Jak se mám donutit?

Od: Datum: 11.11.14 21:46 odpovědí: 4 změna: 12.11.14 08:19

Dobrý den, od jakživa mám takový problém. Hrozně moc bych ve svém volném čase dělal počítavou hru a hudbu. Mám spoustu dobrých nápadů a v hudbě kapku úspěchu. Problém je v tom, že me to baví dělat, ale ne učit. Prostě když už dokoukám to video na youtube, tak v programu vydržím třeba 4 hodiny, ale vždycky skončim, když něco neumím jsem línej se koukat na hodinové video. Co mám udělat?:D Myslíte, že by pomohlo si vzít třeba sestry notebook k počítači a zapnout si video na notebooku a pracovat na PC? Poradte prosím nejake metody nebo něco :D Děkuji moc ))


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.14 21:55
avatar

No, když jseš línej se hodinu koukat, aby ses něco naučil co potřebuješ, tak to asi hrozně moc udělat nechceš. Asi bys to chtěl udělat, ale tím to končí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.14 21:58

ahoj,

na lenost lék není, lepší 4 hodiny, než vůbec. Mě vždycky pomáhalo, že jsem si řekl co z toho budu mít, nebo kam mě to posune, zkrátka mělo to posloužit nějakému účelu, jestli finance, nějaká slečna nebo dokázat něco sám sobě a okolí, tak jsem se přemoh. Jestli jsi schopný u toho sedět denně 4 hoďky, tak je možnost, že se časem dostaneš do fáze, kdy tu lenost překonáš a zvládneš třeba i 2x tolik, pokud máš tolik času ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 08:09
avatar

Takové otázky mi příjdou úplně nesmyslné. Příjde mi to, jako bych se zeptala, že mám hlad, ale jsem líná si ukrojit chleba, co mám dělat. *zed* Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.14 08:19
avatar

Je to o motivaci. Musíš vědět, proč to chceš a k čemu to chceš a pak se donutíš i myslet a koncetrovat se na něco, co je pro tebe složité. Lze si to pouštět též po kouscích, jestli máš narušenou koncentraci.

Mimochodem, nevím, kolik trávíš času na PC, ale typicky narušená koncentrace je počínajícím znakem digitální demence, později následují poruchy paměti, někdy se přidá i citová oploštělost. Počítač ti kousek po kousku změní mozek ve skákající splašenou opici, která není schopna se soustředit na delší text a jen překlikává a překlikává z místa na místo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.