Naše planeta (zkáza,konec apod..)

Od: Datum: 15.01.13 20:46 odpovědí: 15 změna: 26.01.13 11:04

Co si myslíte o dnešní době?
Všude se píše,říká že jak je země přelidněná ubývají potraviny,tajou ledovce,ubývají zdroje (voda,ropa apod..)

Prostě že nastane globalní,potravinový kolaps...co si myslíte nastane to jednou?
Nebo jsou to jen kecy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 15.01.13 20:50

Jestli nenastane jiný ´konec světa´ dřív, nastane tento...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.13 20:55

Z hlediska pravděpodobnosti je naprosto jisté, že každá civilizace se jednou zahubí sama.

Ta naše civilizace nebude vyjímkou a řekl bych, že už pomalu našlapuje na cílovou rovinku.

Uvedené příčiny budou asi jedny z nejpravděpodobnějších.

Teď jsem necitoval žádný výroční americký průzkum profesora Lenntilka, ale tohle si myslim.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.13 21:07
avatar

Jak se k planetě chováme, tak nám ona oplácí. Ale i tak si myslím, že jde o přirozený koloběh ale stejně tak předpokládám, že je to potrvá ještě několik milionů let než planeta Země zmizí nebo se rozpadne na několik menších částí. Nebo to bude všechno úplně jinak...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martinxx1
Datum: 15.01.13 21:16

Nic se nestane,o něčem se přeci musí psát ne?Mě přírodní katastrofy fascinují a chtěl bych zažít apokalipsu jako ve filmech(den poté,armagedon)články mě baví ale je také možné že nás jen vědci tahají za nos a vubec nic se neděje;)a amatéři jsou tím už zblblý tak si vymýšlí hovadiny;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 15.01.13 21:59

Myslím, že přírodu nejde zničit. Lze se ji, jen přizpůsobit. Příroda si zatím vždy poradila sama. Stane-li se z člověka pro přírodu a pro zemi "obtížný hmyz", věřím tomu, že si najde způsob, jak se nás, lidí zbavit. Nevím jestli k tomu dojde, kdy a jak. Ale tak nějak tomu jsem ochoten věřit. Že příroda je vybavena prvky autoregulace se ví. Jak dokonalé jsou, to se uvidí. Lidstvo na tom prověření autoregulace usilovně pracuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 15.01.13 22:14
avatar

Kolaps vyjadruje nahlou zmenu stavu. To podle mne nenastane.

Mnohem pravdepodobnejsi je postupna zmena, ktera uz ale samozrejme probiha a vzdycky probihala. Svet a civilizace se neustale meni a jednou uz to tu nebude takove, jak to zname dneska. Klidne i vinou nedostatku potravy a energetickych zdroju. Zcela jiste ale soubehem vsech vlivu., ktere nasi civilizaci utvareji. Od dostupnosti pitne vody az po narust islamu.

To, ze se dnes v Evrope mame dobre, neznamena, ze jinde na svete se maji stejne tak. Jinde uz by podle nasich meritek klidne o kolapsu mluvit mohli. Ale prave ze to neni nahla zmena, ale spise zaba ve vrouci vode.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.13 22:16

já bych řekl že dřív nebo později nás sestřelí nějaky šutr a bude vymalováno... ono nemusí byt ani nějak moc velký aby to rozhodilo život na zemi.. a pochcípáme tu jak dinosauři .. o jídlo bych se asi nebál... to dřív dojdou neobnovitelné zdroje..ale člověk nikdy neví.. těch možností je hodně... nebo příjde nějaky mor.. když vznikl HIV se kterým jsme si za 30 nebo jak dlouho to je nebyli schopni poradit, tak bych se nedivil kdyby přišlo něco mnohem agresivnějšího..ale já bych radši nad takovyma věcma nepřemýšlel a doufam že se ničeho takoveho nedožiju :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.13 10:06
avatar
Mně stačí pro představu konce civilizace skutečnost že nás planeta uživí jen díky hnojení strojenými hnojivy. Až dojde ropa, co by zdroj těch hnojiv, pak bude země schopná uživit z těch sedmi miliard lidí pouhou třetinu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 16.01.13 10:11

Kdyby se využívalo všechno jak má a neplýtvalo se, tak nás naše matička zem pořád všechny uživí i bez chemie. Když říkám všechny tak myslím opravdu všechny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.13 10:11
avatar

Přestaňte sledovat denní tisk, zprávy v jakékoliv podobě a věnujte se jen rodině, sobě, práci, koníčkům. A uvidíte, že vám bude lépe. Média musí o něčem referovat, aby je lidi sledovali. Jednou přijde zkáza Země, je to zákonitost vesmíru, nic není nekonečné. Ale ta doba je velmi daleko. Tak proč se tím stresovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 16.01.13 10:12

Jakto, že není nic nekonečné? A co lidská hloupost? :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.13 10:24
avatar

No jo, lidská hloupost je nekočná. to jste trefil hřebík na hlavu. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.13 10:31
avatar

Já bych rozlišil konec planety (nebo její podstatnou změnu) a konec lidstva na ní. První případ určitě jednou přijde, ale to už nikomu z nás vadit nebude. Ten druhý případ asi nastane podstatně dřív. Lidstvo se zlikviduje samo. Příroda zahladí veškeré stopy po civilizaci velmi rychle poté, co jí v tom lidstvo přestane bránit (nedávno jsem viděl co se stane s asfaltovanou cestou po 20 letech nepoužívání . Kdybych bezpečně nevěděl, že tam ta cesta byla, vůbec bych jí nenašel). Za pár miliónů let se pak z nějaké žoužele vyvine další civilizace, kterou bude čekat osud velmi podobný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.13 08:55

Já bych se nebál. Když už by nastala skutečná krize, myslím, že bychom si dokázali velmi dobře poradit.

Například, existuje přístroj, který dokáže vyrobit z téměř jakkoli znečištěné vody vodu pitnou a jeho provoz není extrémně náročný. Nemluví se o něm, protože ho zatím nepotřebujeme. Zdroje energie máme dostatečné. Například jaderná enrgetika je schopna nám poskytnout obrovské množství energie až an několik tisíc let. Produkuje při tom jen minimální znečištění. Strašně mě mrzí, že Německo ruší jaderné elektrárny jen proto, že nějací lidé, kteří tomu nerozumí, dostali strach. Potraviny taky nemusí být problém. Co já vím, tak výroba hnojiv s ropou nijak nesouvisí.

Chtěl jsem říct, že lidstvo dokáže přežít velmi mnoho. Vůbec by jsme na tom nemuseli být tak zle, kdyby neexistovali mocní lídé, kterým na ostatních vůbec nezáleží. Nádherným příkladem je ropa. Už dávno by jsem nemuseli jezdit na benzín nebo naftu. Už dávno, by jsme mohli jezdit na jiná paliva, která by mohla být levnější a ekologičtější. Když někdy ráno vyjdu ven a vidím ten smog, je mi z toho na nic. VŽDYŤ BY TO NEMUSELO BÝT!

Nebudu to více prodlužovat. PŘEŽIJEME, DOKUD SI ZACHOVÁME CHARAKTER.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.13 11:04

Nemá cenu se touto probelmatikou zabývat. Aktivitu slunce neovlivníme a tak po období oteplování přijde zase ochlazování a tak stále dokola, až jednou dojde ke srážce Země s velkým meteoritem (kometou), což bude znamenat zánik současného života a po milionech let vše začne zase od počátku. Ten meteorit může letět z hlubin vesmíru takovou rychlostí, že ho naši astronomové spatří cca 5 minut před dopadem a tak se stejně nedá nic dělat! Ale bude to zážitek na celý život! :)) Nakonec po milardách let se Slunce změní v černou díru a pohltí Zemi a to bude totální konec. Jenže na jiných planetách ve vesmíru je také život :))

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.