Bolest palce u nohy

Od: Datum: 31.10.14 18:48 odpovědí: 3 změna: 01.11.14 10:25
Dobrý den,jak býva kůžička u palce tak já to tam nemám srostlé s nehtem.Když chodím v botech a nebo přitlačím na palec tak to bolí.Co myslíte že s tím mám dělat? K doktorovi se mi nechce protože mi beztak řekne že mi ten nehet utrhnou a četl sem že se to pak může stát znova takže trhání ne.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.14 18:52
avatar

Zarostlý nehet je opravdu úporný problém. Nestříhejte nehty do obloučku, ale rovně a střed nehtu si vertikálně pilujte, aby se ztenčil a konce se pak zvedly a nezarůstaly. Tak mi to poradil aspoň doktor mně. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.14 02:45
avatar

K doktorovi si zajděte, jinak to bude jenom horší. Trhání nehtů se provádělo ve středověku v mučírnách ), ale Váš nehet nutně potřebuje vyléčit ! Možná nosíte malé boty... (nohy nemáme úplně stejně velké, takže druhá bolet nemusí).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.14 10:25
avatar

Ale doktor to jinak, než strhnutím, příp. odstříhnutím, řešit nebude a jediné, čeho se takovým zákrokem dosáhne, je, že nehet po dosažení určité délky začne zarůstat znovu (a to většinou dříve, než předtím).

Vím, že to není příjemné, ale já doporučuji nehet nechat být a jen sledovat, aby nezačal příliš hnisat. On postupně doroste do takové délky, že tu kůži přeroste a jak se uvolní, tak bolest přejde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.