Máma nebere moje tetování

Od: odpovědí: 40 změna:

Dobrý den,potřebovala bych poradit :)
Strašně se mi líbí tetování,sama mám už 3 na místech která se dají schovat ( krk-vlasy,nárt-ponožka,biceps-triko),je to pro mě jako životní styl,vyjadření mě.Jenže s tim má problem moje rodina,hlavne mama.Kdyz jsem prisla s jednim nadavala asi tejden a pak se uklidnila jako by si na to zvykla ale furt ma odpor.Druhy mi řekla jen že sem uplne blba a moc to neresila.Jen ted to třetí-řekla mi že se mnou končí,nebude mi dávat peníze ( pro studentku to neni moc dobra vyhlidka),mam zakaz všeho,nemluvi se mi a když jo tak jen mi dává práce a řve na mě.Měla jsem od ní dostat peníze na laser na obličej a řekla že at na to zapomenu.Jiný tetování už nechci jenže ona se se mnou odmítá bavit.Když se ji snažim vysvětlit muj uhel pohledu vůbec ji to nezajima a povida si furt svoji.i když ji reknu že ji svym zpusobem chápu že je nastvana jen na me krikne at zmlknu nebo pujdu do toho salonu si to s nima vyřídit.Takovejdle vztah jsem nikdy nechtela,mam z tetování radost ale jak prijdu domu tak mi ho zacne tak hatit ze si uz nejsem tak jista.Je hrozne staromodni a dela 3 svetovou válku z neceho co ma dneska kazdej druhej.vážně už nevim co mam dělat abych dostala zpět mámu co mě má ráda a chápala mě.dekuji za odpoved

40 odpovědí na otázku

0x

no jo, kdysi bylo tetování výsadou kriminálníků. jen jsem nepochopil, s čím potřebujete poradit...

kdysi.jenže každej vidi tetování-kriminálníci.tetování ma hodne dávnou historii už :) s tim co mam delat aby me pochopila a neodepsala me jen kvuli tomu co se libi me a ne ji)

já myslím, že vás mamka kvůli tetování neodepsala. jen to pomaleji vstřebává. dejte jí čas.

Tak děkuju.Nemyslim že by mě uplně odepsala ale i když si časem zvykne tak to nebude jako dřív,už ke me bude mit ten zarytej odpor a to právě nechci :/

0x

To víte,my rodiče jsme děsný...:)Nějak se nám ty úhly pohledu neshodují...Věřte tomu,že čas to srovná,ten srovnává horší věci.Svým dětem odpustíme všechno,jen musíme trochu brblat...:)

0x

Doporučil bych tetovat mozek. Má to výhodu že to nebude vidět a navíc to připomíná akupunturu, což má často blahodárný účinek i na jiné, třeba duševní potíže. ,

0x

Myslím si, že pokud člověk u rodičů bydlí a navíc je na nich materiálně závislý, tak by měl jejich názory a požadavky respektovat.

Velmi zvláštní názor. Takže když by se mámě nelíbilo, že si maluji černé linky, ale líbily by se jí hnědé, tak protože žiji u rodičů a jsem na nich materiálně závislá, musím si je malovat hnědou? *bzum* (mě už se to naštěstí netýká, ale máma kdysi nechtěla, abych si holila nohy - protože mě živila, tak si je holit nesmím, ať je mi kolik chce?)

Toto by se dalo použít v zásadnějších věcech, ale v otázce vyjádření sama sebe, svého vzhledu, je snad již osoba (odhaduji 15-20 let?) schopna si o svém těle či stylu rozhodnout sama.

0x

Mamka to bera asi tak, že jí další a další tetování děláte natruc. Nesouhlasila s prvním, vy jste si nechala udělat druhé, ani s tímto nesouhlasila, tak proč třetí? Mě by jste také vytočila. To nemůžete počkat s dalšími tetováními až budete nezávislá?

Pozdě bycha honit, aby vstah byl jako předtím. Určitě se to zlepší, ale zpět se to nevrátí. Stejně mi připadáte jako malý rozmazlený děcko - já chci a chci a chci - bez ohledu na to , co chce vaše mamka. Mance momentální situace u vás doma také nedělá radost, ale když vy s touhou po tetování nemůžete NIC dělat, tak co chcete po mamce? Aha peníze.

0x

Kdyby si moje pubertální dcera nechala zmalovat tělo hovadinama tak teda nevim jak bych reagoval.

Tvoje chudák mamka na tom bude stejně.Už jen čeká kdy přijdeš s pírsingem po celim ksichtě a s pankáčem za ruku.

Pírsing i pankáč se daj narozdíl od tetování odstranit.

Mámu dostaneš když jí řekneš že si blbá že toho lituješ že už to neuděláš.Že to je lež neřeš.Za pár let budete mít obě jiné názory než dnes a budete se tomu smát.

Děkuji,přesně za tohle moc děkuju.Přesně jsem potřebovala vědět že mam na těle hovadiny-pro mě ty tetování mají vyznam.ach jo jak vidim starší generace maj nazor jako máma,proste si vedou svoje a na ostatní se nedívají.

@uska

tetování nikomu na truc nedělám.Kdybych chtěla dělat neco na truc vyholim si pulku hlavy a ne udělam tetování ktery jde huře odstranit :).Že vám přijdu jako rozmazlený děcko? no to je vážně dobrý,bez ohledu na to co chce máma.v tom případě by se to mohlo otočit i tak že mama nechce bez ohledu na to co chci já takže tohle blbost.Že chci peníze? napsala jsem že mi vadí jaký máme vztah a to že uznava jen to co se libi ji.chtěla bych videt vás v 17 bez ničeho jak by vás nezajímaly peníze,já si ty penize odpracovavala takže jsem je nemela jen tak,že by mi přileteli.

tynko, v 17 jsem držel hubu a krok. na živobytí jsem si přivydělával po večerech. ve dne jsem chodil do školy ( SOU) a školu jsem dokončil s průměrem známek 1. bydlel jsem u rodičů svý holky a dával jim 500,-kč měsíčně za bydlení (bydlení v bytě 3+1 tenkrát vyšlo na cca 350,-Kč) a trochu stravy. bylo to v roce 1987. plat byl něco kolem 1200,-Kč.

ok budeme řešit peníze.Chodila jsem k mámě uklízet za 100 kč týdně,z toho jsem si kupovala vše co jsem chtěla a potřebovala.Občas mi mamka dala další 100 na jídlo a platila mi opencard a antikoncepci.takže mě tu nikdo nemůžete obvinovat z toho že ji jdu po penezích a že jsem nevdecna.Já mám vždy max 4-5 dvojek a jinak samý jedničky takže nevim proč to vytahuješ,žádnej lempl nejsem:)

0x

Ach ta puberta že? ono se nemužete divit že je naštvaná byla naštvaná už připrním a když to jak takš vydýchá tak vy příjdete s tím že máte druhý to vypadá že na truc a potom ještě třetí není se čemu divit.

0x

Pokud to nechápeš a nechceš chápat teď, tak to zcela určitě pochopíš až si v budoucnu bude hyzdit tělo tvoje dítě *smich*. Navíc si budeš nadávat až si budeš nechávat z vytahané kůže tetování odstraňovat .

nikdy toho litovat nebudu jak řikám je to součást mě.Pokud moje dítě bude delat to same pochopitelne ho budu chápat,protože budeme stejní :)

0x

Taky jsem tetovaná, nicméně první přišlo v 19, druhé ve 23. Věk 19 už naši považovali za celkem rozumný, abych věděla, co se svým tělem udělat, ono po těch osmnáctinách se hranice maličko posunou.

Nedivím se však mámě, tobě je teprve 17 a už máš tři tetování. Věru nevím, jak bych se zachovala, kdyby mi domů přišlo pokreslené šestnáctileté děcko (počítám, že první tatto sis nechala dělat dříve).

Řeknu to asi takhle - koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Naši s tím moc nesouhlasili, ale nezakázali mi to. Pokud ti to máma zakazuje, já bych to respektovala. Tetování ti nikam neuteče a až se budeš živit sama, můžeš být pokreslená od hlavy k patě.

První tetování bylo v 17.Jenže ona mi zakazuje vše..

Ono ve vší úctě - sedmnáctiletému člověku přijde, že jsou rodiče pouze na obtíž, vše komplikují, zakazují a celkově jim ničí život. Co "vše" ti zakazuje?

A pokud nebyla spokojená s prvním tetotváním, a ty přijdeš ještě týž rok se svěma dalšími, jaké reakce jsi čekala? To vypadá opravdu jako těžká provokace..

doplněno 15.01.12 18:27:

Nicméně je to tvoje tělo, a máma by se měla pomalu učit to respektovat. Ptala ses, proč je tak vysazená na tetování? Proč by nemohla respektovat tvoje rozhodnutí, když ty respektuješ její? Že to nijak nepostihne ji ani se jí to netýká, když tetování nosíš ty?

Já ji svym zpusobem chápu že ji to štve ale na druhou stranu mě prece nemuze odsoudit jen podle toho co se mi libi a ji ne.Nikdy bych nerekla že rodiče jsou na obtíž,beru je že mi občas poradi pomužou,jasne taky mě proste štvou jako každýho ale to je proste život :) jsou to takový kraviny co mi zakazuje ale proste me to štve.Treba nemuzu chodit do klubu,na diskoteky řekla mi že do 18 nikam nepujdu.Vsichni moji kamaradi chodej nekam a ja furt musim rikat ze proste nemuzu.Spát u kamarádek ani přítele neexistuje.Být o víkendu doma sama místo abych s nima jela na chatu neexistuje.jo vim že ted podle tebe jsem nejvetsi pubertak ale proste mi to vadí.

Neni to žádná provokace jak už jsem několikrat řekla.Nevim k čemu to přirovnat,jakoby koupim si nadherný triko.Jenže najednou se mi zachce dalšího a dalšího.Tetování je proste droga,už si to určitě slyšela.

Pro ní je tetování znak kriminalismu,kdykoliv sem se treba poskrabala na noze a nechtene to tetování ukazala,podívala se na me a řekla fuj.Ted mi zakazala chodit za ni do prace protože se prej za mě stydí.tak to je no :)

0x

Máma myslí do předu, dokážeš si představit jak to bude vypadat, jak Ti bude více jak 50let? Kůže není už tak pevná a tvoje tetování bude *zed* no nebude jako za mlada. Mně je 25let a jsem ráda, že mně taková věc nenapadla v mládí, protže vím, že by jsem toho teď litovala a snad to nenapadne ani moje děti. Tak asi proto jí to trápí, protože jak vidím babičky, mívají krátké vlasy, takže si to na krku nezakryješ, zástěry v létě bez rukávů a ty s rukávem, když nebudeš chtít, aby bylo vidět svrásčelé něco na ruce. A na noze -ponožka jedině celou dobu, kde vyrazí žilks, které vystupují. Toto mně odrazuje a proto, by jsem do toho nikdy nešla, protože myslet do předu je to co člověk musí a ne dělat věci bez hlavě. Ty jsi si ho přála a proto jsi to udělala a mamča to vydí tak jako já asi. Jde o tebe a mamča se stím smíří, ale musíš jí dát čas. ;)

Dzulieta, proč nám tetovaným všichni pořád vnucujete, že jsme udělali chybu, protože za 50 let to bude rozlizlá skvrna? No a? Snad nečekáte, že se v 60 letech budu někde vystavovat:D A pak, je jedno, jestli budu mít rozplizlou velrybu místo delfína, kterou můžu zakrýt oblečením, nebo na sebe napatlám tunu mejkapu, abych vypadala na 57:)

Myslíte, že nikdo z tetovaným nemyslí dopředu, že nám tetování zůstane?

Také je mi 25, a za svým rozhodnutím nechat se tetovat pevně stojím, Co bude za 50 let mě netrápí.

souhlasim. :)

jinak s tim štěkáním,všechno se s ni snažim řešit alespon z mý strany v klidu ale když ji začnu neco vysvetlovat,to jak hazet hrach na zed,ignor nebo mi rekne ze ji to vubec nezajima.A kdyz zacne jak sem hnusna,že jsem jeji dcera a i přes to me nesnasi,tak se nastvu a kriknu na ni jako jestli si uvedomuje co mi to vlastne riká tak ji kolikrat chytl takovej rapl,že mě začala tahat za vlasy a mlatit mě a uplne na ni bylo videt že ji v tu chvili přeskočilo,proste ji svuj nazor nevysvetlim no :/

Budu to brát, že říkáte pravdu (občas tady někdo přehání či si vymýšlí nebo tě těžké radit, když neznáme názor protistrany).:)

Podle jejího chování bych to tipla na nějakou psychickou poruchu, určite se nechová normálně. Pokud matka na své dítě řve, že je hnusné a že ho nesnáší, tak je to docela zlé. Já bych se snažila co nejdříve vypadnout z domu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]