Rozdíl mezi agenturním a kmenovým

Od: Datum: 11.11.14 18:07 odpovědí: 4 změna: 11.11.14 19:54

Dobrej prosím vás mám menší otázečku jaký je rozdíl mezi agenturním a kmenovým zamestnancem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 11.11.14 18:20
avatar

Kmenový je váš a agenturní zprostředkovaný - u svého vedete veškerou evidenci,včetně odvodů na soc. A zdr.poj,daně,agentuře zaplatite za agent.zam. třeba 1O0kč/h a ona se stará o další sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vklus
Datum: 11.11.14 18:31

A ještě (minimálně) jeden podstatný detail tam je. Kmenového zaměstnance nevyhodíte jen tak lehce a bez náhrad. Agenturního ano. Jeden den dojde, ke konci směny se mu řekne končíš a nechoď a on končí. Respektive končí u tohoto zaměstnavatele u agentury třeba ne ta mu třeba dohodí něco jiného, ale praxe je taková, že mu dohodí práci na druhém konci republiky za horších podmínek, atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.14 19:54
avatar
Přesně tak, souhlasím. Nedávno jsme to řešili v jedné firmě, 30% kmenových Čechů, zbytek agenturních bulharu, rumunu apod bez vyučení a bez jakýchkoliv jiných znalostí o oboru. Plat kmenových 90kc na hod, plat agenturnich 180kc na hod. S tím, že agenturnim se neplatí dovolené a nemocenské. Ale zas si z toho platu nasetri víc :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.14 18:56

Jste-li agenturním zaměstnancem, je Vaším právním zaměstnavatelem agentura práce, s ní budete uzavírat pracovní smlouvu, faktickým zaměstnavatelem bude tzv. uživatel, tj. ta firma, která si Vás, přes agenturu práce,najme. Výplatu Vám bude vyplácet agentura práce, práci Vám bude přidělovat uživatel. Jste-li kmenový zaměstnanec, je Vaším právním i faktickým zaměstnavatelem onen uživatel, máte tedy pouze jednoho (právního i faktického) zaměstnavatele.

Agentura práce Vám nesmí bránit uzavřít pracovní poměr s uživatelem, ani si za to brát (od Vás či uživatele) jakékoliv peníze.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.