Jak často si čistíte zuby?

Od: Datum: 12.12.14 22:59 odpovědí: 19 změna: 29.12.14 23:09

Dobrý večer, po dnešní diskuzi se známým na téma jak často si čistíme zuby mě trochu vyvedla z cesty. Známý si prý čistí zuby jednou za dva dny,nepoužívá nit, mezizubní kartáčky. Když jsem mu ř kal, že si zzuby čistím téměř po každém jídle, používám nit, mezizubní kartáček, solo kartáček, ustní vodu, říkalk mi, že prý nejsem normální, že to strašně přeháním. Toto téma mě navedlo k založení tématu, jak často, jaké přípravky používáte při čištěnéí zubů a jako dlouho si je čistíte? Doufám, že na tom nejsem zas tak zle :D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.14 23:10

Myslím že to nepřeháníte, tedy alespoň ne moc :)

Osobně čistím každý den ráno + večer + ústní voda, a jednou za pár dní to projdu nití.

Kdybych měl čistit po každém jídle, tak nedělám nic jiného - protože skoro pořád něco jím :)

Datum: 12.12.14 23:12

Já si čistím zuby dvakrát denně + po čistění používám ústní vodu.

Datum: 12.12.14 23:25

za mlada jsem si čistila zuby ráno a večer (+ zubní nit),

teď za stara (ještě mám svoje zuby) si je čistím po každém jídle, jinak mi bolí. Ale to je vlastně taky ráno a odpoledne, večer nejím.

Od: hm®
Datum: 12.12.14 23:29

Jo, přeháníš to.

Od: pb®
Datum: 13.12.14 00:47
Jsem na tom podobně jako vy. Tedy ne po každém jídle, to bylo dříve nebo alespoň žvýkačka, nyní minimálně 2x denně, večer se bez niti, jednosvazkového kartáčku a ústní vody neobejdu. A určitě vždy před spaním, i tím po obědě. Jestli má známý připomínky, optejte se ho na počet plomb, korunek, mrtvých zubů, čištění kanálků, vrtání s umrtvením a podobné libůstky.
Od: dalinv*
Datum: 13.12.14 10:55

ono je to hlavně dané genetikou..někdo si může čistit zuby 10x denně a zubní kaz bude občas mít i tak a někdo na to může házet bobky a chrup bude mít nádherný

Datum: 13.12.14 07:54
Jednou denně, jen kartáčkem a pastou, žádná nit ani ústní voda. A moje zubařka, ke které chodím pravidelně každého půl roku mi vždy chválí hygienu a nikdy jsem neměl kaz.
Datum: 13.12.14 12:14

Já ráno a večer,někdy během dne,když je potřeba,čistím tak dlouho dokud necítím že jsou čisté,večer používam nit a škrabku na jazyk,popravdě neumim si představit,že bych si zuby čistila co dva dny*ee*.Podle mě to děláte správně.

Od: jaha
Datum: 13.12.14 14:21

Nosím kartáček sebou v kabelce. Zuby si čistím minimálně 4x denně. Jako dítě a dospívající jsem to nedělala a také všechny kazy se mi udělaly v této době. Od té doby, co si čistím několikrát denně,cca 20 let, tak se mi neudělal ani jeden kaz.

Datum: 13.12.14 16:17

Zuby jsem si nikdy nečistil pravidelně. Pokud jsem předpokládal, že budu mít "rande" s dívkou, tak jsem si zuby vyčistil, nebo si vzal nějaký voňavý bonbón, případně žvýkačku. Vězte, že všechny ty reklamy mají za účel jen to, aby byl odbyt past, kartáčků, jen směřuje z prostých lidí vytahat co nejvíc pněz, atd. Nechci nijak zpochybňovat nutnost čištění zubů. Je mi v současé době 68 let a mám téměř všechny zuby vlastní, ty které chybí, prostě chybí. Mějte se fajn a kupte si kartáček ten nejdražší !

Od: jaha
Datum: 13.12.14 16:21

Dobře jste odpověděl. Chybí vám některé zuby.

Datum: 13.12.14 20:11

Zuby si u nás čistíme ráno po snídani a večer před spaním.

Od: jozinzbazin*
Datum: 14.12.14 14:32

No, tak čistěte. Před měsícem jsem byl u zubaře a nechal tam 1700 Kč. Za půl hoďky. A co jsem provedl? Špatně jsem si čistil zuby, moc jsem prý tlačil a tvrdým kartáčkem...bla bla. Od té chvíle ráno a večer 20 vteřin. Pak pro jistotu ústní vodu.

Pořád vám říkám, že je někdy lepší, když je měkkej.

Datum: 14.12.14 21:07

Je to jak u blbejch. Během mého života se doporučoval tvrdý, pak zas měkký kártáček, neměl být umělý, ale ze žíní, pak zas nesměl být se žiní, ale umělý, technika čištění - krouživé pohyby, teď už zas né a bůhví co ještě. Na čištění zubů se pořádají kurzy za 2 tisíce, prodávají se zubní sprchy atd. Podle mně je to jen tahání peněz, zuby se kazí tak jako tak, někomu víc a někomu míň. Je to hlavně genetikou, pak stravou a ústní hygiena je až poslední v řadě. 2 x deně, ráno večer plně stačí.

Od: kutululu
Datum: 15.12.14 08:24

Já si zuby čistím vždy minimálně 2x denně a to ráno a večer a kazí se mi tak či tak, je to prostě dáno genetikou. Ale čistím si především, abych měla svěží pocit v ústech a zbavila se alespoň hrstky bakterií, zubního plaku a zbytků jídla. To, že si někdo zuby čistí jednou za dva dny a nebo vůbec mi z hlediska jeho kazivosti zubů může být úplně jedno, ať mu klidně vypadají všechny, ale už jen ta představa, že by na mě tento člověk měl mluvit a nebo mi dokonce dát polibek je opravdu nechutná *blee*

Datum: 24.12.14 19:38
Jsem na tom stejně jako vy:-D známí mi říkají, že na čištění zubů mám úchylku :-D zuby se mi naštěstí nekazí, nemam ani jednu plombu a mám všechny zuby, naštěstí jsem to zdědila po tatínkovi :-D
Datum: 29.12.14 22:09

A kolik vám je? Třeba se pak nebudete stači divit! Neměla jsem to štěstí, ani po mamince, ani tatínkovi, blonby mám po 2 dětech, zubů 31 a bylo mi 62. Měla jsem štěstí na zubaře, plonby drží víc než 30 let! A celý život čistím 2x denně.

Datum: 29.12.14 23:06

Dvakrát denně, ráno několik minut a jen klasickým kartáčkem, večer nějakých 10-15 min a používám i jednosvazkový a mezizubní kartáček, zubní nit, škrabku na jazyk a případně ústní vodu. Po jídle občas nitku. Asi to dělám dobře - žádný kaz, žádný zubní kámen, žádný zánět dásní.

Datum: 29.12.14 23:09

Jednou za dva měsíce? Tak nějak. Jo jsem prase a co nesere mě to.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.