Jak zaměstnat v práci kolegyni?

Od: Datum: 06.01.12 11:18 odpovědí: 58 změna: 11.01.12 19:44

Zdravím,

dělám něco málo přes půl roku v kanceláři v jedné firmě. Je tu človíček nebo spíš žena která, ale vůbec nic za den neudělá a jen provokuje a myslí si že je hnězda. Už jsem s koleginí vyzkoušel celkem dost věcí abychom ji sklidnily, ale bohužel je tak najivní a pitomá že to nepochopila a jede si pořád to svoje. Je někdo ochotnej poradit co by mohlo zabrat aby si dala pokoj?

Každého pozoruje, stará se o to co nemá, poslouchá a pak pomlouvá. A ještě aby to nebylo málo tak i částo sedí a div nespí.

Děkuji za každou radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 06.01.12 11:27

Já mám rád rovinu. Každému řeknu rovnou, co si o něm myslím a bez okolků. Když to bude chlap a bude to třeba, tak si to vyříkáme jako chlapi tzv. na férovku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: q
Datum: 06.01.12 11:49

OK, tak na rovinu. Působíte na mě už delší dobu jako jednoduchý primitiv, ale to neznamená, že jste k ničemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 06.01.12 12:04

slušná rovina, ale od Vás to zrovna rovně nezní

Ohodnoceno: 0x
 
Od: q
Datum: 06.01.12 12:38

Jde o to, že mi vadí lidi, kteří ve 21. století pořad chtěji užívat násilí k řešení problémů. Jak já nenávidím ty pitomce ve velkých černých autech, kteří jdou fyzicky napadnout každého, kdo udělá drobnou chybu za volantem, třeba jen zaspí na semaforu. Vadí mi obtloustlí agresivní lidi s velkým psem a vulgárním vystupováním a zjednodušeným viděním světa. Chci abyste nebyli. Prostě tak, na rovinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 06.01.12 12:50

Myslím, že to v mém případě nadsazujete. Nejsem agresivní, nikdy nedám ránu první, nemám černé velké auto, stokilový člověk nemusí být otloustlý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 13:10
avatar

Nemám velké černé auto, nenapadám nikoho na semaforu, nemám ani velkého psa, ani nejsem agresivní obtloustlý jedinec:D A věřte, nebo ne - v několika případech už mi jedna facka zmohla více, než dva roky domlouvání či ignorace. Pro někoho agresívní, zjednodušené. Pro mě jsou zas mimo ti, co se raději budou schovávat za rohem, širokosáhle o všem mluvit, ale výsledek žádný:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 15:16

To je hodně dvojsečná zbraň. Jednou může pán narazit na někoho pomstychtivého, jako jsem třeba já. Kdyby mě někdo ztoukl a já se domníval, že neprávem, pak bych se vůbec nestyděl si na něj poškat a vrátit mu to desetkrát tolik (kdybych měl pocit, že na něj fyzicky nestačím, něčím bych si pomohl)

Jednat narovinu - ANO, používat násili - NE. Chápu, že to může v některých případech pomoci, ale nikdy nevíte, na koho narazíte.

V tuto chvíli by bylo asi nejlepší řešení promluvit na ní přede svědky. Říct jí, že vám vadí její lenost, nízká kvalita práce, drbání a poškozování ostatních a jestli toho nezanechá, provede adekvátní kroky. Například stížnost k vyšší instanci (šéfovi). Chvíli bude asi dusno, ale snad dá pokoj. Doporučuji mluvit odměřeným až skoro formálním tónem. V žádném případě do toho nezatahujte emoce, to by se mohlo obrátit proti vám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 15:21
avatar

Ono je rozdíl ztloukl a jedna dobře mířená facka:) Ovšem v tomto případě bych ji přece jen asi nezvolila, možná by to neudělalo dobré ovzduší na pracovišti.

Velice se mi ale líbí Váš nápad jednat před svědky - to ji jednak dostatečně znemožní, aby si další takové aktivity rozmyslela, a jednak bude muset nějak reagovat. Pokud je to ovšem nějaká kamarádka šéfa, těžko se tazatel bude něčeho dovolávat. Znám pár lidí, co v práci dělají velký kulový, jen pomlouvají a škodí, ale jsou to kamarádi nadřízeného - a nikdo na ně nemůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 15:43

Nadřízený má obvykle také svého nadřízeného, ale to už by šel tazatel/ka do rizika. V tomto případě by facka byla opravdu velká chyba. Takového člověka je lepší ponížit, než napadnout. Fyzická inzultace by byla dost dobrým důvodem k výpovědi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 17:43
avatar

Tazatel psal, že nikam výš s tím nelze jít... nicméně souhlasím s tím, že napadení by nebylo dobré, lepší je to ponížení. Kdyby to byli chlapi, jo, ti se klidně můžou porvat po práci v hospodě:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 11.01.12 19:44

tak je mi to jasné. koukáte často na zprávy na TV Prima a Nova. tam je agresivita a vulgárnost hlavním zpravodajstvím a Vám to nedělá dobře.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: lujs®
Datum: 06.01.12 11:30
avatar

Před jejím špehováním na ní vymyslet a potom na ni narafičit nějakou boudu aby se spálila. Mě ale zrovna nic nenapadá. Možná by bylo dobrý se víc rozepsat o tom co děláte za práci a jak a čím už vám uškodila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 11:51
avatar

Jý bych si jí velmi okatě nevšímala, ono jí to provokování přestane bavit. V případě, že by mě někde pomlouvala, osvědčilo se mi chlapské jednání, a to je pár facek.

Pokud Vás ale pomlouvá a obtěžuje tak, že to překáží v práci, klidně to řekněte nadřízenému.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bambula*
Datum: 06.01.12 11:51

Jé to je jednoduché. Zcela ji ignorujte, to znamená nevšímejte si ji a nekomunikujte s ní. Zásadně neodpovídejte na její otázky a nereagujte na její jakákoliv slova a dělejte si svou práci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 11:53
avatar

*palec* Jsem pro! Těžká ignorace.

Jenže co s tím, když si jí tazatel nebude všímat, ale stejně baba bude poslouchat jeho hovory a pak pomlouvat...?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bambula*
Datum: 06.01.12 11:57

V práci vedu jen pracovní hovory.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 12:06
avatar

:) To Vás šlechtí. Nicméně si odvážím tipnout, že mnoho lidí, možná většina, aspoň jednou za den zapřede v práci hovor na osobní téma, třeba o pauze nebo tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bambula*
Datum: 06.01.12 12:20

V doslechu problémových lidí se nebudu vykecávat ani při pauze. Vy ano?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 12:24
avatar

Rozhodně se při příchodu problémového jedince holky nezvedly a neodešly každá jinam... ovšem hovor jaksi umlkl:) Jenže když za Vámi ta osoba pořád leze, musíte si dávat pozor skoro pořád... a stejně Vám to jednou ujede:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bambula*
Datum: 06.01.12 12:38

Že hovor umlkl je přirozené a žádné neštěstí.Příště vždy když přijde, některá řekněte nahlas "BACHA HOLKY". A ona nemá své pracoviště, že za Vámi pořád leze? Tak jí řekněte, ať za Vámi neleze, že Vás to ruší při práci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 13:08
avatar

Nejedná se o moje pracoviště, to jsem třeba uvedla pracoviště mamky. Toto pracoviště je rozděleno do boxů, nicmnéně chodba, kuchyňka a stůl a židlemi v ní jsou společné. Kdo chce, může odpočívat ve svém boxu mezi žádostmi a dalšími kupami papíru, s počítačem před obličejem - a ve vedlejších boxech mohou být zrovna uchazeči. Boxy jsou po dvou, takže Vám cizí člověk může koukat do pusy, což nebude nic extra...

Ale to bacha, holky je dost dobré:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 11:56
avatar

Oplácejte stejnou mincí, jen s tím rozdílem, že nebudete pomlouvat, ale říkat o ní věci tak, aby je slyšela. Pokud nic nedělá, chtělo by to, aby zaměstnavatel přehodnotil rozvrh práce. Dá se to řešit i stížností, či přeřazením jinam, jenomže...Takže na hrubý pytel dejte hrubou záplatu a snad jí to zklidní.;)

doplněno 06.01.12 11:59:

Pro "hvězdu" je nejhorším trestem zjištění, že není v kolektivu oblíbená a že jí nikdo nemá rád. A z toho bych vycházela.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blackbullek
Datum: 06.01.12 13:03

Abych to tedy trochu ropsal... má práci na PC a to v excelu + do toho občas něco musí vytisknout a založit, ale moc u toho počítače netráví moc času a raději vždy někam jde. Po ránu než začne něco dělat tak hodina je fuč, pak jde na čaj a dělá jako by nic. Aby toho nebylo málo tak si bu´d píše e-maily nebo píše SMS a a mě s koleginí pozoruje jestli pracujeme. Jestli ne tak hned jde za těma svejma kamarádkama a pomlouvá že nic neděláme a že třeba projíždíme net nebo si hrajem, atd... Potřebuji něco aby dala pokoj a všímala si svého. To nemluvím o přestávce na oběd která je 30 minut, ale tráví tam 45 minut a pak 15 minut na čaji.

Stěžovat si u šéfa... jo tak to už jsme také zkoušely, ale bohužel nám to neprošlo a šéf dělá jako by nic :( takže to je pořád dokola + se snaží aby se se mnou a s koleginí nikdo nebavil a ona byla ta nejlepší. I když si ji nevšímáme tak začne provokovat a je to tam kde to bylo.

Datum: 06.01.12 13:13
avatar

Task si stěžujte znovu, a když to neprojde u šéfa, nejde to hnát někam výše? Pokud pracujete s někým, kdo nic nedělá, chodí si na kafíčka, píše maily atd, tak vlastně nedělá nic. Neděláte třeba práci defacto i za ni?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 06.01.12 13:13
avatar

Zkuste ji zasypávat po ránu nějakejma hromadnejma falešnejma mejlama. *smich*

doplněno 06.01.12 13:14:

Nebo ji přes webkameru nahrát a poslat jí to.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blackbullek
Datum: 06.01.12 13:26

Šéf dělá jako že nic.. takže to je úplně zbytečné si stěžovat znovu. Bohužel víš už nikdo není... ale natáčet ji přes webku jistě není špatný nápad a už jsem o tom i přemýšlel, ale musela by to být bezdrátová aby netušila kdo ji natáčí. Je to asi cca dva dny zpět co nakukala lidim okolo že nic nedělám a že tu jen spím a přitom dělám víc než ona. Naštěstí mám jinou práci než dělá takže nic za ní nedělám... jo a občas dělá že nestíhá a tak poprosí někoho jestli by to nechtěl udělat za ní a vymluví se že nestíhá a má toho až nad hlavu. Ještě teď ji ležej na stole papíry z listopadu 2011 a nebyla shopná to dodělat a založit.

Datum: 06.01.12 13:28
avatar

Pošlete ji sem na poradnu, ať poradí, co s takovou spolupracovnicí a budeme vědět hned...*ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: des*
Datum: 06.01.12 13:51

Řeknu vám ,co na 100% funguje.Přijde to asi na 30korun,ale je z toho i užitek.Já jsem sice v kanclu nedělal,ale měli jsme takového nechutného práskače.Stačí koupit balíček tvarůžků nebo romadur a namazat s tím její sůl zespod ,jak jsou šuflata a na pracovní desku taky,zespod.Smrad je z toho náramný a stačí říct ,to je ale smrad a jít pryč.Zakrátko přijde na to že je to od ní ,ale nenapadne ji to co to je.Takhle jsme to tomu práskači obnovovali až dal výpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 14:10
avatar

Něco podobného jsem četla v jakémsi časopise, jak se pomstili kolegyni, co na ně donášela a dělala jim už poměrně velké potíže (mazala práce z PC atd). Té každé ráno postříkali sako nebo vestu na židli roztokem s kyselinou máselnou, takže smrděla jako dva týdny nemytá a upocená. Klienti ji odmítali, šéf zuřil a nakonec raději sama odešla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bambula*
Datum: 06.01.12 13:50

Tak Vám to zopakuji: Starejte se pouze o své pracoviště a nesledujte ji, zda ona něco dělá nebo ne. Pokud Vám někdo donáší, co prý ona říkala, řekněte donašeči, ať Vám to neříká, že Vás to nezajímá. A vyžeňte si ji z hlavy, není to přece Vaše konkurentka a přestaňte ji hodnotit. Jestli Vám to pomůže, tak si udělejte kolem svého pracoviště křídou na zemi čáru se slovem NEVSTUPOVAT. A neusmívejte se na ni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.01.12 13:37

Ta je ale schopná, potřebná, nepostradatelná .. když ji ještě nevyhodili, že?
Řekněte vedení, že za polovinu jejího platu to budete dělat za ni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blackbullek
Datum: 06.01.12 13:41

Kdyby to jen šlo tak bych to i klidně bral...

Přikládám foto z mobilu v práci jak to zalomila a nic kolem sebe neráguje...

Od: lujs®
Datum: 06.01.12 13:50
avatar

Nechápu jak jí to v takhle otevřeným prostoru může procházet.*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 13:58
avatar

Tak a má to! Teď je znemožněná před národem!*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 13:53
avatar

Pozor, takovéto vkládání fotek na net bez jejího vědomí může být trestné.

Nicméně shromažďujte fotky, kde nic nedělá, píše sms nebo spí, a pokud máte kameru nebo diktafon, natočte si ji, co dělá a jak o Vás mluví. Tyto věci by pak šéf již rozhodně ignorovat neměl.

doplněno 06.01.12 13:55:

Fajné by bylo natočit pár dní její "práce".:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.01.12 14:01

Vážený a máte její souhlas ke zveřejnění? Abyste se nedivil..
A proč vám to vadí, že nic dle vás nedělá, když to nevadí šéfoti?

doplněno 06.01.12 14:07:

šéfovi.. Je-li to soukromá firma,.. tak můžete akorát narazit, jiní se začnou obávat...
Já na té fotce nic špatného nevidím, není vidět čím se nezabývá! Třeba přemýšlí, pomalu kliká, píše...
Toto nebylo dobré rozhodnutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 14:37
avatar

Mám totožný názor, jako Buss. Velice nebezpečný nápad, zveřejňit její foto. A ani z ní nejde na sto procent poznat, zdali skutečně spí. Spíš to vypadá, jakoby nad něčím přemýšlela. A také mi je divné, že když jste na ni přímo upozornili, že se nic nedělo ze strany vedení. Já nevím, ale jste si opravdu jistý, že svou práci nezvládá? V dnešní době přece nikdo nebude platit sílu, která se mu bude v práci flákat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 06.01.12 15:37
avatar

Dostanou se na vaše pracoviště zákazníci firmy?.?.? Jestli ano tak to mohl vyfotit kdokoli!.!.!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 06.01.12 15:41

Vy s tím naděláte, naši poslanci chrápou v zaměstnání běžně a nejspíš za jiné peníze než vaše kolegině *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 06.01.12 16:58
avatar

Bingho, "bmbx", to je super odpověď, pobavil jste mně. *ua* - stařenka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 06.01.12 17:19

Starat se o někoho jestli dělá nebo nedělá, pokud nejsem jeho nadřízeným, zavání závistí a udavačstvím :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 18:20
avatar

*palec*Pokud se soustředím na svoji práci, tak nemám čas sledovat, co druhý dělá nebo nedělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 21:54
avatar

Pravda pravdoucí, ale já se to napsat neodvážila...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 17:39
avatar

Já bych jí poslal mej že je ta a ta schůze v tolik a tolik anebo že další den v práci je placené volno atd...

Nakonec pokud sem tam něco vytiskne špatně, nepojede ji pc...

Na židli káplé mlíko večer bude ráno vyschnutí pekně smrdět...

DO kafe kápnout projímadlo, do cukru dát sůl..

Klávesnici postříkat olejem...

Pomstychtivec může útočit leččíms..

Ale pozor ne to aby vám to neoplácela stejnou měrou...

A nakonec něco nedodělat a stěžovat si že je to kvůli ní...

Hlavně to chce nenápadně a promyšleně... já svině v kolektivu zažil... a to že spí nic nedělá...

To chce natočit a dát anonymně na youtůb a rozeslat lidem.. ale tak aby se na too kdo to udělál nepřišlo...

doplněno 06.01.12 19:00:

Bmbx ženské jsou zákeřné svině..(teda některé) ...

Po práci se porvat nemůžou a mé informce jsou obšlehnuté z jedné "kolektivně taktické " rvačky ženských ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 06.01.12 18:15

Jako puberťáci :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 22:03
avatar

Proč by náhodný zákazník měl fotografovat zaměstnankyni, zveřejňovat její foto právě na této poradně a rozpoutávat diskuzi na toto téma? ;)

doplněno 06.01.12 22:04:

To je pro Luis.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 06.01.12 23:37
avatar

Vy si nikdy nic nevyfotíte?.?.?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 07.01.12 00:50

Jakákoliv fotka kde je zřetelná podoba kohokoliv se bez souhlasu toho kohokoliv nesmí nikde zveřejnit *bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 07.01.12 10:46
avatar

Bmbx, kolik natočenejch videí na youtube a podobnejch servrech je a myslím si že žádnej učitel/ka nedal/a souhlas s tím aby tam někdo dal video jak mu/jí cpou odpaďák na hlavu nebo mu/jí podráží nohy a podobný zesměšňování tam stejně je.

Jenom sem chtěl říct že pokud se do těch prostor dostanou lidi mimo firmu tak by to mělo bejt jednodušší, protože takovej mejl s fotkou zaměstnankyně jak chrápe v pracovní době může jejímu šéfovi s dovětkem že s takovou firmou nechcete jako zákazník nic mít může poslat kdokoli!.!.!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.01.12 11:34

To nic nemění na tom, že byl porušen zákon Jak víte že chrápe, kolik fotek politiků .. je, když je vyfotili při zavření očí. Je to věc zaměstnavatele a zaměstnance. Jaké mají vztahy a proč to neřeší je jeho problém (a možná jeho peníze). Dost lidí při přemýšlení, vzpomínání oči zavírá. Není vše takové, jak se to jeví. Jaké tam budou vztahy? Pokud hrozí, vzniká škoda je povinnost oznámit.
To je jak nadávání na politiku a jinak nic, pak to tady tak vypadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 07.01.12 12:14
avatar

Bussi nebo si nahrát její pomlouvání, nebo jinou záškodnickou činnost. Todle byl jenom nápad!.!.! *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: snehulak*
Datum: 07.01.12 10:52

Myslíte, že kníže Schwarzenberg dal souhlas se zveřejněním svých spacích fotografií?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 07.01.12 11:28

nejsem sice mediální hvězda, ale v novinách už jsem byl několikrát a nikdo se mě neptal

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.12 12:31
avatar

Ale vyfotím, jasně že ano. Ale nevidím důvod si fotit nějakou obyčejnou, neznámou úřednici. Co bych s její fotkou dělala? Ještě kdyby byla alespoň krásná, ale ani to není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.12 13:10
avatar

To je přece úplně běžné. Přijdeš někam jako zákazník, sedneš si na místo některého zaměstnance, vyfotíš si jeho kolegyni a fotku, ze které se dá identifikovat pracoviště, zavěsíš na internet. Navíc s komentářem, který se určitě nebude líbit ani dané osobě ani zaměstnavateli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 07.01.12 13:14
avatar

A co třeba si dát mobil kterým fotím nenápadně k pasu aby nebylo vidět že fotím?!?!?!?!?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marenka*
Datum: 07.01.12 13:26

Můžu vám říct, že takových kolegů jako jste vy a i ta vaše "nepracující" kolegyně je spousta. Lidi a nejen v práci pozorují, kdo co dělá, s kým chodí, co si koupil, co dluží, jak chodí oblečený a asi i co měl k obědu. A kritizují, závidí, škodí. Já mám štěstí, že jsem v zaměstnání přesídlila do nové budovy jako poslední, takže na mě nezbylo místo ve velké společné kanceláři, ale mám takový malý kamrdlíček, kde musíte i opatrně vstávat ze židle, abyste se nebouchnul do hlavy. *smich* Mám trochu jinou náplň práce než ostatní, takže se mi nezřídka stane, že třeba od rána do 11 nemám do čeho "píchnout", ale pak doma řeším (po pracovní době, beze svědků) pracovní záležitosti s obchodními partnery. Nikdo to nevidí, nikomu to neříkám. Nač. A ano, vím jak lidi pozorují a občas mi někdo přinese do kanceláře něco k podpisu. Už jsem se naučila mít na stole rozházené papíry, aby bylo vidět co mám práce. A vůbec nejvíc se musím smát okamžiku, kdy odejde velký šéf. Vepředu v kanceláři je hned slyšet štěbetání ženských, nebo rovnou odjedou na nákupy. Mě osobně vadí, jak se musím kolikrát přetvařovat, ale dnešní povahy lidí si to žádají. Kdyby bylo po mém, tak přijdu ve chvíli, kdy mám nejvíc práce a odejdu ve chvíli, kdy mám hotovo. Nejde to. Právě kvůli lidem. Vidím ty pohledy, když přijdu ráno o půl hodiny déle. Ale nikdo neřeší, pokud o hodinu déle odcházím, protože mě už nikdo nevidí, když tam není.

Víte, svoji práci máte. Buďte za ní rád a věřte mi, že pokud přestanete špekulovat nad ostatními, budete mít víc času na sebe a hlavně svůj vlastní klid. Stojí to za to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 07.01.12 14:34

marenka: - moje řeč

a pro ostatní:

Použitím Vaší osobní fotografie nebo fotografií bez Vašeho souhlasu a jejich zveřejněním na internetu se provozovatel může dopouštět porušení § 12 Občanského zákoníku, které je ustanovením na ochranu osobnosti při použití písemností, obrazových nebo zvukových záznamů týkajících se fyzické osoby nebo jejích projevů osobní povahy.O porušení zákona o ochraně osobních údajů by se jednalo až v případě systematicky prováděné operace s osobními údaji, v tomto případě fotografiemi osob identifikovaných zpravidla jménem a příjmením a zveřejňovanými např. ve formě "portrétního alba".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.