Máte rádi zimu?

Od: Datum: 01.11.14 18:27 odpovědí: 24 změna: 02.11.14 12:30

Máte rádi zimu? Sníh, lyžování, bruslení..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.14 18:43

Ne. Snad sníh snesu okolo Vánoc, ale jinak ne. Sníh - to je jen práce - odhazování a zametání. Nelyžuji, jedině umím bruslit, ale na ledě je zima, tak ani to mě už nebaví. A na silnicích je humus, tak se i špatně jezdí s autem... Ne, zimu fakt nemám ráda.

Od: kcin
Datum: 01.11.14 18:52

Já mam zimu rád. I když v 70% po ránu škrábu námrazu z oken auta a musim ometat sníh, mam zimu rád. Neni nic lepšího než procházka zasněženou krajinou s Vaši drahou polovičkou, samozřejmě někde mimo město.

Datum: 01.11.14 18:52

Ne. Hezky se na ni ale kouká z tepla přes okno. Pokud je tedy na sněhu.

Datum: 01.11.14 18:55

Ne,ne,ne!

Ale rád se projdu po zasněžených horách,když nádherně svítí slunce.

Od: mate59
Datum: 01.11.14 18:59

ne, že nemám rád,ale toto období přímo nenávidím a od babího léta se teším na jaro.I Vánoce bych oželel.

Datum: 01.11.14 19:21

Mám rád všechna období, každé má něco do sebe, nedovedl bych žít v Africe nebo někde u rovníku, furt stejná délka dne, furt teplo a otravná havěť. Zimu mám rád, protože nejen rád lyžuji, bruslím a podobně (a nerad taky uklízím sníh a topím), ale taky si konečně oddychnu od věčného shonu a práce kolem RD.

Od: ria®
Datum: 01.11.14 19:27

Ne-e, zima mě ubíjí, kéž bych mohla být medvídkem, ulehnout k zimnímu spánku a probudit se na jaře. Jaro miluji..

Od: losmajos*
Datum: 01.11.14 19:36

Já teda miluji zimu :) lepší než léto a jaro -,- :-D nesnáším vedro... a v zimě si můžu zalyžovat :)

Datum: 01.11.14 19:58

Mám rád zimu, poněvadž mám sousedi, kteří obden střídavě sekají motorovou sekačkou, jen když to mají vyholeno a tři sousedi to je každý den 2-3 hodiny rachotu, včetně nedělí a jen se kochachí a kochají

Datum: 01.11.14 20:04
Rád plavu na písáku a do práce jezdím na kole. Zimní sporty mi nic neříkají. Z toho vyplývá jasné NE pro zimu. Referendum vychází celkem jednoznačně. Bohužel na naše hlasování příroda kašle.
Od: uska®
Datum: 01.11.14 20:16

Miluji zimu, ale ne loňskou. Doufám, že nám to letos příroda vynahradí a bude moooc snížku a sluníčka.

Datum: 01.11.14 20:22

Jak už tu někdo napsal-nenávidím ji.Možná o štědrý den,kfyž trochu poletuje sníh a hbed roztaje.Na lyžích jsem stál naposled asi před 40 lety a na bruslích taky tak.To jsem ještě neměl tolik rozumu

Datum: 01.11.14 20:42

Zimu lze přežít, příroda si potřebuje odpočinout. Zimní sporty nepěstuji a pochody je možno přizpůsobit: Kratší trasy, méně náročný terén, lokality s menším výskytem sněhu, což jsou například okresy Louny a Rakovník. I k pozorování je toho dost; mnoho ptačích druhů je v zimě aktivních, také divočáci shánějí potravu a jsou v terénu lépe viditelní. *kafe*

Od: petr02
Datum: 01.11.14 22:25

Ano, zimu miluji a léto nesnáším.

Datum: 01.11.14 22:31

Těžká otázka, normálně bych napsala jasné NE zimu ráda nemám ale jelikož mi s příchodem zimy, končí ježdění na chalupu tak já vlastně zimu miluju.

Datum: 01.11.14 22:33

Nee :( v příštím životě chci bejt medvěd a vzbudit se až někdy v březnu :)

Datum: 01.11.14 23:05

Zimu mám rád. Vyrostl jsem v podhůří a jako děti jsme na kopci trávili hodiny a hodiny. Běžky jsem někdy připínal i 3 metry od vchodovejch dveří a to jsem nebydlel na žádný samotě ale uprostřed okresního města. Když zima, tak pořádná - na sněhu - tím myslím víc jak 20 cm, ne 3 centimetry a u Muzea 4... A teď do mě

Čvachtanici, bláto a holomráz nesnáším.

Datum: 01.11.14 23:26

Pro mě byla naprosto ideální ta minulá zima. Nebylo sněhu, dobře se jezdilo, jelikož silničářská lobby na zimu zrušila uzavírky. Co víc chtít?

Od: luluu
Datum: 01.11.14 23:35

Pěkně se na zimu kouká, na sníh, co se třpití, ale jinak už teď trpím. Jsem spíše teplomilná :)

Datum: 01.11.14 23:42

Zima... no, šlo by to, kdyby bylo takhle do Vánoc a pak se konečně začalo oteplovat.

Datum: 02.11.14 00:51

Nemam rad zimu. Krome jednoho zazraku a to ze v zime nelita zadny hmyz.

Datum: 02.11.14 06:55

Jako dítě jsem ji milovala. V obci byly 2 velké rybníky, mrzlo, jen praštělo a my lítali na šlajfkách, kličku přivázanou na provázku na krku. Taťkové večer chodívali po hrázi a naháněli nás domů. Nebyly mobily, náramkové hodinky, to byla vzácnost. A v zápalu boje člověk snadno zapomněl, že je kolem něho už tma. Dneska zejí rybníky prázdnotou. Proč? Že by už nikdo neměl brusle na kličku? *smich*

Na saních či jasanových lyžích se spoustou řemení jsme brousili největší kopec za vsí - Hrůšovu skalku. Kdo sjel - ten byl král a všichni si ho považovali. To bylo pádů, ran a modřin, než se mi to taky podařilo. Ale nakonec jsem sjela.

Dneska zimu nemusím. Bruslit sice umím a brusle dosud mám, ale už mě to nějak neláká. Nemám k sobě partu kamarádek, jako kdysi. V mém věku u nás nikdo nebruslí - a placatit se tam sama? No řekněte!

Musí se přezouvat gumy, musí se topit /a následně doplácet za plyn, protože se pokaždé protopí víc, než si člověk myslel/. Daleko raději mám šortky a tričko, než těžkou bundu a kozačky.

Sníh mám ráda, ale v našem Polabí už úplně vymizel. Když ano, za den je z toho šedivá mokvavá břečka. Mám na půdě běžky, ale sněhu bylo naposledy trochu víc někdy před 10 lety, to jsem se naposledy projela po lese. Ty podmínky jsou prostě špatné.

A tak už se těším, až se objeví špačkové, po nich vlaštovičky, až vylezou z hlíny první zelené špičky bledulí a sněženek. Až bude svítit a hřát sluníčko, až dám peřiny ven na bidlo. Zima by prostě vůbec nemusela být. Jaga.

doplněno 02.11.14 06:59:

Nekecám. I když nebyl ještě led, aspoň jsem si nosila své brusličky po dvorku! *haha*

Od: babusa
Datum: 02.11.14 12:30

Jako většina,zimu nemusím,jen když napadne sníh,jinovatka,čisto,bílo,jiskří to-jenže to bývá chvilku.Ani léto nemusím,vyhovují mi teploty okolo 23 st.Nejraději mám podzim a nejen kvůli nádherným barvám,mám ráda i dešť,už jako malou mně nazuli do gumáků a vyslali ven když pršelo-a domů jsem došla ucachtaná,zablácená,vynadání,ale já šťastná,když jsem dupala v loužích a blátě-kolikrát mám chuť to dělat i v této době,ale nevím,jak by to neslo moje okolí.Jaro mám ráda,když rozkvetou stromy a květiny,slunce už má sílu,ale zas kvůli létu se netěším až skončí.Pročetla jsem si babujagu a taky vzpomínám jak bylo.Vlítla jsem do fotek,nějaké mám,ale nemám"hen tu mašinku",co by mi fotky naskenovala do noutbuku,tak jsem to ofotila a zkusím vložit.Některé nemůžu,protože jsou na něm i lidičky,kteří by asi nebyli rádi kdybych je sem vložila,pokud by se poznali.Nejsou kvalitní,jsou ofocené,...Na jedné jsem s o 4 roky mladší sestrou co táhnu na saních a na druhé s tetou,které je letos 88 let,už je jediná z rodiny,kterou máme po odchodu rodičů,tetiček,strýčků.Asi to dělají dnešní "dušičky",že tak nostalgicky vzpomínám-holt jsem ve věku,kdy už vím co bylo v dětství a nepamatuju si věci před měsícem.Ale sníh býval pěkný,čistý,jezdili jsme na saních celé party dětí nebo po zadnici-doma vynadání,protože jsme byli zmrzlí,zadky zimou domodra,mokré všechno a hlavně oblečení od sněhu tvrdé..Stavěli ze sněhu bunkry,sněhuláky,iglú.Tak aby nebylo doma nadávání,tak jsme tatínkovi se sestrou braly pytle na brambory a vycpaly novinama a jelo to taky.Tak zkusím tam vložit foto a všem pěkný den.

Od: nikc®
Datum: 02.11.14 12:22

Dobrý den. Miluju bruslení. Jinak zimu nemusím.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.