Malování pravou mozkovou hemisférou

Od: Datum: 04.01.12 22:06 odpovědí: 13 změna: 08.07.14 08:53

Dobrý večer, máte někdo zkušenost s tímto kurzem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 05.01.12 00:27
avatar

Zkušenost nemám a pravděpodobně je nás většina rádců, kteří nevědí o co vůbec jde. Nicméně název dotazu mi připomněl jednu "psychhiatrickou" otázku, jestli si mícháte kafe pravou nebo levou rukou.

Odpověď by měla znít: lžičkou. Podobně si umím představit malování tužkou, perem, křídou či štětkou. Nikoli však hemisférou, tato představa je mi naprosto cizí.

Doufám, že i díky mému příspěvku nad Vaším dotazem někdo popřemýšlí a dodá uspokojivou teorii či zkušenost, hezký den... *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evinkap
Datum: 05.01.12 09:23

Dobrý večer, tenhle kurz jsem navštívila a byla jsem převapená, co jsem namalovala...je to neuvěřitelné :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.12 16:22
avatar

Zdravím, jak jste držela štětec?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 05.01.12 16:43
avatar

"neumelka" - "evinkap", myslím, že jste si sama odpověděla. To si zde děláte reklamu? - stařenka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.12 19:41
avatar

Určitě by se našel někdo,kdo se na podobný kurz přihlásí!

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarm®
Datum: 05.01.12 22:10
avatar

Určitě si nikdo žádnou reklamu nedělá. Kurzy jsou běžně na netu. Mě by také zajímalo jak to probíhá. Trochu si pro radost maluji jsem vyložený AMATÉR. Nikde jsem se o tom moc nedočetla. Jednou jsem měla diskuzi s jednou paní, která mi jen řekla, že to není normální, že to může mít i zdravotní problémy. (To řekla ona). Někdy se divím, jak těm lidem na tom "Karláku" se daří malovat portréty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 02:01

To nechápu, malování že může mít zdravotní problémy? Jako že si třeba vypíchnu tužkou oko? :D

Jinak já na kurzu kdysi byla, na dvoudenním. Byl fajn, já byla spokojená a i když v malování doma nijak nepokračuji (což je samozřejmě důležité, je to jako se vším, pro lepší výsledky je nutná praxe), tak sem tam občas si něco nakreslím a těší mě to. V jedné netové diskuzi jsem četla názor osoby, která se malování věnuje a umí to - jako že je to humbuk, že tihle kurzaři sice dokáží vystínovat portrét, ale už nevidí, že tam nenakreslili třeba část čelisti... no, jako asi jo, konečně za ty dva-tři dny, co kurzy bývají, se těžko někdo naučí kreslit tak, jako jiný za roky škol či praxe. Ale může to být fajn začátek, kdy si dotyčný řekne: "Jé, nejsem zas až takové střevo," a začne se kreslení věnovat systematičtěji. Nedokážu posoudit, nakolik ten kurz něco může dát někomu, kdo malovat umí, byť se mu věnuje třeba jenom amatérsky.

Jak kurz probíhal - v podstatě se nás školitel jednak snažil zbavit strestu z toho, že kreslíme špatně a neumíme to. A jednak se nám snažil nalít do hlavy pár naprosto základních pouček. Jako kdy použít jakou tužku, vyzkoušeli jsme si, co to udělá, když na různé tužky různě silně tlačíme, ukázal nám triky, jak se lépe kreslí vlasy, oči, ústa... (cílem bylo nakreslit portrét, takže proto tohle zaměření... ale jinak jsme kreslili třeba i vlastní ruku nebo přezuvku)... VŠECHNO se samozřejmě během tak krátké doby naučit nedá, ono taky některé společnosti mívají i pokračovací kurzy, kde se učí další věci, ale říkali jsme si toho celkem dost (jako já kreslit ani trochu neumím, takže pro mne to byla spousta neznámých věcí). Á, a málem bych zapomněla na naprostý základ - kreslili jsme stylem "brouček leze" (jasně, různé kurzy tomu budou říkat jinak) - prostě školitel po nás chtěl, abychom si na konci tužky představovali broučka, který "leze" po papíru a kreslí za nás a my že máme jenom koukat na předlohu (začínali jsme tuším kresbou vlastního palce). Ze začátku že máme koukat jenom na předlohu a nechat po papíru kreslit "broučka" a postupně nám dovoloval kontrolovat si, co nám brouček kreslí a srovnávat to s předlohou. V podstatě víc se soustředit na to, co kreslíme, než jak to kreslíme... ono to asi zní šíleně, ale postupně se to docela vylaďovalo, že člověk opravdu kouká na předlohu, jezdí tužkou po papíru a jenom sem tam koukne, jestli opravdu kreslí to, co chce. Aspoň tedy já ze začátku se tak zoufale soustředila na to, co kreslím, že výsledek byl dost děsný a to odpoutání se od papíru směrem k předloze mi samo o sobě pomohlo.

Tohle byl obrázek kreslený v sobotu ráno na začátku kurzu - tak strašně jsem se snažila nakreslit ho co nejlíp podle předlohy, až z něho vyšlo něco naproto otřesného, co bych tedy bez předlohy zvládla líp *smich*

http://img4.rajce.idnes.cz/d0…3/images/090102_kresleni1.jpg

Tenhle byl kreslný v průběhu neděle (tedy druhý a zároveň poslední den kurzu). Já vím, žádný zázrak, na kurzu jsem patřila mezi nejhorší... ale přesto bych nikdy, NIKDY, nečekala, že by se mi mohlo něco takového povést. A i když jsem líná vytahovat si tužky a kreslit "podle návodu" z kurzu, tak mě alespoň povzbudilo v drobných malůvkách alespoň propiskou jen tak pro odreagování.

http://img4.rajce.idnes.cz/d0…3/images/090103_kresleni2.jpg

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 06.01.12 10:23
avatar

"lesi2311", díky za Vaši obšírnou odpověď a rozebrání malování. Proto jsem psala u "eva", že jde o reklamu, jelikož odpověděla větou "jednoduchou", jen aby na kurs upozornila. To je můj názor. - stařenka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarm®
Datum: 06.01.12 11:01
avatar

Lesi, jsem naprosto nadšená tímto výkladem. Já o tom také uvažovala zůčastnit se, ale bohužel v našem městě tento kurz není. Je krásně vidět z těch dvou obrázků jaký pokrok jste udělala. Z toho druhého obrázku jsem úplně nadšená. Ten portrét má duši.. Děkuji za vysvětlení a dávám bodík! Jarm.

doplněno 06.01.12 11:02:

A jéjej. Je to volná diskuze, tak bodík dát nemůžu.Škoda, tak dávám veřejnou pochvalu.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.12 17:44

To je zajímavé, hlavně ten rozdíl mezi oběma obrázky:), o kurzech jsem slyšela, když vidím takovéhle výsledky, zkusila bych si to ráda taky:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 06.01.12 11:05
avatar

Teď si nejsem jist, možná se pletu, ale nemalují všichni pravou hemisférou? Není mozek tak nějak rozčleněn, že technické, přesné záležitosti má na starosti převážně levá hemizféra, citové, umělecké apod. pravá?

Netvrdím, že kurs je k ničemu. Nejdná-li se přímo jen o podvod, tak asi každý kurs o čemkoliv zlepší schopnosti v probíraném oboru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasecnice
Datum: 07.07.14 06:56

Dobrý den, kurzu jsem se účastnila tento víkend s blankou malou, bylo to o ničem skoro žádné rady jsme nedostali, vše probíhalo tak nějak samostatně , dostali jsme zadání, hodně málo instrukcí a pracujte. Žádná pořádná pomoc ani rady, zklamalo mě to lidi odcházeli už běhěm kurzu bez portrétu, který měl být výsledkem kurzu hrůza . Paní se ani nezarazila, všem s úsměvem předala certifikát a byla ráda, že vidělala a má to z krku. Nikomu nedoporučuji, radši se podívejte na videa na youtube ušetříte peníze i čas.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jankas
Datum: 08.07.14 08:53

Na tomhle kurzu malování jsem byla, vzala jsem i mamku, a nadšené jsme byly obě. Já sice jakési malé výtvarné nadání mám, ale mamka věřila že je úplné dřevo, a přesto ten portrét fakt taky namalovala. :-D A já namalovala něco nad čím mi čelist spadla, fakt jsem netušila čeho jsem schopna. Asi záleží i na tom kdo kurs vede, my měly štěstí na prima paní (ale odkaz nedám, aby to nevypadalo jako reklama).

Probíhalo to tak že část doby nám vysvětlovala jak při tvorbě funguje mozek a pak jsme si to hned v praxi zkoušeli na různých malůvkách; v kostce jde o to že člověk pochopí že nemá malovat co si myslí že vidí - má malovat co tam opravdu je.

Byl to úžasnej relax, já občas maluju, mamka ne, ale obrázek jsme si vystavily obě. ;)

Ty kurzy bývají dost drahé, ale nelituju, a zrovna jsem mlsně koukala že si na podzim asi nadělím kurs malování pastelkami. Sice se to dá najít i na internetu, jak na to, ale ten osobní zážitek mi víc vyhovoval, doma se na to malování neumím tak zkoncentrovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.