Letiště Plzeň?

Od: Datum: 01.11.14 04:03 odpovědí: 6 změna: 01.11.14 13:08

Proč je v Pardubicích letiště a např. v Plzni ne? Vždy jsou Pardubice menší než Plzeň, co je na nich tak vyjímečného?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.14 06:31

V Plzni bývalo na Borech také velké letiště.Dnes je tam průmyslové zóna. Doplatilo blízkost Německa a možnosti tam něco postavit. Pardubice jsou naopak blízko Prahy a slouží zejména pro nízkonákladové společnosti. Je prostě levnější než Ruzyně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 01.11.14 07:41

Asi to bude lepší strategický místo. Rychlý žel. koridor na Prahu a Moravu, dálnice na Prahu. Navíc Plzeň je sice větší, širší aglomerace dá něco kolem 300 tisíc obyvatel, ale Pardubice tvoří aglomeraci s Hradcem Králové plus je docela v blízkosti i Olomouc, které letiště nemá, takže jednoznačně Pardubice vítězí nad Plzní, by je to také významné město. Plzeň by zase mohla mít vysokorychlostní tra nebo minimálně daleko lepší spojení s Mnichovem/Norimberkem (teda pokud se to u nás bude budovat).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.14 09:11
avatar
Nejde jen o velikost města, ale taky třeba o strategické místo nebo turistickou atraktivitu. Proto je třeba letiště s pravidelnými linkami (hlavně tedy do Ruska) i v Karlových Varech, které jsou ještě menší než Pardubice.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 01.11.14 09:27

Je mnohem složitější. Je otázka zda je vůbec v Plzni letiště potřeba. Co se týká civilní dopravy, tak v Praze jste za hodinu a letecká doprava nákladů je ekonomický nesmysl. To je lepší investovat do zkvalitnění dálnic a možná železnice. V neposlední řadě tu je otázka hluku z letiště, protože z letiště v Línech, které by přicházelo v úvahu, by bylo slyšet letadlo po celé Plzeňské pánvi a navíc dotčené obce mají ve volebních programech blokaci navyšování leteckého provozu na tomto letišti. Dobře pamatuju ještě, když z Lín startovaly MIG21 a ... dávám za pravdu představitelům těch obcí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.14 12:45
Z Plzne je to na Ruzyni rychlejsi cesta, nez z druheho konce Prahy.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.14 13:08
avatar

V době "železné opony"bylo v naší republice řada letiš vojenské provenience,kromě základní sítě civilních letiš.Nesmí se zapomínat,že z hlediska tehdejších vojenských stratégů by bylo vojenské letiště u Plzně dost na ráně.Nehledě na to,že byla v blízkosti vojenská základna v Brdech a Jincích.Letiště v Líně u Plzně dostačuje a plní funkci oblastního letiště.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.