Co s alkoholem - nepiju

Od: Datum: 18.12.12 09:04 odpovědí: 17 změna: 18.12.12 17:04

Dobry den,Chtel bych se zeptat.Mam doma vodku Amundsen,rum Tuzemak a Hruškovici.

Ze vsech jsem odlil vzorky a odnesl do laboratore na testy.Bylo mi zaslano ze alkohol neni zavadny ze je v norme.

Ale potvrzeni mi nikdo neda.Ja tvrdej alkohol nepiju,bylo to na oslavu ale bohuzel jsem ho nepodaval,tak mi strasi doma.

Ptam se:

Co stim alkoholem?

Daj se sehnat nove kolky?

Kde?

Prosim vas o radu dekuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.12 09:19

Nové kolky vám nikdo nedá, budete ho muset vypít.

Od: ifkali*
Datum: 18.12.12 09:37
Máme doma moravskou domáci dárek,litrovka.Už nevíme od kdy a od koho,mám v plánu ji vylít,ale mužská část rodiny to nebude akceptovat.Kde se to dá otestovat?Nebo lze to zjistit doma,jako barva ohně a tak))?
doplněno 18.12.12 09:39: Jsem nenapsala druh alkoholu-slivovici ze švestek.Jinak mě by bohatě stačilo vyjádření,že je ok,papír k tomu nepotřebuji,na co taky...
Od: mowla*
Datum: 18.12.12 09:41

Doma složení (metanol) nezjistíš... ;)

Otestování vzorků umí kdekterá laboratoř, ovšem ani zdaleka ne každá to udělá zdarma - a také je vhodné najít takovou, která není daleko - předání vzorků je nejlepší osobně... Takže podle bydliště...

Od: ifkali*
Datum: 18.12.12 09:52
Dík za radu,prostě jim to vyliju,až se budou pídit,tak já nic -nevím kde to je a hotovo, páč takhle je to k ničemu,okna s tím neumyju))auto na to nepojede...
Kdyby to šlo zjistit laicky doma,tak to bych ještě udělala,ale jak uvádíte ,že to testování něci stojí a kdoví jestli se to u litru slivky vyplatí.
Datum: 18.12.12 09:57

Auto na to nepojede - to je fakt, ale na umytí oken slivka rozhodně stačí... ;)

Škoda, že není znám ´původce´ - pokud je totiž opravdu domácí, bude OK - domácí se nedělá na kšeft...

Datum: 18.12.12 09:38

Vypít... Vylít... Rozdat... Prodat...

Nedaj...

V čem chceš poradit? - jak pít?

Datum: 18.12.12 09:47

Na co by ti byly nové kolky? To to chceš prodávat?

Datum: 18.12.12 09:52

Bylo mi zaslano ze alkohol neni zavadny ze je v norme. Ale potvrzeni mi nikdo neda. Těmto větám nerozumím - jaké potvrzení ještě chcete?

Datum: 18.12.12 10:18

Nejspíš má na mysli rodný list. Ale na co ho potřebuje, když je alkohol nezávadný netuším

Od: amanda1979*
Datum: 18.12.12 10:43
Jestli to nekomu chcete dat jako darek, ta mu proste reknete pravdu, aspon nebude mit takovy strach to vypit. Kolek vzdycky neznamena jistotu.
Datum: 18.12.12 10:54

Záchodové prkénko nadzvednout, láhve otevřít a vylít obsah lahví do mísy. A spláchnout ...

Datum: 18.12.12 11:03

Pokud ti laborka potvrdila nezávadnost,spolehni na to.Určitě neklamou.Vodka Amundsen je z dovozu,je také nezávadná.Domácí slivovice z pálenice také metanol neobsahuje.Takže doporučuji,pomalu doma spotřebovat,panáka ráno na zvýšení nízkého tlaku,za chvíli je po pálenkách.To malé množství je neškodné.

JABRAKA

Od: axus®
Datum: 18.12.12 11:52

Amundsen z dovozu...az z Plzne ze Stocku;)

Datum: 18.12.12 11:37

Jaké chcete další potvrzení: Na co? Vždyť Vám na to laboratoř odpověděla. /že je to bez závad/

Na co kolky? Ty byste musel mít jen, pokud byste ty láhve chtěl dál prodávat. Navíc - ty láhve už jednou byly otevřené, zátky jsou tedy porušené. Jak byste chtěl uzavřít už jednou otevřené láhve a přelepit kolky?

Nalévajte štědře, až k Vám někdo přijde: pošťák s rekomandem, kominík se štětkou /myslím vymetat komín/, třeba hasiči s pozvánkami na ples nebo soused se samicí na remlování . Vcelku se toho už nezbavíte, když to bylo otevřené, tak to mezi lidi rozlejte. S porušenou zátkou se to už nehodí ani jako dárek.

Proto udělejte malé radosti všem, kdo Vás navštíví. A zbavíte se toho jedna dvě. Je to nezávadné, Vy to nepijete a ti ostatní budou mít radost a vy se toho zbavíte. Hezké Vánoce! Když půjdu okolo, zastavím se taky. *placni* Jaga.

Datum: 18.12.12 14:35

Dobrý den,

máte v podstatě několik možností:

1/ Alkohol nabídnete návštěvě, až k Vám někdo přijde

2/ Alkohol darujete někomu jako dárek(myslím tím někoho ze známých, komu mmu objasníte nastalou situaci)

3/ Vylévat alkohol mi přijde jako škoda, zvlášť, když jste si dal tu práci a lahve nechal otestovat - myslím, že ta zpráva, kterou jste dostal, by měla každému stačit, pokud nebude náročný

4/ Nevidím důvod, proč byste lahve nemohl dále prodat. Přecijen v nich jsou uložené nějaké peníze. Nabídněte je někde na inzerci a myslím, když nastíníte svou situaci a alkohol prodáte za méně než je k mání k obchodě, tak se ho zbavíte raz dva. Alkohol můžete také snadno použít v případě nějaké směny místo peněz. Například za 6 lahví otestovaného alkoholu koupím nábytek, či cokoli jiného, to už je na vás.

Od: k2
Datum: 18.12.12 17:04

Tak toho dobrodruha, co koupi, ci vymeni nacate lahve alkoholu bez kolku od naprosto neznameho cloveka bych chtel videt...

Datum: 18.12.12 16:42

Doma mám několik rozdělaných lahví z nichž je odlita 1,2 štamrdle když nějaká návštěva chce, právě jsme si ze sousedkou dali po štamrdli Becherovky-na uzávěru zevnitř byl trošku cukr ale jinak se ji ani po roce možná i víc nic nestalo. Nevím nač kolky, copak budete někomu dávat rozdělanou lahev? Slivovici mám "rozdělanou" v demijonu i rok 1961. I příště budete slavit a blíží se Silvestr.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.