Dnešní svět je zkažený?

Od: Datum: 13.11.14 02:42 odpovědí: 28 změna: 24.11.14 18:10
...dnesni svet je zkazeny a spolecnost jeste vic.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.14 04:05
avatar

A copak jsi, Smutněnko, udělala pro změnu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc*
Datum: 13.11.14 10:40

*palec*

10 bodů za tuto odpověď !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smutnenka
Datum: 13.11.14 21:43

A co bych pro to podle vas jako jedinec mela udelat?

Datum: 14.11.14 00:13
avatar

Cokoliv, čím se odlišíš od těch zkažených/od toho zkaženého. Kdo chce zlepšit svět, musí začít sám u sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 18:10
avatar

berete jako odpověď i tak neobyčejnou věc, jako je to, že člověk nekrade, nepodvádí a nelže?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 13.11.14 04:34
avatar
To říkali například už ve starém Egyptě...
A nic bych za to nedal, že třeba i v mladší době kamenné.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.14 05:53
avatar

No jo, taky se nám svět zkazil od chvíle co se objevili lidé. :0)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.14 07:43
avatar

taky bych se vsadil, že v každé generaci přijde věta: "ty dnešní mladí/doba je rychlejší než byla za nás". Jen bych mě zajímalo jestli opravdu pořád zrychlujeme nebo oni postupně zpomalí a vše jim pak přijde rychlejší :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan23*
Datum: 13.11.14 22:14
@clayman-trefils *palec*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.11.14 08:23

Ano určitě ta věta padla i ve starém Egyptě a kde je mu konec?

Lidé jsou provázány facebookem a podobnými nesmysly, ale ve skutečnosti jsou od sebe dál a dál. Doba je čím dál tím uspěchanější, produkce všeho je čím dál tím vyšší, ale čím dál tím víc je zmetků, aby se mohlo vyrábět dál a lidi pořád měli co kupovat. Ještě v dobách našich dědů, se moho věcí pořizovalo na celý život. Tohle zákonitě už dlouho nevydrží, vše to padne a začne se zase trochu jinak a jinde a opět se bude říkat jak je svět zkažený

Po těch Egypťanech obdivujeme alespoň pyramidy, co zbyde k obdivování po nás?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.14 07:41
avatar

Smutěnko, právě proto je tak důležitá rodina. Starej se o rodinu, rodina se postará o tebe. Nikdo jiný! Přičiň se o to, ať to doma je pěkné a celý svět ti může vlézt na záda!

doplněno 18.11.14 16:21:

Vlazy, ale no tak, no tak. Není to tak divoké, jak to vidíte! Vidíte pár jednotlivců, ale tu spoustu seniorů už nevidíte, protože o nich nevíte!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 14:43
avatar

"Starej se o rodinu, rodina se postará o tebe. Nikdo jiný!" To je sice hezký napsané, ale bohužel ne vždy a všude to tak funguje. Je docela dost případů kdy se lidí starají o rodinu, ale když zestárnou a začnou marodit a potřebují aby se někdo o ně postaral tak jsou často rodině naobtíž. Rodina se o ně příliš nechce starat, protože musí chodit do práce, podnikat, jet k moři, mají jiné zájmy atp. a postarání o ně by jim v tom překáželo a navíc to často stojí nemalé peníze. Často se na staré rodinné příslušníky ti mladší dívají na někoho kdo by už měl co nejdříve zemřít aby jim nepřekážel a měli už konečně klid a nejlépe kdyby byla už konečně uzákonněná eutanázie aby takového člověka mohli nechat legálně zlikvidovat (zavraždit). Někdy jde i o to, že rodina čeká na to kdy konečně budou mít možnost po příbuzným dědit nějaký jeho majetek nebo kdy jim uvolní pokoj nebo byt.

doplněno 18.11.14 20:26:

babkazov: Divoké to možná není, ale jsou případy kdy je to vice či méně tak jak jsem to napsal. V tvoji rodině je to možná zcela v pořádku a je samozřejmé, že se o ty kteří to potřebují staráte a tak možná nedokážeš pochopit, že by to někde jinam moho být jiné. Podle mne těch jedinců není jen pár ale trochu více. Stačí si v internetu vyhledat různé diskuze o eutanázií a je zarážející kolik lidi tam je pro její uzákonnění což by byl první krok k vyvražďování nežádoucích lidi kteří jsou některým naobtíž. Jinak nechápu co máš na mysli tou spoustou seniorů kterou podle tebe údajně nevicím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 13.11.14 08:10
avatar

Dobrý den, je to tím, že se tady málo hulí - viz věta z jednoho filmu. Potom vidíme vše moc černě. Zdravím!

doplněno 13.11.14 08:29:

wamp - BINGO!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 13.11.14 08:25
avatar
Tedy Bene *smich* *pusa* Nebudou to Samotáři?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: novak*
Datum: 13.11.14 08:29

Nedá se nic delat ,estebáci nám vládnou ,lepší to nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 13.11.14 09:58
avatar

"smutnenko", jistě v mnohém tomu tak bude a bylo, co svět světem stojí. Ale jsou ještě lidé všímaví, kteří dokáží nabídnout ruku k pomoci. Tady je jeden článek, třeba Vám spraví náladu. - pt

http://www.listyradnaroda.cz/…ek/18_co-se-mi-libi-na-lidech-

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.14 10:31
avatar

Svět je zkažený?, ne, ne, zkaženi jsou pouze lidé. Po 89 se tu zkazilo co se dalo, tleská se těm co rozdělili, rozkradli republiku, lichva není trestná, prostituce je běžná, morálka, co to je?, kdo nemá vše IN je socka už v MŠ, kdo nějakým způsobem nedojí stát a platí poctivě daně je debil. Lidi už se ani nescházejí, každý je rád, že má práci a pan majitel ho nechá dělat čím víc, tím líp a dá mu nějakou kačku na ruku, lidi se bojí víc než za komunistů, vlezdoprdelismus je větší než kdy byl, zákony se píší tak aby se hodily pro ty co mají nahrabané, pracující je plebs a úplně nejraděj mám kecy však začni podnikat, zde není nic naše-české, firmy vlastní zahraniční společnosti... už se mi dál ani nechce psát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.14 10:39

Ano, přesně tak, je to jen a pouze o lidech. Spoustu věcí neovlivníte, můžete ovlivnit sebe a vybrat si okolí a lidi, kteří se v něm budou pohybovat. Tak to dělám a jsem relativně spokojený.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 14:18
avatar

lidus: Hezky a docela dobře jsi to napsala a dá se s tím souhlasit. Nedá se tu hodnotit příspěvky jako dobrá odpověď tak alespoň *palec*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klaban*
Datum: 18.11.14 20:43

Lépe bych to Liduš nenapsal.Plně souhlasím

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 13.11.14 12:30

Ano, lidská společnost v širším měřítku je zkažená. Vytvořili jsme si špatnou společnost a to vlastně dobrovolně. Souvisí to i s tím, že lidstvo není jednotné a nikdy nebylo. Velké skupiny lidí, ale i jednotlivci se nemají navzájem rádi a do toho ještě vstupují typicky lidské vlastnosti jako sobectví, majetnictví, agrese, apod. Jako své vůdce si dobrovolně volíme psychicky narušené osoby, lidé nemají asi dost vyspělý mozek na to, aby dokázali přemýšlet o světě daleko důkladněji. Naše vnitřní světy (rodiny) bývají často dobré, ale vnější svět je zkažený a žádná sebelepší rodina nemá vliv na to, aby to mohla změnit. Jediná možnost je ta, že bude stále více a více rodin, které budou dělat pozitivní změny. Každopádně i tak bude efekt znát asi jen na určitém území, celý svět jednotný pravděpodobně nikdy nebude. Taky je možné, že dříve nebo později do toho vstoupí mechanismy přírody, které zredukují život na Zemi. Přelidněnost je jeden z hlavních problémů na Zemi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 06:34
avatar

Inferno Dan Brown.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.11.14 00:17

Ano, to říká každá generace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 06:14

Čuchal jsem k němu a nebude to tak hrozné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 17:06
avatar

Zdravím , ano taky uvažuju že začnu jednat protože tento systém se přece musí jednoho dne zákonitě zhroutit. Od začátku tvrdím že v roce 1989 žádná revoluce vůbec nebyla. Osobně nevídím rozdíl před rokem a po roce toho takzvaného převratu. Dříve jsme museli mít na tělocvik bílé cvičky a červenobílý úbor , chodit do pionýra a nazývat každého soudruhem či soudružkou... a co dnes? Dnes chodíme do "mekáčů" , nosíme všichni "úbory" značek Nike a Adidas , navštěvujeme fitneska protože nám to kdosi doporučil , zřizujeme si účty na facebooku protože nechceme neustále slýchat od přátel tu trapnou poznámku: Ty ještě nemáš FB? Dříve se muselo chodit do práce jinak hrozil kriminál , dnes musíme chodit do práce jinak nás brzy navštíví exekutor. Dříve jsme pracovali pro nejvyšší komunistické představitele, dnes však své vydělané peníze vydáváme kapitalistickým soukromým subjektům jejichž činnosti jsou podporované vládou i evropskou unií. Násilí a jiná trestná činnost roste a bohužel bude růst protože nám kdejaký odborník v médiích tvrdí že jediná možnost je nasadit do ulic více policistů a my na to jak ty blbci slyšíme a volíme pak ty strany které to mají jako prvořadý úkol ve svém programu. Zvýšit počet policistů... ale na úkor koho? na úkor slušných lidí? Od toho převratu všichni víme, že na sílu se odpovídá silou a pokud bude stále více aplikována do ulic síla ve formě policie , bude i síla agresivity lidí větší a častější. Lidé kteří páchají trestnou činnost pochází někdy z rozvrácených rodin , jiní byli zase oběťmi zločinu ale jediné mají společné a to že nedokázali nebo nebyli schopni svůj problém samostatně a spávně řešit. Člověk mající životní problém je vlastně dnes považován jako investice a to je špatně. Na těchto lidech parazitují banky , společnosti poskytující krátkodobé půjčky jako Provident , Proficredit či Ferratum dále velké telekomunikační firmy , právníci ,lékaři atd. Důkazem tohoto problému je též dlouhodobý vzrůst počtu neziskovích organizací které na tomto též profitují. Lidé se mohou dostat do problémů velice snadno ale a naproti tomu zajistit rodinu rozumným příjmem je těžší a to je špatně. Nejsou aplikovány zákony které by nás dostatečně chránili před zadlužením a mnohými problémy celé společnosti , je povoleno nadměrně se opíjet , mladým lidem jsou v médiích přehrávány nechutné filmy typu Texaský masakr motorovou pilou , je možné okrádat seniory atd. Vydávají se zákony které byly v řadě slušných zemích zakázány .Neustále je nám připomínáno jakých zločinů se dopustili nacisté ale jaké zločiny jsou páchány dnes na nás, to už nikdo neřeší. Včera zrovna opět proletěla médiemi poznámka jakéhosi psychologa že počet sebevražd se neustále u nás zvyšuje . Jsem si jist že jednoho dne budou tyto (sebe)vraždy dávány na vinu zase tomuto anarchokapitalistickému režimu . Jsem si též jist že jednoho dne zase budou pronásledováni páni exekutoři a řada nadnárodních podnikatelů spojených s byznysmeny v zahraničí stejně jako byli nedávno pronásledováni estébáci , za komunistické ěry zas herci a studenti a za 2.světové války židé. Jde to stále dokola.

Vážení pokud to chceme změnit musíme přestat být těmi obětními beránky a dojnými krávami , přemýšlejme nad tím komu dáváme tu těžce vydřenou část peněz z našich mezd či z drobného podnikání a za jakou službu či zboží své peníze vyměňujeme a zdali jej vůbec potřebujeme. Všichni máme svůj vlastní zdravý rozum ... poslouchejme jej a ty kdo usilovně stojí o naše peníze naprosto ignorujme. Jen tak ubereme živiny těm, kteří na nás parazitují.

Přeji všem hodně pohody :)

Petr Baier

pb.consulting@mail.com

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.14 18:48
avatar

začala jsem hodně sledovat historické dokumentární filmy od bitev starověku přes dějiny středověku po dějiny 1. i 2. světové války, včetně současných událostí a s hrůzou jsem si uvědomila, jak jsou dějiny lidstva od počátku prostoupené zkažeností, násilím, krveproléváním a nepředstavitelnými krutostmi.

Vím, že "objevuju Ameriku", ale nikdy dříve jsem se nad tím nepozastavila a v souvislosti s Vaší otázkou bych konstatovala, že bylo daleko hůř a vzhledem k lidské povaze asi líp nebude a vždycky může být ještě nejhůř.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.14 11:39
avatar

Otázka je kolik skutečností z dokumentární filmů vysílaných prostřednictvím médií úzce spjatých s politikou jsou pravdivé. Za každé éry se manipulovalo s historiíí a bohužel se stále s ní manipuluje i nyní. Jsou nám předkládána data která se hodí současné politice a ty které by mohli být nebezpečné a nežádoucí nesjou po pravdě veřejnosti sdělena. Stačí se občas podívat na necenzurované a nezávislé zpravodaje jako například www.blisty.cz apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.14 00:21
avatar

To se říká za každé generace...myslim, že v nějakém díle ze starověkého řecka to někdo píše, říkali to naši prarodiče, rodiče a teď my no :) Proto bych neupadala na mysli...svět není zkažený...už jenom proto, že se hodně lidí trápí kvůli tomu, že jim zkažený přijde. To máš jako s tím, že hlupáky nikdy nenapadne, že jsou hloupí a chytří lidé by naopak chtěli být chytřejší...Já se začnu bát teprve tehdy, až společnost bude jednotně něčemu věřit a vytratí se pochybnosti...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.