Dnes mi umřel pes

Od: Datum: 30.10.14 21:11 odpovědí: 21 změna: 04.11.14 23:54

Před chvílí mi umřel pes. Ani na veterině mu už neuměli pomoci. Zdravý a veselý tvoreček. Napadl ho a potrhal pes, kterého jeho majitelé nikdy nevenčí na vodítku, i když dobře vědí, že jejich pes je agresivní a rád napadá druhé psy... :(

Píšu to sem, jelikož je mi moc smutno. Dnes byl den blbec.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 30.10.14 21:17

Dobrý den, tak, to je velmi smutné - pejsci umírat nemají, ale mají nás těšit. Toto je navíc smrt zbytečná. Já jsem pejska vodil vždy na řemínku a měl jsem z volně pobíhajících psů strach. Tak, hodně sil a nesmutněte dlouho.

doplněno 30.10.14 21:54:

Nyní na to asi nemáte myšlenky, ale myslím, že by se dalo požadovat finanční odškodnění. Více by Vám řekl advokát.

Datum: 30.10.14 21:50

No - já žiji se psy prakticky po většinu svého života. Ale už jsem se zařekla, že asi žádného dalšího nechci. To jsem sice říkala vždycky, ale tentokrát už opravdu ne.

Datum: 30.10.14 21:36
:( Teda něčemu takovému ještě muset přihlížet.. Ta bezmoc :(
A co bude s tím psem, který potrhal toho Vašeho? Aby neublížil ještě nějakému jinému pejskovi :( Pes za to nemůže, mohou za to nezodpovědní majitelé.
To je hrozný..
doplněno 30.10.14 22:02: Přece jim to nemůže projít jen tak? :(
Člověk míní, osud mění a často se ukáže, že vše zlé, je k něčemu dobré - ať to zní jakkoliv kýčovitě. Třeba je někde pejsek, kterému je souzeno najít domov zrovna u Vás..
Datum: 30.10.14 21:46

No je mi děsně. Co bude s tím druhým psem? Nic. Dál se bude vesele venčit bez vodítka... Už takto potrhal jednoho psa, o čem vím.

Od: asd*
Datum: 31.10.14 10:21

Na majitele trestní oznámení + chtít náhradu škody a náhradu citové újmy. Nemazat se s nima, možná tím zachráníte dalšího psa. Pokud to nebudete řešit, tak ho nechají volně a je jen otázka času kdy bude zase průšvih.

Dalšího pejska si pořiďte - tenhle sice skončil děsivě, ale určitě u vás prožil hezký život. Dovolte to i dalšímu.

Cizí volně pobíhající pes, který není pod kontrolou páníčky - při útoku resp. ještě než kousne tak ho vystříkat pepřákem nebo paralyzer. Pokud páníček bude držkovat, tak zdokumentovat a volat policii - napadení cizím psem. Musí to řešit, pokud to sepíšete písemně a ohlídáte si je, tak to do koše hodit nemůžou.

Od: ria®
Datum: 30.10.14 21:50

To je mi strašně líto :(

Datum: 31.10.14 06:17

. Milá Eulálie, přijměte mou hlubokou soustrast. Já mám psy hrozně ráda, snad i víc, než některé lidi. Člověk se dokáže . radit, ubránit, domluvit, pes ne..

Měla jsem pejska, kamaráda, celý život. Namátkou - poslední tři: Betynka, Čertíček /ten se mi utopil/ a Aronek - žlutý labradorák, umřel 9. 10. 2010. Od té doby pejska nemám, pečujeme s manželem o jeho těžce dementní matku, na psa by nezbývalo dostatek času a nebylo by to pro něj ani vhodné prostředí /kdo ví, co by mu třeba nechtíc mohla provést/. Ale až jednou...první co bude, seženu si pejska.

Sežeňte si taky pejska, uvidíte, nebudete tak bolestně vzpomínat, nový ďáblík vás nenechá. Budete se mu věnovat, pečovat o něj, mít ho ráda. Na toho nynějšího nezapomenete, ale nebude to tak strašně bolet, jako kdybyste měla prázdné ruce. /prázdnou misku, vodítko, pelíšek...*plac*/Podívejte se na net, kolik těch smutných psích očí čeká v útulcích na svého páníčka, na pohlazení. Určitě aspoň jednomu z nich pomůžete, věřím tomu, že ano.

Ten Váš přešel přes Duhový most a uvidíte, čeká na Vás a jednou se spolu zase setkáte.

Neznala jsem ho a přitom tady bulím a slzy mi padají do klávesnice. Pejskové by umírat neměli.

Na nezodpovědného majitele bych podala TO. Tomu Vašemu to, pravda, už život nevrátí, ale může to zachránit ostatní pejsky, kteří by se tomu neurvalci mohli připlést do cesty. Jaga.

Datum: 31.10.14 07:16

Eulálie, to je mi vás velice líto. Přišla jsem už o dva pejsky a ti se mnou stále žijí. Stále mám v paměti, jaké zvuky vydávali, když se třeba se zíváním protahovali nebo když jsem s nimi nemluvila. Jak zasmrděli, když jsme přišli z deště, jak. . . Vy to máte o to horší, že jste byla u toho, když zdravého psíka rve cizí pes, naprosto bezohledného člověka. Musela to být nepředstavitelná hrůza. Určitě jste četla to mé vyprávění ze začátku léta. Ještě dnes, když si na to vzpomenu, celá zavibruju. Dobře, že jsem zareagovala tak instinktivně, jinak bych byla nešťastná jako vy. Ale já bych to takhle nenechala. Já bych udělala veliký kravál. S haj*zlem jedním sobeckým, bezohledným, nadutým, který si myslí, jak umí svého psa ovládat! Já bych ho donutila nést zodpovědnost za své jednání. *bum* Eulálie, uložte si pejska do paměti a do srdíčka a pořiďte si pejska, ne proto abyste svého nahradila, ale proto, že se pejsek u vás bude mít dobře a bude vás milovat stejně tak jako vy jeho.*mala*

Od: buss®
Datum: 31.10.14 10:31

Nebývá to lehkéé

Datum: 31.10.14 11:02

Je mi to moc líto, vím, jak je tohle těžká situace. Napadení druhým psem a bezohledný majitel psa je noční můrou každého pejskaře. Je to strašná bezmoc, když se něco takového stane. :(

Chápu, že už nového psa nechcete. Kdybyste si to ale rozmyslela a nějakého psa chtěla časem, ráda vás přivítám v útulku, kde mnoho let dobrovolničím a nabídnu, co máme k adopci (www.utulek-kralupy.estranky.cz), ale to musí dozrát čas a pokud se vám do dalšího psa nechce, nenuťte se do toho.

V létě jsme byli na dovolené v zahraničí a zavolala mi plačící dcera, která byla běhat, že ji napadly tři boxerky bláznivé baby, která je venčí pohromadě a neudrží a pouští vodítka, ty ji strhly do příkopu a vážně potrhaly naší fenu, která byla na vodítku vedle nohy a nevšímala si jich. Naštěstí holce nic neudělaly.

Baba stála opodál jak Lotova žena a jen čuměla, jak si s tím dcera sama poradí a mačkala bezúčelně nějakou páčku od elektrických obojků těch psů, na které vůbec nereagovali. Nakonec si poradila dcera sama, ale měla z toho šok. Naše fena, chudák, měla co dělat, aby přežila a stálo nás to na veterině několik tisíc a spoustu prosezených hodin, byla potrhaná a dostala do toho anaerobní bakteriální infekci.

Bohužel jsem do toho nemohla přímo zasáhnout, nebyla jsem tu a dcera nezavolala policii hned při incidentu, ani si to nevyfotila mobilem, protože měla co dělat sama se sebou, ale po návratu jsem dceru jsem pak donutila podat trestní oznámení. Propátrala jsem internet a zjistila, že baba je dobře známa svými incidenty a její psi pokousali už kdejakého psa z okolí. S údivem jsem zjistila na policii, že žádný z napadených pejskařů nepodal trestní oznámení.

Tito psi před měsícem napadli další děvče, ale neodnesl to tentokrát jeho pes, ale děvče samo a skončilo na chirurgii. Pokoušela jsem se s ní spojit, aby se přidala k našemu TO, ale nějak se nezadařilo. Netuším, jestli její ošetřující lékař nahlásil pojišťovně zaviněný úraz, jak je jeho povinností, pak by to pojišťovna s policií musela řešit a dát paní ošetření k úhradě, i kdyby toto děvče TO nepodalo.

Nevím, co se ještě bude muset stát, než se obec rozhoupe k radikálnímu řešení v součinnosti s policií. Obec má pravomoc dát takové osobě zákaz chovu zvířat. navíc, pes má od letošního roku nejen faktickou, ale i citovou hodnotu. Takže i u soudu by to odškodnění bylo vyšší, než jen pár stovek za voříška.
Dcera už je poučená, má pepřový sprej a doporučuji ji házet psa za plot, do popelnice, kamkoliv na vysoké místo, kde se k němu druhý pes nedostane, když se ve městě dostane do potíží, je to lepší než řešit rvačku. Ne vždy se tomu člověk ubrání a někdy to skončí blbě. Bohužel, pes, který zabíjí, tomu často přichází na chuť a svůj kousek rád opakuje, to jsem se přesvědčila několikrát. :(

Datum: 31.10.14 11:42

Je mi vás líto, znám to, každého kamaráda jsme oplakali a 100x si říkali, další už ne. Nejhorší bylo, když nám děda přejel jezevčíka na dvoře traktorem, nemluvili jsme s dědou víc než rok, ne proto, že Deniska přejel ale proto jak se k tomu stavěl, pro něj to byl pes, pro nás kamarád a člen rodiny. Nikdy jsme to nevydrželi dlouho a jak bylo štěně, bylo po smutku. Už si na výchovu psa netroufám a věřte mi, často jsme vzpomínali na šeltii Nička, kočku jsem nechtěla, pes je pes ale hlídám dceři kocoura ragdol a doufám, že mi už zůstane, úžasný mazel, příjde na jméno, nemusí se venčit a v posteli se krásně tulí.

Od: toznam
Datum: 31.10.14 12:38

Zdravím,

taky jsem už nechtěla pejska,když nám odešel další pes,ale stářím. Nechtěla, protože vždycky musíme snášet nezodpovědné majitelé psů na volno, psů, kteří nemají přivolání. S tím žiju celý život. Nikdy jsem neměla agresivního psa , vždycky je vychovanej a v pohodě i k jiným psům , lidem ani nemluvě. Ovšem když někdo vrazí na náš dvorek , tak to vím. Vrčí, rozezenají co mají hlídat.

Cítím s Váma a chápu, že do takových podmínek, kdy se musíte častokrát vystavovat takovému nebezpečí se Vám ani nechce mít dalšího psa. Já zase neodolala, máme zahradu, zabezpečenou a dva utulkáče. Když jdeme venčit, tak jdeme vždycky dva a jdeme jak ochranka. Nosíme pepřák, nůž a elektrický paralyzér. Máme tu pár lidí , co venčí stafordy a vlčáky na volno s tím, že nemají přivolání. Nesmí před nimi běžet ani dítě, nikdo. Musíte zůstat stát , tak vždycky křičí venčitel na děcka ze školy, neběžte a nechte se očichat. Je otázkou času až se někdo rozběhne...Na obci vyřešeno pouze stylem---veřejný rozhlas, nenechávejte běhat psa na volno, čeká se co se stane. S nimi se nedomluvíte, myslím ani s majitelama. Jeden náš pes už byl pokousán do krve a to na vodítku. Už jsem to viděla z dálky, visel na pneu na zahradě stafík, chlapík otevřel branku, že ho jde venčit. Já s manželem v pozore, nebylo kam uhnout a to byl stafík ještě v podstatě mladej, měl rok a to jste měla vidět, jak zamával s našema psama na vodítku,potažmo rozdovádeněj předtím z pneumatiky...Majitela na zavolání neposlechl, tak ho s manželem spacifikoval a moooc se omlouval, že nás neviděl jít, když vycházel ven, ale náš pes měl ujmu. Už tím směrem ani nechodíme, páč ho pořád venčí na volno...K jeho omluvě snad jenom to, že se omluvil a ptal se na náhradu škody...ale škody? Vždyt je to živý tvor napadenej na vodítklu, to není škoda, ale smutek, nezvratný proces... Ne, bez paralyzéru, pepřáku a nože a taky vždycky ve dvou. Je to na prd, ale svoji smečku nedám , takže asi bude průser až se to zopakuje, třeba někde jinde i s jiným psem. Nicméně snažíme se tomu co to jde předcházet. Nechodíme tam, kde se nám už něco stalo. Vídět do dálky, mít kam hnout, aby jsme vědeli, kdo půjde první , pokud´ není kde se spíše schovat, či zvolit jinou trasu. Taky mi pomohlo, tohle seskupení, při venčení jedné paničky a jejího psa, když viděla z dálky, že si vytahujeme pepřák a jině, tak si ho zaklekla a čekala, až zajdeme hodně daleko. A víte proč zaklekla, páč sebou neměla ani vodítko a pes z pod ní startoval na nás. Co o něčem vypovídá, jdu bez vodítka a psa mám agresivního vůči jiným-její blbost. Nechápu , neměla sebou ani vodítko...

Držte se!

Od: pt®
Datum: 31.10.14 13:07

Milá "eulalie", přesně vím, co prožíváte a i mně se svírá žaludek. My měli také pejska Pupíčka, byl z útulku, kam ho i s jeho třemi sourozenci přivezla Policie, protože je někdo dal do krabice a vhodil do popelnice. Tak jsme Pupíčka vypiplali a byl z něhěho pěkný pejsek. Když mu byly 4 roky, byl ho manžel venčit, jako vždy na vodítku. Bylo to před lety, v sobotu na Valentýna. Jenže se potkali se sousedovým vlčákem, který byl na volno a také bez obojku. Pustil se do našeho malého Pupíčka a překousl mu pravou packu pod ramenním kloubem. Soused ani neměl za co svého vlčáka chytit a odtáhnout až se to nějak podařilo. Manžel vzal Pupíčka do náruče a přišel s ním domů, byl úplně v šoku a psík samá krev, podlitina a kňučel. Byl svátek, byla sobota a veterina fungovala v Horoměřicích, kam jsme okamžitě jeli. Tam Pupíčka zrentgenovali, dostal injekci a objednali nás až na druhý den na operaci. Tak jsme jeli s Pupíčkem domů, tlapka se mu houpala, jako kus hadru, ale byl statečný. Druhý den proběhla operace. V kosti měl drát, ještě kovové podložení a sešroubované 15 šrouby, jak byla kost rozdrcená. Já vše ohlásila na policii, byli jsme u výslechu já i soused, předložila jsem účet z veteriny a žádala náhradu. Léčba s operací se vyšplhala celkem na 15 tisíc korun. Soused nejprve nechtěl zaplatit celou částku, ale nakonec mi peníze na dvakrát přinesl. Ale mohu Vám říct, že se stejně dále nic nedělo. Občas sousedka špatně zavřela zahradu a vlčák utekl a pobíhal v ulici, že jsem nemohla vyjít ven, abych si došla na nákup. Skončilo to, až vlčák stářím pošel, Bohužel náš Pupíček pak velice vážně onemocněl a do roka odešel do psího nebe také.

"eualie", bylo to pro mně také moc těžké, protože jsme ho měli od miminečka, říkala jsem, že už nikdy pejska nechci, no, vydrželo mi to půl roku a už jsem si v útulku vyhlídla znova pejska. Byl to bezdomovec, kterého jeho majitel vyhodil na ulici, když přišel o práci a o bydlení. Tak byl pejsek přes zimu na ulici až nějaká duše volala Polici a tak se dostal do útulku v Kralupech a odtamtud k nám. Je velice hodný, vděčný, oddaný a vynahrazuje nám našeho Pupíčka.

"eualie, cítím s Váma a napsala jsem to proto, že vím, jak Vám musí být. To víte, bolet bude vzpomínka vždycky, ale třeba na Vás někde čeká pejsek, který nikoho nemá a s láskou by se Vám odvděčil, kdybyste se jej ujala. Třeba to nebude hned, ale myslím si, že si určitě ještě pejska přídíte. Držte se. - pt

Datum: 31.10.14 13:24

To je mi líto... :( Nechci nijak radit navíc jsem hloupé děcko... ale já kdyby mi pes pokousal mého psa a věděla bych čí pes to byl,jdu si o hezky ručně a stručně vyřídit s majitelem psa.Trošičku profackovat... a zavolala bych ochranu zvířat nebo útulek že se o něj pořádně nestarají a tak napadá ostatní pejsky...

Datum: 31.10.14 14:28

Děkuji všem za podporu. Víte, kdo není pejskař, tak nechápe, že člověk může smutnit po svém zvířecím kamarádovi. Toto pochopí je ten, kdo má psy a zvířata celkově taky rád. Ten náš hafan byl z útulku. Taková pouliční směs. Dobrácká a veselá duše, která v mé rodině viditelně pookřála. Fakt. Dneska si už říkám, že někdy možná, až emoce opadnou, tak si zase psa z útulku vezmu. Bez psa je doma smutno

Datum: 31.10.14 16:33

Eulálie, i já se přidávám se svou soustrastí. Sama prožívám smrt svého kocourka, jak víte, a nemohu se z toho vybabrat. Tak Vám ani nemůžu napsat, že to přejde. Mne to teda zatím nepřešlo...Suzy

To nemusí být pejskař ani kočičí, když milujete to zvíře, je úplně jedno co to je

Od: babusa
Datum: 01.11.14 11:37

Vím jak bolí,když odejde pejsek,je mi Vašeho líto,i Vás.Myslela jsem,že to u mně nepřebolí,ale myslím na svou fenečku často,chybí mi,jinak už to nebude.Je to 2 roky,dalšího pejska už nemáme a tak to zůstane.Měla jsem pejsky 3,první 2 byli kříženečci,ale úžasní,poslední byla jorkšírka.Už prostě nechci zažít,že pejsek najednou není.Jorkšírka umřela v 16 letech,už na to měla právo,ale ...Ti první 2 bohužel ne věkem,ale první fenečku zastřelil opilý "myslivec",věděl na koho střílí,taky ji hned ukryl,abychom ji nenašli,mstil se prvnímu mužovi po nějaké hádce,ale já s dcerou jsme za to nemohly,ani pejsek.Druhý mi bohužel při mém venčení mou nepozorností vlítl pod auto,i když se nikdy nevyškubl,poslechl na slovo,ale přes silnici se hárala fenka a prostě se to stalo,dlouho jsem to nemohla zvládnout,až když jsme jako "náplast" dostali po půl roce jorkšírku,tak jsem se musela věnovat jí a začla se vzpamatovávat.Když jsem teď četla Vaše písání,vzpomněla jsem si,že před 2 roky zde bylo velké povídání o pejscích,když odejdou.Našla jsem si to,jmenuje se to "Smrt pejska,odešel přítel".Koukněte se na to,jsou tam moc hezká svěřování a prožívání citů po odchodu pejsků.A když jsem si to četla,docela by mně zajímalo,jak jsou na tom ti pejskaři teď,jestli mají nové pejsky atd.Nutt má nového pejska Eimy,"slunečkopavla "má pořád Orku ve znaku,zajímala by mně Štěpánka63,jak žije s Mikýskem.I ostatní,třeba Jarunka,která už taky jiného pejska nechtěla.No a já jsem ta s jorkšírkou Paty.Jen nevím,jestli za tu zvědavost nebudu vymazaná,ale je to volná diskuze,tak třeba ne.Tak Vám přeji,abyste všechno zvládla.

Od: hm®
Datum: 31.10.14 17:45

Dobrý večer. Je mi moc líto, co Vás potkalo. Taky nám před lety pittbull pokousal hafinu. Jezdili jsem pak asi měsíc nebo snad ještě déle, k doktorovi na injekce, protože dostala nějakou divnou infekci (doktor se pak přiznal, že kdyby nezabíralo ani to, co postupně nasadil, už měl v zásobě jen nějaké Tněco, o čemž jsem se později dozvěděl, že je uspávačka!).

K našemu případu byla zavolána policie (přijeli asi za 50 minut, "kabrňáci"!, už jsem byl rozhodnut, že na ně nebudu čekat; mezitím jsem hafinu nechal na blízké zahrádce jedné paní, kterou jsem znal z procházek, měla takového čoklíčka, co k nám vždycky běžel , syn té paní mě dokonce dovezl domů pro auto). Večer projednání na policii, později se případ řešil jako přestupek na MÚ, naštěstí MÚ rozhodl o vině a povinnosti nahradit veškerou škodu (tj. veterináře + cestovné). Plus pokuta za přestupek. Trvalo ale snad ještě rok, než jsme z toho hajzlíka majitele vyrazili náhradu škody. Ale nepovolili jsme, poslali několik upomínek, urgovali na MÚ (paní tam už jen nevěřícně kroutila hlavou, jak se šprajcuje), nakonec jsme MÚ požádali o "výkon rozhodnutí" (což oni ke svému rozhodnutí udělat můžou a představovalo by to zřejmě např. nějaký druh exekuce) a rázem bylo zaplaceno vše. Ty peníze nás nevytrhly, ale byl jsem rád, že to tomu mrzákovi jen tak neprošlo. Vy byste taky neměla jen tak mávnout rukou, jinak se nic nezmění.

Datum: 31.10.14 18:02

Je mi Vás líto,ale už život je takový.

Datum: 31.10.14 20:18

Dobrý večer, Eulálie, také se přidávám s vyjádřením soustrasti. Vím, co to je a jak to bolí přijít zbytečně o milovaného psího kamaráda. Až ho opláčete, možná časem dáte ještě lásku a domov dalšímu pejskovi, a ten Vám to z celého srdíčka vrátí... Držte se.

Od: kromach
Datum: 04.11.14 23:54

Trestní oznámení podat. Nejen proto, že ten pes může napadnout další psy, ale hlavně lidi nebo dokonce děti, proboha!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.