Ujíždí mi oko

Od: Datum: 27.10.14 21:22 odpovědí: 10 změna: 30.10.14 16:47

Dobrý, asi před rokem jsem byla u očaře, změřil mi půl a čtvrt dioptrie, ale já řekla, že brýle nechci, tak to nechal takhle - zatím... ted jsem mela jít na kontrolu po roce ale zatím jsem nešla s tím, že to nepotřebuji, mamka mi ale rekla, že mi ujíždí oko a to ptý často a hodně, myslíte, že bych měla jít? srovná se to samo? dostanu brýle? :( je mi 16..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.14 21:40
avatar

Dosta, nedost brýle. O to až tak nejde ... nasaíte na oči když je potřebujete - řidičkák, škola, práce. Nikdo neříká mějte je pořát na očích. Od 15 mám nosti brýle - dokonce 1,5ky, ale brýle nahodím na oči jen když řídím, či se dívám na TV. Práci ani zmiňovat nebudu - tam tvrdím že nosím kontakní čočky, pač brýle by tam ani den nepřežily. Zkrátka jsem zvyklý vidět blbě, ale v normálním životě jsem na to zvyknutý...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.14 01:07
avatar

1,5? Já mám na pravém oku cca. dvojnásobek a na levém dokonce čtyřnásobek... Pokud zrovna nespím, mám brýle na očích prakticky neustále (protože bez nich nevidím) a i když s nimi dělám, co s nimi dělám (stane třeba i to, že při tělocviku dostanu ránu míčem přímo do tváře), nejhorší poškození je škrábanec na pravé čočce, což by se však tobě ani tazatelce nejspíše nestalo, protože u takto slabých čoček lze zvolit místo plastu odolnější sklo (moje brýle by byly se skleněnými čočkami příliš těžké). Sice zamýšlím přechod na čočky, ale z poněkud jiného důvodu, kterým je možnost nošení cyklistických brýlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.14 08:51

Silnější oko bude vylučovat slabší a toto bude uhýbat do 18 let to spraví bezbolestná operace, v pozdějším věku budou komplikace

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blanka78*
Datum: 28.10.14 18:10

Samo se to asi nesrovná. Někdy to tak prostě začne. Sice se to projevuje spíše v dětském věku, ale kdo ví. Já šilhám od 3 let a není to nic příjemného. Na operaci jsem byla jako dítě, spousty léčby, spousty doktorů, ale nic pořádně nezabralo. Když nebudete nosit brýle či to léčit, bude se to zhoršovat. Já teď celkem hodně uvažuji o operaci laserem (prý už se dá i šilhavost, ale není to tak časté jako běžné jiné oční vady, tak mám trochu strach, aby to nedopadlo ještě dvojitým viděním nebo tak něco). Tak šupajdom k doktorovi zavčasu, abyste pak hořce nelitovala. Jste mladá slečna, a šilhavost opravdu není zrovna dvakrát přitažlivá, i když žít i sbalit chlapa se s tím dá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.14 18:27
avatar

Ahoj,
já bych tam určitě zašla. Navíc je dost možné že už to nebude půl dioptrie, ale už třeba jedna, bez brýlí se to bude zhoršovat rychleji než s nimi...
Já byla naposledy u očního před čtyřmi lety a tenkrát jsem dostala 4 dipotrie na pravé a 4,5 na levé oko... Bez brýlí se neobejdu, zanedlouho tam budu muset zase, protože už třeba ze dvou metrů nepřečtu tento text i s brýlemi (Bez nich musím hlavu mít do půl metru od monitoru abych vůbec mohla číst) :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.14 18:41
avatar

Důležité je si uvědomit, že šilhavost ani jiné oční vady nejsou geneticky podmíněné - dědičné. Jsou vždy získané. Jak vznikají? Špatnou životosprávou a to především zcela nevhodnout stravou. Výjimečně okolním prostředím s vysokým obsahem nějakých škodlivých látek. Pokud piješ jen colu a kafe, kouříš, mimo to jíš hlavně sladkosti, mléčné výrobky, produkty rychlého občerstvení plné chemie, těžko se dá něčemu divit. Pokud "ujíždí oko", měla bys zároveň i dvojitě vidět. V opačném případě by oko ujíždět nemělo.

Vím, že to co píšu je pro někoho "těžko stravitelné", ale stačí se podívat kolem sebe - lidé, kteří mají na očích pořádně silné "kofoly" ani jinak nevypadají zrovna zdravě. Každý zdravotní problém je "komplexní", nelze ho řešit odděleně od zbytku těla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.14 19:29
avatar

Já musím brýle nosit už odmala, stejně jako sestra, otec, babička i děda (všichni to musí nosit už od mladých let, nemají to stářím)..
Stejně tak přítel mé matky a jeho dcera a i její dcera (jeho vnučka tedy) mají od narození všichni šilhající levé oko... Těžko mluvit o tom že to není dědičné, nesvrhovala bych vše na špatnou životosprávu.. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.14 18:14
avatar

Rada nad zlato *zed* Ty problémy s očima nemáš, že?...

http://nemoci.vitalion.cz/silhani/

Konkomitující strabismus – pro tento druh je typická stejná úchylka šilhání ve všech směrech pohledu. Můžeme se s ním setkat nejčastěji u dětí, vyvíjí v prvních dvou letech života.

Je způsobený vývojovou vadou během těhotenství nebo porucha senzorických a motorických funkcí oka. Není také výjimkou, že vznikne u dalekozrakého dítěte, které nemá svou vadu upravovanou (korigovanou) brýlemi.

Inkomitantní strabismus – je šilhání, které je způsobeno špatnou funkcí jednoho nebo více okohybných svalů. Taková porucha může vzniknout buď špatnou inervací svalů, nebo obrnou svalu. Obrna může být jak získaná, tak i vrozená.

doplněno 29.10.14 18:19:

Já jsem šilhal snad od narození do asi 7 let, kdy jsem podstoupil operaci. Nyní mám problém s krátkozrakostí (viz příspěvek výše). Nikdy jsem nekouřil, jídlo z fastfoodu si dám párkrát do roka, kafe dvakrát, třikrát do týdne, cola jen výjimečně, Jak vysvětlíš tohle? A můžeš mi napsat, co ti vadí na mléčných výrobcích?

doplněno 29.10.14 18:20:

Jo a dvojitě jsem nikdy neviděl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blanka78*
Datum: 30.10.14 16:31

Oko mi ujíždí od dvou let, nejsem si tedy vědoma, že bych se v té době ládovala salámy, chipsy a coca colou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.14 16:47
avatar

Megacruiser, to je nesmysl. Mám ve školce tatínka, šilhá, jeho dvě dcery jako by mu z oka vypadly - a šilhají obě stejně už od narození, starší má klapku, mladší to čeká. Chcete mi tvrdit, že čtyřlet i roční dítě šilhají od narození kvůli špatné životosprávě? No to asi těžko.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.