Zatažené břicho a rovná záda při chůzi

Od: Datum: 30.10.14 17:44 odpovědí: 4 změna: 30.10.14 23:05

Dobrý den, vím, že by se při chůzi (nebo i při jiné činnosti) mělo dodržovat správné držení těla (= rovná záda), nicméně před chvílí jsem se dozvěděla, že ke správnému držení těla patří i zatažené břicho. Je to pravda? Není to nijak škodlivé? A v poslední řadě - je pravda, že je to i jakýsi cvik pro zpevnění břišních svalů? Dočetla jsem se to na několika webech, proto těmto informacím příliš nevěřím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.14 17:51
avatar

Postav se před zrcadlo bokem. Narovnej se a zkus zasunout bradu a spustit ramena. A koukni se, co ti udělá břicho. Ano, břicho by mělo být zatažené, jenže jsme si všichni zvykli na džíny, které jsou pevné a břišní svaly udrží. Sotva džíny sundáme, svaly neudržíme delší dobu zaťaté.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 18:27
avatar

Podle mě nejde a nemůže jít o zatažené, tedy nějak vcuclé břicho, ale o zpevněné, tedy o zaťatý sval. Zkuste dýchat s vcuclým břichem a zkuste to se zaťatými břišními svaly.

Kdysi dávno, pradávno, jsem si někde přečetla, že Francouzky trénují správné držení těla tak, že třeba u přechodu, když čekají na zelenou, nebo na zastávce autobusu zatínají břišní svaly. Byla jsem tenkrát ještě skoro dítě a zdálo se mi strašně romantické dělat něco jako Francouzky, které jsou přece tak krásné a šik, a ještě o tom ani nikdo nemusí vědět. Bylo to jedno z těch lepších rozhodnutí v mém životě, protože jsem si za desítky let vypěstovala pevné ploché (no, pravda, teď už ne tolik) břicho. Vlastně ho neumím ani povolit, protože když se snažím, mám pocit, že mi útroby sjely kamsi dolů a je to moc nepříjemný pocit. Zatínám břicho podvědomě stále. Škoda jenom, že jsem nepřidala tenkrát i zadek, ale to bych už byla nesnesitelně dokonalá ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 18:27
avatar

A děláte chybu. Tomuto byste věřit měla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 23:05
avatar
Je to pravda. Ochablé břišní svalstvo nedrží páter ve správné poloze a střeva tam, kde mají být. Lidi pravidelně cvičí a břicho visí víc a víc, poněvadž svalová hmota je těžká a gravitace funguje spolehlivě. To co ma člověk ochablé jsou šikmé vnitřní břišní svaly! Ty právě drží napnuti zádových svalů v rovnováze, záda pak nebolí a břišní stěna nevisí. Člověk je tvor sporivy a líný, trávník nekosi kosou, ale nakupuje samojezdici sekacky, místo schodů používá výtah a břicho ochabuje víc a víc. Takže chodit do schodů, nejlépe běhat do schodů a brát je po dvou třech, kolena AZ k bradě. Anebo kleknout na všechny čtyři a přitahovat břicho k sobě. Další řešení popsala inzinyrka - k dokonalosti
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.