Kniha fantasy

Od: Datum: 24.10.14 13:40 odpovědí: 18 změna: 24.10.14 21:23

Dobrý den

ráda čtu fantasy a vždy když si nějakou vypůjčím stojí za starého draka :D . Nečetl/la jste nějakou dobrou a zajímavou?

PS: je mi 13 a Serafínu a všechny díly hobita a pána prstenů mám přečtené.

Díky za odpověď :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mori
Datum: 24.10.14 13:49

Zkus sérii o Zeměploše od Terryho Pratchetta. http://www.discworld.cz/

Datum: 24.10.14 13:51

Děkuji vám moc za radu určitě přečtu :)

Datum: 24.10.14 20:14

Zeměplocha je naprosto výjimečná, vtipná, chytrá a všeobecně úžasná. Vřele doporučuji.

Datum: 24.10.14 15:09

Ahoj, nevím, jestli to bude přesně to, co si představuješ, mám ráda fantasy kříženou se scifi nebo i lehce hororové, ale jako nejlepší ze své knihovničky vidím knihy:

série Labyrint (film v kinech je proti knížce hrozný)

tetralogie (zatím) Odkaz dračích jezdců (Eragon atd.)

série Hra o trůny

Hunger Games

Sirotčinec paní Peregrinové pro podivné děti (1.), Podivné město (2.)

Metro 2033

doplněno 24.10.14 15:22:

Anzi, Nadaný žák je skvělý film*palec*

Datum: 24.10.14 15:56

Většinu mám teda už přečtenou ale třeba hry o trůn ne tak dík za radu :)

Od: anonym123
Datum: 24.10.14 21:16

Jo, Hra o Trůny (píseň ledu a ohně) je dobrá

Datum: 24.10.14 15:20

Ahoj, doporučuji knihu s názvem Nadaný žák od Stephena Kinga ( http://www.databazeknih.cz/knihy/nadany-zak-24256).

Cituji: "Todd Bowden zjistí, že v jeho sousedství žije jakýsi Arthur Denker, hledaný nacistický zločinec Kurt Dussander. Chlapec muže pozná a nabídne mu dohodu: za mlčení o jeho pravé totožnosti mu bude podrobně vyprávět, co se ve skutečnosti dělo v koncentračních táborech za II. světové války. Starý muž souhlasí a Todd jej začne pravidelně navštěvovat. Množství informací o hrůzách páchaných na lidech však pomalu začne měnit chlapcovu osobnost..."

Já jsem to četla jako audio knihu a viděla jsem i film. Hodně mě zaujala, tak jsem si říkala, že by se mohla líbit i tobě.

Datum: 24.10.14 15:55

Děkuji moc za radu :)

Datum: 24.10.14 16:02

Nejlepší fantasy knížka je stejně Nekonečný příběh!

Datum: 24.10.14 18:45

Neverending stooooryyyyyy... ! :D

Od: tematapeak*
Datum: 24.10.14 16:34

Tak jsem se ptal ženy,ona tohle čte a říkala,že nejlepší fantasy po Tolkienovi četla od Tada Williamse.Je to prý sedmidílná sága,první kniha -Trůn z dračích kostí,další dvě- Kámen Rozluky a následující čtyři knihy- Věž zeleného anděla.

Datum: 24.10.14 17:33
Jestli se chytíš drápkem toho Terri Pratcheta tak máš rok co dělat ale v životě jsem se do ničeho tak nezažral a tolik se nezachechtal jako u série zeměplochy. Doporučuju číst popořadě aspoň první tři tak jak vyšly za sebou. Další už na sebe dějově navazují jen volně takže nevadí když některou neseženeš a přeskočíš. Další řada knížek která mě fakt chytla byla ta holka s ledním medvědem ( za boha si nevzpomenu na jméno ). Nedávno běžel v bedně první díl jako film ale knížky jsou lepší. Snad mě někdo doplní jak se to jmenuje.
Datum: 24.10.14 18:45

Vím co myslíte... není to zlatý kompas?

Datum: 24.10.14 19:26
Jo to bude ono. Hlavně poslední knížka je tak fantasy, že sí dost dobře neumím představit, jak to chtějí zfilmovat ale nechám se překvapit.

Od: ria®
Datum: 24.10.14 17:32

King moc fantasy není :), spíše hororový, přečetla jsem toho od něj spousty, krom "To" to je už moc děsivý :), pak mě baví srovnávat film s jeho knihou..

Výborná kniha je Atlas mraků - film je proti tomu odvárek..

Nebo Stopařův průvodce po Galaxii. :)

Datum: 24.10.14 18:46

stopařův průvodce jsem už četla :)

Datum: 24.10.14 20:32

já mám moc ráda Davida Eddingse a jeho sérii Elenium dobrodružství a přitom humor

http://www.databazeknih.cz/serie/elenium-830

Od: jasa®
Datum: 24.10.14 21:23

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.