tam Petr nebo Pavel, každý většinou jen kouká na svůj prospěch. No nic, takhle se dá klafat u piva a nebo na netu. Samozřejmě chápu, že v tomto státě je těch 10 000 "nadlidí" a na druhé straně je několik miliónů lidí, kteří přežívají od výplaty k výplatě, to se pak asi o tom mít či nemít dítě musí člověk rozhodovat trochu více...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.14 14:47

Ano, máte ve všem bohužel pravdu :( Klaus a jeho mafie všechny podniky rozprodali a noví vlastníci je vytunelovali a dovedli ke krachu *blee* . Taky jsem před 25 lety na Václaváku zvonil klíčema, kdybych věděl, kam to povede a jací zmrdi tento stát povedou do záhuby, tak jsem se na to tenkrát vys*** Komunisty nemusím, byli to parchanti, co tenkrát lidi co něco dokázali, sprostě okradli, aby se měli líp ti, co nic neuměli a jen chlastali v hospodách. Dědeček byl z vesnice na Kolínsku, měl menší statek, pár krav, koní a pár hektarů polí, kde se celý život dřel, ale měl trochu lepší životní úroveň než ti, co na tý vesnici jen někde přicmrdlovali jako nádeníci a pak svůj plat prochlastali. A tihle budižkničemové za komoušů nejvíc řvali po znárodňování, takže statky znárodnili a nechali zchátrat. Po "revoluci" nám ruiny toho statku vrátili a dělejte si s tím co chcete. Jenže to byly ruiny na spadnutí, chlévy beze střech, jen obytné stavení jakž takž stálo. Makali jsme na tom několik let, tenkrát jsme věřili ministru Luxovi, že zemědělství má cenu a dá se s ním uživit. Jenže pokud nemáte velkostatek, tak to na uživení není. Jen jsme na tom ztratili dost sil a pár let života. Takže jsme to nakonec museli prodat, táta si místo toho koupil malý domek, aby měl kde trávit penzi. Nás s bráchou nový majitel činžáku, kde jsme od narození vyrůstali, postupně z bytu 2+1 vystrnadil, naštěstí nám dal alespoň malé odstupné, za co jsme sehnali alespoň garsonku na sídlišti. Brácha jel na zkušenou do světa, pracoval jako pečovatel o postižené děcko pár let v Německu a alespoň se tam naučil jazyk, což se mu dneska hodilo, protože po návratu se oženil a založil rodinu, jenže zjistil, že ji z průměrného platu v ČR neuživí, natož aby měl ještě na koupi většího bytu nebo domku. Takže se s rodinou odstěhoval do pohraničí, kde si koupil na úvěr domek, já jsem mu něco přidal, když jsem ho vyplatil z té garsonky, kde nyní s partnerkou pár let žiji. Je tam spokojený, protože v Rakousku dostane za dobrou práci dobře zaplaceno, ne jen almužnu jako v ČR. Potraviny nakupuje za hranicemi, kde za srovnatelnou cenu s českými obchody dostane nesrovnatelně lepší zboží. Teď se ještě snaží aby děti přestoupili do rakouské školy, neboť úroveň českého školství je po těch letech stále žalostná, ve městečku u hranic je problém ve škole prosadit jazykový kroužek němčiny...*sok* Já holt měl to štěstí nebo smůlu, že jsem našel práci, která mě ještě pořád, už 25 let baví, jen bohužel není moc ohodnocená. Taky jsem našel partnerku "vlastenku", která by se mnou do zahraničí nešla.

Je to prostě tak, Vy jste s manželkou makali a měli alespoň lehce nad průměr, tak jste zvládli děti a já Vám upřímně gratuluji*palec* Bohužel já mám ve svém oboru plat pod republikový průměr (to ostatní v mém oboru taky) a partnerka má ještě méně, navíc je někdy bez práce - ze zdravotních důvodů nemůže dělat práci na plný úvazek a té práce na zkrácený úvazek je málo a většinou na dobu určitou. Takže zpočátku se nám podařilo alespoň splatit garsonku v paneláku, v současné době je to čím dál horší, na nějaké šetření moc nezbývá, jsme rádi, když splatíme režii bytu, MHD roční kupon a základní potraviny. Jednou dvakrát za měsíc vyrazíme někam vlakem na výlet, to si uděláme radost a zajdem někam na hotovku na oběd Máme štěstí, že rodiče za socialismu postavili malou chatku na Brdech, tak je aspoň kam jet na víkend a v létě na dovolenou a moc to nestojí, člověk je v přírodě, aby se z toho kolotoče nezbláznil, na nějakou zahraniční dovolenou by stejně peníze nebyli. Dřív se jezdit nedalo, protože byla železná opona, dneska jsou hranice otevřené, ale finance na cestování nezbývají. Prostě člověk je rád, že má práci co ho aspoň trochu baví, proto se ji snaží dělat dobře, jen ta výplata je prostě jen na "přežití". Jak říkám, naštěstí jsme po dětech nikdy netoužili, tak to tu prostě doklepem, dokud si pro nás nepřijde zubatá...*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.14 18:10
avatar

Vypočítáváte, co děti stojí, a proč je nemít a jiné důvody. Je to Vaše volba, Vaše rozhodnutí, Váš život. Souhlasím s tím, že je nás tady na zeměkouli hodně.

Ale z druhého soudku, děti Vám přinesou do života radost, štěstí, lásku. A v neposlední řadě i NADĚJI. Mít pro co žít. Samozřejmě, když se vydají tou nesprávnou cestou života, tak o to více se trápíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 14.11.14 21:51

Lituji Vás, co se Vám stalo. Já jsem asi před 15 lety nezaplatil malou splátku daně, protože v těch směrnicích to bylo tak nejasně formulované...Dostal jsem velkou pokutu a šel jsem se poradit s finanční úřednicí v důchodu. Poradila mi, abych vznesl námitku pro TVRDOST ZÁKONA a požádal o odpuštění pokuty. A světe zboř se, pokuta mi byla odpuštěna, současně jsem splátku zaplatil. Nevím, jestli ještě dnes existuje "tvrdost zákona". Myslím si však, že všechno je v lidech, někde mají odvahu použít mírnější řešení, někde jsou přímo psi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.14 14:20
avatar

babajaga.babkazov. Na co nadáváte?Nejprve si o daních něco přečíst.Máte domek tak určitě topíte a škody na životním prostředí se hradí z čeho? Příjezdová cesta ve vaší obci se spravuje z čeho? Peníze co dostává obec na provoz,veřejné osvětlení, atd... S se platí z čeho? Psi?. Tak si představte kdyby se neplatil polatek ze psů. Kolik psů by si lidi pořídili na víc než jednoho.Kdo platí odchyt vyhozených psu? Kdo platí tyto psi v útulcích? Daň z prodeje nemovitosti 4% z předpokládanáho zisku ( Odhad) ale daň z výplaty je 15% každý měsíc. Sice na závěr roku vám odečtou odečítatelnou položku 24840Kč. Daně jsou pro každého stanovené zákonem.Kdo je platí tak problémy nemá,kdo ne tak platí penále,právniky soudy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrzach
Datum: 19.11.14 19:35

Tvoje argumentace je argumentace kalouska ...pokud topím tak jsem zakoupil zdaněné palivo pokud neroste v mém lese ,příjezdové cesty jsou u nás postavené ještě za komančů X krát zdaněné a měli by být ze zlatým povrchem (jsem motorista) ,u nás osvětlení není, asi svítíš na úkor nás ,počet psů reguluje poplatek? Pro Hlupáka,Každý Hloupý . Ps: odkad jsi at se tomu místu blbosti vyhnu obloukem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.14 11:50
avatar

petrzach. Neznám vesnici,město kde by nebylo veřejné osvětlení a ani že by silnice vydržela provoz 25 roku bez oprav. Tak že jsem rád,že takový chytrý motorista přes Sedlnice u Mošnova nebude jezdit. Hodně životu tim nám ušetříš!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smutny
Datum: 20.11.14 05:15

Máte tam zásadní chybu. Kdo neplatí daně, bohatne, kdo platí, přispívá našim korupčníkům a živý zločince (oh, pardón, dnes se jim říká kontroverzní podnikatelé). To jsou miliradičky v MUS pro Grégra a další zločince, miliardičky v Pdp pro Ritiga a další zločince, miliardička Na Homolce, a to je jen špičička ledovce, o které se dozvídáme díky zahraničí. Takže hovada - zítra na šesku do kolbenky, ať si soudruzi mohou dát zase dostaveníčko - třeba v Toskánsku. A ve vymrzlém autobusu se potěšte třeba myšlenkou na soudruha zločince Pitra, který po krátké rekreaci ve vězení si opět vozí prdel v autě za 12 mega. Můžete být na sebe hrdí, zaplatili jste mu ho a mnohé další. Takže hlavně volte opět ty samé gaunery a ne aby nás napadlo je třeba zabíjet a konfiskovat jim majetek, to vzorné ovce nedělají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ztztzt
Datum: 18.11.14 19:52

také nechápu, proč se z nějaké z jakékoliv movité věci člověk musí platit daň, vždyť ji již jednou platí, tak proč při jeho prodeji...takhle stát získává z každé vícekráte prodané věci znovu DPH...

chápu to tak, že pokud by tento deb...í system nebyl, stát zkrachuje...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 21:20
avatar

Jakou cenu měla nemovitost před 50 roky a jakou má dnes?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pilous
Datum: 20.11.14 05:02

Inu, tupé české ovce volí 20 let dokola stále ty samé zločince a zbytek je příliš zbabělý, než aby se jich zbavil, takže si nic lepšího nezaslouží. Aneb dokud si to necháte líbit, tak to tak bude...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.