Nedostatek spánku v pubertě

Od: Datum: 26.10.14 07:02 odpovědí: 4 změna: 26.10.14 08:11
Zdravím zanedlouho mi bude 15 let. Můj problém spočívá v tom, že si myslím, že mám nedostatek spánku. Ráno vstávám do školy v 6:45 a do postele chodím ve 22:30. To se mi ještě spát nechce, tak si něco čtu (to mě uspává) nebo hraji na mobilu. Když hraji, tak usnu kolem půlnoci tzn. že spím něco pod 7 hodin. Ráno se necítím unavený a to ani během dne. Nevíte čím to je? Myslím si, že v období puberty bych měl spát spíše déle.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 26.10.14 07:16
Zdravím a pohyb nějaký máte?
Od: pavel00*
Datum: 26.10.14 07:24
Ano snažím se každý den ujet na kole alespoň těch 20km, ale né vždy to jde. Včera jsem byl na brigádě na stavbě-dělali jsme střechu a večer jsem byl docela unavený, ale jak vidíte, vzhůru jsem už v 8 nebo spíše v 7 když se měnil ten čas
Datum: 26.10.14 07:24

Nehrej si na mobilu, ale vezmi si sluchátka a pusť si hudbu. Snaž se nepřemýšlet, nic neřeš. A do postele běž dříve!

Datum: 26.10.14 08:11
Doba spánku je velmi individuální, 8 hodin je průměr, ale někomu stačí spát jen 6 hodin, někdo spí i 10 hodin. Rozhodující je subjektivní pocit. Pokud se ráno cítíte dostatečně odpočatý, znamená to, že naspíte tolik, kolik váš organismus potřebuje. A stejně individuální je i doba usínání, někdo chodí spát brzo a brzo vstává, někomu vyhovuje chodit spát později.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.