Materska narok

Od: Datum: 28.10.14 09:32 odpovědí: 2 změna: 28.10.14 16:53

Ahoj,když oddělám 270 dnů v práci (9 měsíců) samožřejmě se počítají i svátky a víkendy, mám narok na mateřskou + potom rodičovskou dovolenou? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 28.10.14 11:19

Na rodicovskou (rodicovsky prispevek) mate narok vzdy, na materskou 9PPM) po odpracovanych 270 dnech. Kdyz nebudete mit narok na PPM, budete hned cerpat rodicovskou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.14 16:53
avatar

Účast na nemocenském pojištění v délce minimálně 270 kalendářních dnů je jenom jednou z podmínek pro vznik nároku na peněžitou pomoc v mateřství (PPM, dávka nemocenského pojištění).

Druhou podmínkou je účast na nemocenském pojištění v době vniku nároku na PPM nebo nástup na PPM v ochranné lhůtě po zániku nemocenského pojištění.

Na rodičovský příspěvek (RP, sociální dávka) je nárok i v případě, že nevznikne nárok na PPM.

Na mateřskou (MD) a rodičovskou (RD) dovolenou (volno na péči o dítě od zaměstnavatele) mají nárok pouze zaměstnané ženy/rodiče.

Na MD a RD mají nárok i ty/ti, komu nevznikl nárok na PPM. Matky, kterým vznikl nárok na PPM po skončení zaměstnání, nemají na MD/RD nárok. (Půjde o rodiče pečujícího celodenně o dítě.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.