Dáva se jmelí do vazy voda?

Od: Datum: 18.12.12 16:18 odpovědí: 9 změna: 18.12.12 18:59

Dávate do vázy k vánočnímu jmeli vodu?My nikdy nedávali a dnes mne zaskočila´známa ktera se divila že do vazy vodu nedávam, že je to přeci živá rostlina.Tak jak to vlastně je...dávat či nedávat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.12 16:25

my jmelí do vázy nedáváme, ale zavěšujeme, vydrží tak až do ledna ;)

Od: mija*
Datum: 18.12.12 16:34

My zavěšujem i dávame do vázy,ale vrta mi hlavou ta voda a váza...jen tak z recese:)a která z nás měla pravdu.Hezký předvánoční večer přejí.

Od: krkovicka*
Datum: 18.12.12 16:29
Dává se.Viděl jsem to.Jinak opravdu jmelí se závěšuje.
Datum: 18.12.12 16:33

Ano jmelí dávám vždy do vody, to co zavěšuji na lustr vyfrží podstatně méně.

Od: mija*
Datum: 18.12.12 16:36

Tak jsem zase moudřejší:).Díky za odpověd.

Datum: 18.12.12 16:35

Pokud jmelí zavěšujete na lustr apod., voda se samozřejmě nedává.*smich*

Když jmelí naaranžuji do vázy, vodu dám. Přidávám totiž ke jmelí i břečťan, vejmutovku, jedli apod. a všechny tyto rostliny vodu potřebují. I to jmelí, přesto, že je to starej cizopasník. Když nemá vodu, rychle vyschne, láme se, drolí a nestojí za nic.

Proto, pokud možno - vždycky do vody! *palec*

Datum: 18.12.12 16:52

nedávám vodu, pokud ji dám lístky opádávají - na sucho vydrží dýl

doplněno 18.12.12 17:01:

tak já mívám zlacené

Od: mowla*
Datum: 18.12.12 16:56

Máš-li jmelí ´přírodní´, vodou mu pomůžeš... Nemá ale smysl dávat do vody jmelí stříbřené či zlacené (nebo jinak lakované...

;)

Datum: 18.12.12 18:59

Úplně jsem přestala kupovat zlacené jmelí. Několik let strašlivě smrdělo ředidlem, že jsem ho přestala kupovat. Kupuji jen zelené. *sok*Před 5 dny jsem jmelí koupila a do vody jsem ho nedal, byť je ve váze. Udělala jsem chybu. Není už tak pěkné. Vypadá zvadle.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.